Zprávy

Synology uvádí směrovač WRX560

Společnost Synology oznámila, že na trh uvádí směrovač WRX560, který rozšiřuje její řadu úspěšných směrovačů o výkonný směrovač Wi-Fi 6 zajišťující rychlé, zabezpečené a bezpečné připojení k internetu v rušných domácnostech. Směrovač WRX560 používá intuitivní a funkcemi nabitý operační systém Synology Router Manager (SRM) a výkonný hardware a je proto připraven ke zvládání libovolného provozu v domácí síti.

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme směrovač WRX560 zařadit do své řady produktů,“ řekl Mike Chen, produktový manažer pro směrovače Synology. „WRX560 se v pomyslné řadě nachází pod vlajkovým modelem RT6600ax, přesto nabízí skvělý výkon a pokročilé funkce práce v síti a to ještě širšímu publiku.“

Směrovač WRX560 obsahuje výkonný hardware, který zajišťuje optimální výkon pro rušné domácnosti i jednotlivce s potřebou intenzivní práce v síti. Jelikož používá technologii Wi-Fi 6, může směrovač WRX560 nabídnout vysoké rychlosti sítě Wi-Fi s propustností až 3000 Mb/s a zajistit streamování a rychlé stahování bez ukládání do mezipaměti. Čtyřjádrový procesor 1,4 GHz a 512 MB paměti RAM mu umožňují zvládat až 150 připojených zařízení bez ztráty byť jediného bitu dat.

Na rozdíl od většiny spotřebitelských směrovačů nabízí směrovač WRX560 konfigurovatelný port 2.5GbE WAN/LAN a podporuje tak vysoce výkonná zařízení nebo plány superrychlého internetu. Kompatibilita s nově licencovaným spektrem 5,9 GHz navíc umožňuje přístup k pásmu bez interference s potenciálními vyššími rychlostmi připojení nebo vytvoření vyhrazené bezdrátové sítě backhaul.

Směrovač WRX560 obsahuje funkce, které vylepšují bezdrátová připojení a umožňují rychlejší a stabilnější práci v síti. Tento směrovač lze společně s ostatními směrovači Synology začlenit do konfigurace sítě Mesh a vytvořit tak vysokorychlostní pokrytí celé domácnosti s jediným názvem sítě Wi-Fi. Stávající uživatelé směrovačů Synology toto zařízení nejlépe využijí jako další bod Wi-Fi.

Směrovač WRX560 obsahuje funkce kompletní rodičovské kontroly a filtrování internetu poskytované balíčkem Safe Access a vytváří tak z internetu bezpečnější místo.

Možnost omezení času stráveného dětmi u obrazovky

Rodiče mohou pro jednotlivá zařízení vlastněná dětmi, včetně laptopů, chytrých telefonů, tabletů a herních konzolí nastavit kvóty používání internetu nebo omezit přístup k internetu na určité hodiny.

Filtrování webu

Zabraňte dětem v přístupu k webům s obsahem pro dospělé, násilím, herním obsahem a sociálními sítěmi a odfiltrujte explicitní výsledky hledání. Flexibilním používáním filtrů mohou uživatelé například omezit používání sociálních sítí v době určené na dělání domácích úkolů.

Sledování využití

Balíček Safe Access sestavuje přehled o aktivitách dětí online, například o době, kterou každý den stráví na webu, nebo o tom, jestli se pokusily navštívit nevhodné weby.

Pokročilé funkce práce v síti systému Synology Router Manager

Operační systém SRM, velice oblíbený mezi uživateli se zkušenostmi s používáním směrovačů, obsahuje celou řadu pokročilých funkcí pro práci v síti, včetně hostování serveru VPN, podrobných ovládacích prvků pro využití pásma sítě jednotlivými zařízeními v síti a možnost segmentace sítě VLAN.

VPN Plus

Služba VPN Plus je ideálním řešením pro vzdálené pracovníky a pro vzdálenou práci v kanceláři a nabízí možnost rychlého vytvoření zabezpečených připojení k interní síti za směrovačem, vzájemného propojení několika míst pomocí zabezpečených tunelů IPsec, sdílení zdrojů mezi různými sítěmi a přístupu ke stolním počítačům z libovolného místa pomocí funkcí pro práci se vzdálenou plochou.

Správa přenosů

Zabudované nástroje pro správu přenosů směrovače WRX560 umožňují uživatelům přesně řídit a sledovat přenosy ve své síti. Díky možnosti sledovat podrobné informace o síťovém provozu aplikací a zařízení a používat tvarování provozu a zásady kvality služeb mohou uživatelé optimalizovat svoje sítě podle konkrétních potřeb.

Segmentace sítě VLAN

Funkce segmentace sítě VLAN umožňuje uživatelům vytvářet sítě VLAN a definovat vlastní pravidla sítě firewall, zásady kvality služeb a zásady přístupu pro jednotlivé sítě VLAN. Funkci segmentace sítě VLAN využijí domácí uživatelé nejčastěji k izolaci zranitelných zařízení IoT od hlavní sítě, aby ochránili počítače a zařízení NAS před potenciálním narušením zabezpečení.

Mobilní aplikace DS router nabízí celou řadu funkcí, včetně nastavení směrovače, monitorování provozu, rodičovské kontroly, vytváření hostovaných sítí a správy sítě.

Exit mobile version