Connect with us

Zprávy

Novinky z konference AWS re:Invent 2021

Jaká jsou nejzajímavější oznámení z konference AWS (Amazon Web Services) re:Invent, největší události společnosti Amazon?

Compute

AWS představilo tři nové EC2 instance poháněné čipy navrženými přímo v AWS. Tři nové instance Amazon Elastic Comput Cloud (Amazon EC2) poháněné čipy z vlastního návrhu AWS pomohou zákazníkům výrazně zlepšit výkon, energetickou účinnost a redukovat náklady v rámci procesů fungujících na řešení Amazon EC2.

  1. Graviton2 (EC2 C7g instance). AWS představilo nové instance řady C7g, poháněné novými procesory Graviton 3. Tyto instance přináší revoluci pro výpočetně náročné pracovní procesy jako je HPC, automatizace elektronických designů (EDA), kódování médií, vytváření vědeckých modelů, zobrazování reklam či strojové učení založené na výpočetním výkonu. Nové instance přináší až o 25 % vyšší výpočetní výkon ve srovnání s procesory AWS Graviton2. Procesory Graviton3 také obsahují novou funkci autentizace pro zlepšení zabezpečení.
  2. Trainium (Trn1 instance). Amazon EC2 Trn1 instance přinesou nejlepší poměr ceny a výkonu pro trénování modelů hlubokého učení v cloudu. Své použití najdou tyto instance v oblastech jako je zpracování přirozeného jazyka, počítačové vidění, vyhledávání, ranking a další. Instance Trn1 jsou poháněny čipem AWS Trainium, druhým čipem určeným pro strojové učení od AWS, který je optimalizován pro vysoce výkonné hloubkové učení.

AWS představilo službu AWS Mainframe Modernization. Služba zákazníkům a partnerům umožní zrychlit a zjednodušit migraci velkých sálových počítačů a s nimi spojených pracovních procesů do cloudu. Se službou AWS Mainframe Modernization mohou zákazníci přesunout část pracovního vytížení svých sálových počítačů na AWS, především starších aplikací, které budou nově fungovat v moderní cloudové službě založené na jazyku Java.

Networking

Ukázka soukromé AWS 5G sítě. AWS Private 5G je nová spravovaná služba, která podnikům pomáhá v rámci několika dní vytvořit a škálovat soukromé mobilní 5G sítě. AWS dodává a spravuje předem integrované malé mobilní rádiové jednotky, servery, 5G jádra, RAN software a SIM karty potřebné pro provoz sítě. Tato kompletní nabídka eliminuje nutnost pořizovat, integrovat a spravovat hardware
a software od různých dodavatelů třetích stran. Jakmile je zařízení nainstalováno a zapnuto, AWS Private 5G automaticky zařízení nakonfiguruje a nasadí do mobilní sítě.

Umělá inteligence/Strojové učení

Bezplatná služba Amazon SageMaker Studio Lab umožní experimentování se strojovým učením. Amazon představil veřejnou ukázku z bezplatné služby Amazon SageMaker Studio Lab, která umožňuje komukoliv se učit a experimentovat se strojovým učením bez potřeby předchozího vytvoření AWS účtu, registrace kreditní karty nebo znalosti cloudové konfigurace. Studio Lab je založeno na open source nástroji JupyterLab a poskytuje uživatelům bezplatný přístup k výpočetním zdrojům AWS, takže se zájemci o tuto technologii mohou rychle začít učit a experimentovat se strojovým učením. Studio Lab se také snadno nastavuje. Uživatel musí pouze nakonfigurovat, zda pro svůj projekt potřebuje spíše výpočetní nebo grafický výkon.

Služba Amazon Personalize představila optimalizovaná doporučení pro maloobchod, média
a zábavní průmysl. AWS představila další funkce v rámci služby Amazon Personalize včetně doporučení optimalizovaných pro retail, média a zábavní průmysl. To usnadní personalizaci webových stránek, mobilních aplikací či marketingových kampaní firemních zákazníků. Amazon v tomto ohledu čerpá ze svých bohatých zkušeností s vytvářením uživatelských zkušeností a za pomoci strojového učení vytvořil několik ukázkových případů (use cases) pro vybrané segmenty trhu.

Analýzy

Amazon SageMaker Canvas. Společnost Amazon oznámila všeobecnou dostupnost nové vizuální funkce Amazon SageMaker Canvas, která umožňuje obchodním analytikům vytvářet modely strojového učení a generovat přesně předpovědi bez nutnosti programování nebo odborných znalostí v oblasti strojového učení. Jeho intuitivní uživatelské rozhraní umožňuje uživatelům přístup k různým zdrojům dat v cloudu nebo ve vlastním zařízení, kombinovat datové sady jednoduchým kliknutím, zkoušet přesné modely a následně generovat nové předpovědi s aktualizovanými daty.

Internet věcí (IoT)

AWS IoT Fleetwise. AWS představilo novou službu AWS IoT FleetWise, která usnadňuje a zlevňuje výrobcům automobilů shromažďování, transformaci a přenos dat o vozidlech do cloudu v téměř reálném čase. Automobilky tak mohou nyní snadno shromažďovat a organizovat data v jakémkoliv formátu přítomném v jejich vozidlech bez ohledu na značku, model nebo jeho možnosti. Datový formát je také možné standardizovat pro snadnou analýzu dat v cloudu, což automobilkám pomáhá efektivně přenášet data do cloudu prakticky v reálném čase a dále je třídit díky inteligentní možnosti filtrování dat.

AWS IoT TwinMaker. AWS na konferenci také představila novou službu AWS IoT TwinMaker, která vývojářům umožňuje rychleji a snadněji vytvořit digitální dvojčata informačních systémů z reálného světa používaných například v továrnách, průmyslových zařízeních či na výrobních linkách. Tato digitální dvojčata jsou virtuálním otiskem fyzického systému a jsou pravidelně aktualizována o data z reálného světa. Realisticky tak dokáží napodobit strukturu, stav a chování originálních fyzických objektů. Vývojáři díky této službě zvládnou snadněji integrovat data z více zdrojů, jako jsou senzory zařízení, videokamery a podnikové aplikace.

Meta si vybrala AWS jako klíčového poskytovatele cloudových služeb. Společnost Meta prohloubila svůj vztah s AWS jako strategickým a dlouhodobým poskytovatelem cloudu. Meta využívá osvědčenou infrastrukturu a komplexní služby Amazon Web Services k doplnění své vlastní sítě. Nově bude více využívat služeb AWS v oblasti výpočetní techniky, cloudu, databází a bezpečnosti, aby zajistila soukromí, spolehlivost a škálovatelnost v rámci cloudu. Meta bude také spolupracovat na společných projektech se třetími stranami v prostředí od AWS a bude využívat cloud při akvizici nových společností, které již služby od AWS využívají. Bude také používat výpočetní služby AWS k urychlení výzkumu a vývoje umělé inteligence (AI) pro svou skupinu Meta AI.

Goldman Sachs a AWS spouští Goldman Sachs Investment Cloud for Data. Obě společnosti představily novou sadu cloudových, datových a analytických řešení pro finanční instituce. Tato jedinečná spolupráce nově definuje, jak mohou klienti organizovat a analyzovat data přímo v cloudu a získat tak rychlý přehled, který je zásadní pro informovaná investiční rozhodnutí. Institucionální klienti mohou těžit z dekád zkušeností firmy Goldman Sachs při řešení problémů souvisejících se správou dat a jejich analýzy.

NASDAQ a AWS spolupracují na transformaci kapitálových trhů. Na začátku roku 2022 začne společnost NASDAQ s postupnou migrací svých severoamerických akciových trhů na platformu od AWS, počínaje Nasdaq MRX a následně také americkým opčním trhem. Postupem času pak dojde
k migraci dalších severoamerických trhů na cloud.

AWS pomáhá společnosti Pfizer urychlit vývoj a výrobu léků: AWS spolupracuje se společností Pfizer na tvorbě inovativních cloudových řešení, které mají potenciál zlepšit vývoj, výrobu a distribuci nových léků určených pro klinické studie. Obě společnosti také založily iniciativu Pfizer Amazon Collaboration Team (PACT), která využívá schopnosti AWS v oblasti analytiky, strojového učení, ukládání, zabezpečení a zajištění dat v cloudu pro podporu laboratoří, výroby a dodavatelského řetězce klinických léků společnosti Pfizer.

Roche používá AWS k většímu zúročení zdravotních dat. Společnost Roche využívá schopnosti AWS v oblasti vysoce výkonných výpočtů, analytiky, strojového učení, databází, úložišť a zabezpečení k rychlejšímu výzkumu, vývoji léků a ke zpracování zdravotnických dat ve velkém měřítku. Díky tomu může poskytovat vysoce kvalitní, individuálně přizpůsobenou péči. Lepší analýza zdravotních údajů ve velkém měřítku dává výzkumníkům společnosti Roche šanci lépe porozumět pacientům napříč většími populacemi, což může pomoci identifikovat jisté vzorce a další hodnoty důležité pro vývoj diagnostiky a léčby.

United Airlines využívá AWS ke zlepšení svých služeb. Aerolinky United Airlines si vybraly AWS jako preferovaného poskytovatele cloudu. AWS bude podporovat digitální inovace v United Airlines poskytnutím nástrojů pro oblast strojového učení, internetu věcí (IoT), analýzy, práci s databázemi a funkcemi pro úložiště a zabezpečení. Touto cestou pomohou digitální technologie zlepšit pro zákazníky United Airlines zážitek z cestování.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com