Zprávy

Ness v ČR vloni zvýšil obrat o třetinu na téměř miliardu

Přední český systémový integrátor Ness Czech pod vedením Martina Silvičky vloni zažil jeden z nejúspěšnějších roků ve své historii. Díky novým zakázkám společnost dosáhla meziročního zvýšení obratu o 33 % na téměř 1 miliardu korun a letos plánuje další expanzi.

„Kromě stávajících projektů, z nichž bych zmínil především náš dlouhodobý strategický a historicky největší program Digitálních technických map, se chceme letos zaměřit na nové trhy a zákazníky, a to nejen v oblasti dalších kroků digitalizace státu, ale i nové zákazníky v komerční sféře, nebo rostoucí trh ERP na technologii SAP,“ uvádí Martin Silvička, generální ředitel Ness Czech, s tím, že razantní rozvoj podnikání v uplynulých dvou letech si vyžádal rozšíření struktury managementu a úpravu způsobu řízení. Nově vznikla pozice operačního ředitele (COO), na kterou postupně přejde Martin Broskevič, dlouholetý člen vedení českého Nessu.

Rozšíření managementu znamená především zavedení role divizních ředitelů. Divizi veřejné správy vede nově Pavel Šubrt, který zodpovídá za klíčové projekty v celkové hodnotě dvou miliard korun. Ředitel divize pro komerční sektor Michal Bulánek chce posilovat obchodní a rozvojové aktivity, soustředit se na nové technologie a digitální transformaci v rámci celého regionu. Adam Melichar jako ředitel divize mezinárodního obchodu chce těžit ze zapojení do projektů pro globální klienty, s cílem využít odborné kvality a zkušenosti zdejších expertů.

Od roku 2022 je prostřednictvím mateřské Ness Digital Engineering vlastníkem Ness Czech globální investiční skupina KKR. Zdejší pobočka díky tomu významně posiluje své kapacity v oblasti veřejného i komerčního sektoru a zapojuje se do nadnárodních IT projektů pro zákazníky z celého světa.

„Zázemí silné nadnárodní skupiny, využívání globálních zdrojů a posílení vnitřní struktury na úrovni středního managementu podporuje náš další růst, získávání nových zakázek a plnění stávajících závazků. Máme stabilní zázemí a přístup k silnému know-how, zároveň si ale udržujeme samostatné lokální řízení. Naší vizí je být mezi top třemi systémovými integrátory ve všech sektorech, v nichž se na zdejším trhu pohybujeme,“ popisuje Martin Silvička.

Celkem Ness během své více než třicetileté historie na českém trhu dodal přes 2500 projektů více než 150 zákazníkům. Mezi historicky nejvýznamnější zákazníky patří například Český úřad zeměměřičský a katastrální, telekomunikační operátor O2 nebo Komerční banka.

Exit mobile version