Zprávy

Ness slaví 30 let na českém trhu

V letošním roce uplynulo 30 let působení předního systémového integrátora a dodavatele IT řešení Ness na českém trhu, nejprve v podobě APP Group a od roku 2003 jako Ness Czech. Během své existence přispěla společnost v ČR k elektronizaci veřejné správy a služeb občanům či digitalizaci firemních procesů v mnoha významných společnostech.

Celkem Ness dodal přes 2500 projektů více než 150 zákazníkům. Mezi historicky nejvýznamnější zákazníky patří například Český úřad zeměměřičský a katastrální, telekomunikační operátor O2 nebo Komerční banka. Svůj dosud největší projekt aktuálně realizuje pro Správu železnic.

Společnost se v současnosti orientuje na několik strategických oblastí. „Jedná se o geoinformatiku, kde se zaměřujeme na oblast digitálního dvojčete území a BIM, dále pak na implementace SAP řešení, implementaci a rozvoje portálových frameworků do cloudu a také na oblast zpracování dat od tradičních datových skladů až po nejnovější trendy datové analytiky,“ vyjmenovává Martin Silvička, generální ředitel Ness Czech.

Od APP přes Logos až po Ness

Na počátku úspěšného působení společnosti Ness na českém trhu stála APP Group, založená v roce 1993. V té době trh IT teprve vznikal a APP přispěla k jeho formování. Budovala rozsáhlé IT projekty v České republice a na Slovensku, zejména pro zákazníky v sektorech energetiky, telekomunikací, financí, státní a veřejné správy a výrobních podniků.

APP Group převzala v roce 2002 společnost Ness Technologies, čímž významně posílila svoji pozici na českém i slovenském trhu. Spojením s APP získal Ness silnou a stabilní základnu ve střední a východní Evropě pro regionální expanzi. V roce 2003 vznikla česká pobočka Ness Czech, do níž se APP začlenila. Český tým se tak dostal do kontaktu s kolegy z jiných poboček, což umožnilo sdílení zkušeností na evropské úrovni.

V roce 2008 Ness převzal českou konzultační a technologickou společnost Logos, která měla silné postavení ve finančním a telekomunikačním sektoru a poskytovala širokou škálu IT služeb. Spojily se tak dvě velké firmy s širokým portfoliem zákazníků. S Logosem do Nessu přišel i současný generální ředitel společnosti Martin Silvička, který ve firmě působí již 18 let. Ve své první roli se věnoval analýze a projektovému řízení. Postupně převzal funkci Delivery a divizního ředitele pro telekomunikace a státní správu a od března 2022 je generálním ředitelem Ness Czech.

Globální expanze

„Naší vizí je být mezi top třemi systémovými integrátory ve všech sektorech, v nichž se na zdejším trhu pohybujeme. Vloni se mateřský Ness Digital Engineering stal součástí americké investiční skupiny KKR, a tak se nám otevírají dveře i k nadnárodním projektům. Máme přístup k obrovskému zázemí a know-how, zároveň si ale udržujeme samostatné lokální řízení, takže dokážeme reagovat na místní potřeby zákazníků i trhu práce,“ přibližuje Martin Silvička s tím, že Ness chce být také jedním z nejvyhledávanějších zaměstnavatelů v IT segmentu: „Osobně jsem si prošel snad už všemi pozicemi v této firmě a díky tomu věřím, že dokáži nabité zkušenosti adekvátně zúročit a nastavit efektivní a operativní fungování společnosti a příjemné prostředí k práci.“

Exit mobile version