Connect with us

Zprávy

Cisco: Šest tipů, jak se letos promění vzdálená spolupráce

Nejzásadnější technologické trendy v roce 2022 se budou výrazně promítat do způsobů, jakými pracujeme. Pandemie a potřeba rychlého přizpůsobení neočekávaným změnám vývoj technologií urychluje. Ale v letošním roce se ve světě hybridní práce posuneme na další úroveň, realističtější, bezpečnější a jednodušší než kdykoli před tím. Taková je alespoň předpověď Jeetu Patela, výkonného viceprezidenta IT společnost Cisco.

Jaké jsou nejvýznamnější technologické trendy pro příštích 12 měsíců podle Jeetu Patela.

Spolupráce využívající fotorealistické hologramy

Představte si večeři s přítelem nebo kolegou, který je 10 000 mil daleko, přesto se zdá, že sedí naproti u stolu. S holografickými technologiemi to není utopie, ale skutečnost. Lidé touží po zážitcích, které jsou skoro „skutečné“. Technologie hologramu s hyper reálným trojrozměrným zobrazováním lidí či předmětů je umí nabídnout. To je mnohem víc než avatar ve virtuálním metaverzu.

Hologramy změní i spolupráci v obchodním světě. Díky nim může například tým spolupracovníků v reálném čase z různých úhlů prohlížet a analyzovat prototyp nového výrobku. Přestože jednotliví členové týmu jsou fyzicky třeba v kancelářích nebo dokonce ve svých domovech na různých kontinentech. Tento trend se v roce 2022 začne naplno prosazovat a přinášet skutečné výsledky.

Neviditelné uživatelské rozhraní

Složitost je nepřítelem pokroku, což platí dvojnásob pro uživatelská rozhraní. Různé komunikační nástroje v posledních letech pokračovaly v hromadění nových a nových funkcí, což ve výsledku vede k tomu, že uživatelé začínají být tou záplavou přesyceni. Místo přidávání nových funkcí lze tedy očekávat, že je chytří vývojáři a designéři budou spíš ubírat. Alespoň pokud jde o ty funkce viditelné. Další rozvoj technologií umělé inteligence přispívá k tomu, že stále více funkcí ve videokonferencích poběží automaticky a skrytě, aniž bychom je museli vědomě aktivovat. Technologie prostě sama „ví“, co je třeba. Platformy pro hybridní spolupráci mohou posloužit jako názorná ukázka například tím, jak dokážou automaticky redukovat okolní šumy nebo zajistit překlady v reálném čase.

Platforma není hranicí

Spotřebitelé dnes požadují naprostou svobodu při přechodu z jedné platformy na druhou nebo z jednoho výrobku na jiný. Uživatelům stále víc záleží jen na tom, jak hladce a efektivně technologie fungují, nikoli na tom, odkud pocházejí. Nejúspěšnější technologické společnosti tuto dynamiku pochopí a zabudují interoperabilitu do všech svých nabídek. Pandemie zdůraznila důležitost jednoduchosti a snadného ovládání a v roce 2022 lze očekávat ještě větší integraci napříč různými platformami, aplikacemi a službami.

Posun k multicloudovým bezpečnostním platformám

Vzhledem k rostoucí složitosti kybernetické bezpečnosti v multicloudovém světě lze v roce 2022 počítat s velkým posunem od řešení zabezpečujících koncová zařízení ke konsolidovaným platformám. Na trhu je v současné době obrovský počet (zhruba 3 500) dodavatelů bezpečnostních řešení. Jednodušší a integrovaný přístup k zabezpečení by měl výrazně ulehčit otázky bezpečnostní politiky a správy v mnoha podnicích. Tento přístup také pravděpodobně dál posílí pozici hlavních bezpečnostních hráčů, jako jsou Cisco, Microsoft, Zscaler, Palo Alto Networks nebo Crowdstrike.

Smíšený model dál podpoří inovace nástrojů pro spolupráci

Je evidentní, že lidé dnes chtějí pracovat novým způsobem a starý model práce od 9 do 17 se již nikdy zcela nevrátí. To ovšem pro firmy neznamená jen poskytnout svým zaměstnancům možnost pracovat několik dní v týdnu z domova. Vyžaduje to vytvořit takové podmínky, v niž nebude žádný rozdíl v tom, odkud pracujete, zda z kanceláře, z domova nebo ze zapadlé horské vesnice. Lze proto předpokládat, že v roce 2022 se dále budou rozvíjet nástroje pro spolupráci a inovace směřující k vytvoření rovných pracovních příležitostí po celém světě.

Rýsuje se řešení ke zmenšení mezer v přístupu ke vzdělání

Jen v oblasti kyberbezpečnosti jsou aktuálně 4 miliony neobsazených pracovních míst a toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Nabízí se zdánlivě jednoduché řešení, vyškolit více lidí na bezpečnostní pozice. To ovšem znamená zpřístupnit tyto dovednosti rozmanitější skupině potenciálních talentů. Online platformy jako Cisco Networking Academy v tom mohou pomoci a umožňují oslovit mnoho lidí v dosud přehlížených a nedostatečně obsluhovaných regionech. Tyto mezery však lze dále zacelit také zjednodušením a automatizací technologie, čímž se odstraní řada obtížných a časově náročných manuálních úkolů v oblasti zabezpečení a IT. Lze proto očekávat, že AI bude hrát v oblasti bezpečnosti stále významnější úlohu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com