Connect with us

Zprávy

ZEBRA SYSTEMS představuje N-able Cove Data Protection se službou Disaster Recovery (DRaaS)

Společnost ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení N-able na českém a slovenském trhu, představuje rozšíření produktu Cove Data Protection™ o možnost obnovy po havárii v prostředí Microsoft Azure. Nová funkce přináší možnost využití služby inteligentní obnovy po havárii (DRaaS) a pomáhá poskytovatelům MSP služeb a IT profesionálům nabízet koncovým uživatelům celou řadu služeb Disaster Recovery – od rychlé a jednoduché obnovy na úrovni souborů až po flexibilní a cenově dostupnou kompletní obnovu po havárii, nyní i v prostředí Microsoft Azure.

Inovativní SaaS architektura v řešení Cove snižuje čas a náklady spojené s ochranou dat a zlepšuje obranu proti ransomwaru tím, že ve výchozím nastavení poskytuje izolované zálohovací úložiště. Přístup společnosti Cove založený na principu „cloud first“ udržuje primární úložiště v cloudu, mimo dosah ransomwaru v lokální síti a živelných pohrom. Funkce zajištění kontinuity v rámci Cove poskytuje proaktivní možnosti obnovy, které zabezpečují vyšší úroveň služeb, včetně automatizovaného testování obnovy a Standby Image k minimalizaci času výpadku. Po přidání podpory prostředí Azure nabízí nyní služba Standby Image ještě větší flexibilitu v umístění obnovy: do lokálního zařízení v místě instalace, do sekundárního umístění nebo do cloudu Azure – to vše bez nutnosti používat drahá, proprietární zálohovací zařízení.

„Azure a Cove nabízejí efektivnější způsob, jak vyřešit vysokou dostupnost pomocí cloudu,“ řekl Chris Groot, manažer zodpovědný za řešení Cove Data Protection v N-able.“ Odeslání dat do Azure je zdarma a za výpočetní služby Azure se platí pouze při spuštění virtuálního stroje. Cove umožňuje po každé záloze vytvořit bootovatelný obraz disku a uložit ho tam až do doby, dokud nebude skutečně potřeba. V případě výpadku Azure poskytuje plnou kontrolu nad výpočetními zdroji a provozní náklady v Azure během výpadku jsou cenově výhodnější než nákup a údržba vlastního zařízení pro zálohování a obnovu po havárii, které se často ani nikdy nevyužije.“

Dříve se mnoho IT profesionálů domnívalo, že musí provozovat nákladná proprietární zařízení, aby splnili očekávání zákazníků na DRaaS. Díky technologii obnovy v rámci Cove Data Protection v prostředí Azure je možné poskytovat vylepšené služby obnovy po havárii, a přitom dosáhnout až 60% úspory nákladů oproti tradičním on-premise zařízením.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com