Connect with us

Zprávy

Zdeněk Kobělka posiluje tým Huawei

Technologický gigant Huawei rozšiřuje kapacity týmu v oblasti kyberbezpečnosti. Na novou pozici ředitele strategie kybernetické bezpečnosti nastoupil na konci srpna Zdeněk Kobělka, který v posledních letech působil v technologické společnosti zabývající se platebními technologiemi a službami jako viceprezident a odborník na řízení provozu a  zabezpečení informací. Výrobce informačních a komunikačních technologií Huawei dlouhodobě posiluje své aktivity v oblasti kybernetické bezpečnosti a expanze týmu pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko je tak logickým krokem. Kobělka převezme komunikaci s externími partnery, veřejným sektorem a dalšími subjekty a podpoří zvyšování informovanosti široké veřejnosti v tématech kybernetické bezpečnosti.

„Jako přední světový poskytovatel telekomunikačních řešení si plně uvědomujeme důležitost kybernetické bezpečnosti a od samého začátku klademe vysoký důraz na řešení bezpečnostních výzev a hrozeb, se kterými jsme ustavičně konfrontováni vzhledem k nepřetržitému vývoji tohoto odvětví,“ říká James Tang, generální ředitel Huawei Technologies pro Českou republiku. „Rozšíření českého týmu odborníků v oblasti kyberbezpečnosti je dalším důkazem, že je pro nás bezpečnost produktů a služeb pro tuzemské klienty, zákazníky a partnery prioritou číslo jedna. Věříme, že posílením týmu podpoříme širší komunikaci v otázkách kybernetické bezpečnosti nejen v rámci veřejnosti, ale i na odborné úrovni.“

Zdeněk Kobělka se do České republiky vrací po šestiletém pracovním působení ve Spojených státech a po 15 letech opouští finanční společnost Global Payments, kde měl na starosti celou škálu aktivit včetně zabezpečení podnikových IT systémů na globální úrovni a řízení provozu. V době svého působení v rámci české pobočky Global Payments zastával pozici hlavního informačního experta společnosti (CIO). Kobělka se narodil v Praze, vyrůstal ovšem v Rakousku, kde také absolvoval studium na Vídeňské univerzitě a DePaul University v Chicagu, což dokládá jeho široký zahraniční záběr a zkušenosti z různých kulturních prostředí. Je ženatý, má dvě děti, rád muškaří a hraje golf.

„Kyberbezpečnost je v dnešní době, kdy čelíme překotnému rozmachu technologií prostupujících všechny oblasti našeho života, důležitější než kdy jindy. Stejně jako chráníme svůj majetek, rodinu a domovy, musíme udělat vše pro to, aby i naše data byla v naprostém bezpečí. Nástroje sloužící k ochraně dat bohužel nejsou stejně fyzicky viditelné jako například masivní zámek nebo trezorové dveře, témata kyberbezpečnosti je proto potřeba správně a transparentně komunikovat. Řízení bezpečnostní strategie společnosti Huawei je výzvou, na kterou se velmi těším,“ říká Zdeněk Kobělka.

 

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com