Zprávy

Wittmann zálohuje a obnovuje data s cloudovým řešením Acronis

Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, oznámil, že česká společnost Wittmann Battenfeld CZ využívá cloudové řešení Acronis Cyber Protect Cloud k zabezpečenému zálohování svých dat a systémů. Migraci na cloudový systém zajistila firma Algorit, zlatý partner Acronis, která se zároveň stará o nepřetržitou správu a zabezpečení IT infrastruktury.

Společnost Wittmann Battenfeld CZ, která je součástí rakouské skupiny WITTMANN Group, se věnuje prodeji a servisu strojů určených pro plastikářský průmysl včetně vstřikovacích lisů, řídících systémů, výrobních linek atd. Svou činnost doplňuje o vývoj a dodávky speciální automatizace. Zákazníky jsou přední společnosti z automobilového průmyslu včetně Bosch, Continental apod.

Řešení Acronis Cyber Protect Cloud s pomocí balíčku Advanced Backup zálohuje zejména data týkající se lokálně vyvíjených projektů do zabezpečeného cloudu dle pravidla 3-2-1. Pokud dojde ke ztrátě na úrovni jednotlivých dokumentů, ty lze okamžitě obnovit z lokální zálohy. Pokud by došlo k závažné ztrátě lokálních dat či záloh, pak je stále k dispozici záloha v cloudu. V porovnání s původním zálohovacím systémem je zálohování a obnova dat v prostředí Acronis neporovnatelně rychlejší, což eliminuje dopady případných provozních výpadků.

Společnost historicky zálohovala s pomocí řešení Windows Backup, nicméně v roce 2014 přešla na lokální zálohovací systém Acronis Backup. Protože ale managment společnosti chtěl mít jistotu dostupnosti dat i pro případ kritické ztráty lokálních systémů, rozhodl se v roce 2022 přejít z on-premise řešení na cloudové zálohování.

„Spolupráce se společností Algorit je pro nás důležitá zejména z toho pohledu, že její pracovníci jsou k dispozici jak online a v případě potřeby i fyzicky,” řekl Michal Slaba, jednatel společnosti Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o. „Navíc nám poskytují cenné rady, pokud jde o nejnovější trendy a požadavky tak, abychom neustále dosahovali nejvyšších standardů zabezpečení a ochrany. To se týká i řešení Acronis, které splňuje náš hlavní požadavek, a to, aby naše data byla dostupná na více místech v případě jakékoliv nepředvídané události.“

Exit mobile version