Connect with us

Zprávy

Western Digital rozšiřuje použití technologií u svých pevných disků a hustotu dat napříč chytrým videem, síťovými úložišti a datovými centry

Pokud jde o data, vše roste. Množství, velikost, formát, rozlišení, možnosti využití, hodnota dat a mnoho dalšího. Když lidé a firmy hledají řešení jak efektivně a účelně ukládat svá data v éře zetttabajtů, je to společnost Western Digital® se svými pevnými disky, která pokračuje ve své důležité úloze poskytovat kapacitu, výkon a spolehlivost.

Společnost Western Digital (NASDAQ: WDC) oznámila, že uvádí do prodeje nové pevné disky s kapacitou 22 TB¹, které míří do tří klíčových segmentů: Pevné disky WD Gold™ pro IT segment a datová centra, WD Red™ Pro určené pro síťová úložiště NAS a WD Purple™ Pro určené pro chytrá videa a video dohled. Jak bylo uvedeno dříve v rámci tiskové konference What’s Next Western Digital, tyto nové pevné disky využívají jako první v odvětví vlastní technologie, včetně OptiNAND™, PMR (ePMR), TSA a HelioSeal®, pro zajištění nejvyšší hustoty dat na plotnu ve svém odvětví s kapacitou 2,2 TB. To v součtu umožní vyrábět 22TB pevné disky s technologií zápisu CMR.

„Máme víc než radost, že jsme dosáhli tohoto milníku právě u pevných disků, které tvoří ucelený a sofistikovaný systém,” říká Ravi Pendekanti, viceprezident pro produktový management a marketing pevných disků společnosti Western Digital, a dodává: „Od cloudového úložiště až k produktům v první linii, zde všude hrají pevné disky Western Digital klíčovou roli při ukládání, ochraně, zachycení a analýze dat, které tvoří téměř veškeré aspekty našich digitálních životů. Naše vedoucí postavení v technologiích a rozšířené portfolio pevných disků s klíčovými technologiemi nám poskytují jedinečnou příležitost přinášet hodnoty všem zákazníkům nejen dnes, ale i v budoucnosti.”

Pevný disk podnikové třídy WD Gold pro datová centra

Architekti řešení u cloudových a podnikových datových úložišť neustále stlačují náklady u navrhovaných datových infrastruktur. Na nízkých nákladech u každého uloženého bitu záleží. Faktory, jako je kapacita, hustota, spotřeba energie, udržitelnost a další, hrají kritickou roli při snaze snížit celkové náklady na vlastnictví (TCO). V tomto případě pomáhá přechod na pevné disky s technologií zápisu CMR, které mají nejvyšší kapacitu v odvětví. Nový pevný disk 22TB WD Gold™ CMR s technologií OptiNAND poskytuje všem uživatelům možnost, jak snížit náklady TCO zvýšením úložné kapacity při zachování rozsahu a fyzické velikosti úložišť, případně snížit počet rozvaděčů a skříní. To v důsledku vede ke snížení nákladů bez nutnosti nových sítí, bez zvýšení spotřeby, bez potřeby dodatečného chlazení nebo kabeláže atd. Společnost Western Digital využívá jedinečnou technologii ArmorCache™, která ve spolupráci s technologií OptiNAD kombinuje výkon při aktivovaném režimu vyrovnávací paměti při zápisu a současně umožňuje ochranu dat bez nutnosti režim deaktivovat, a tedy není nutné volit mezi těmito dvěma režimy. Vysoce spolehlivé pevné disky WD Gold jsou nyní na trhu v kapacitách od 1 TB do 22 TB1 a jsou ideální pro prostředí s vysokými nároky na úložiště. Disky s hodnotou 2,5 milionů hodin MTBF2 mají ochranu proti vibracím a nízký příkon díky technologii HelioSeal (platí pro disky od 12 TB větší).

Pevné disky WD Red Pro podporují všechny hlavní systémy NAS až do 24 pozic

Práce z domu narůstá a mnoho pracovníků v kancelářích, případně těch z domova, ale také malé firmy se potýkají s tím, jak udržet krok se stále rostoucím objemem dat. Nový pevný disk s kapacitou 22 TB WD Red™ Pro CMR a s technologií OptiNAND je ideálním diskem pro všechny, kdo potřebují úložiště s vysokou kapacitou nebo pro ty, kdo dosáhli maxima ukládací kapacity na svých současných úložištích NAS. Pevné disky WD Red Pro jsou speciálně navrženy pro systémy NAS s až 24 pozicemi a jsou optimalizované pro prostředí s více uživateli. Disky jsou schopné zvládnout vysoké pracovní zatížení v nepřetržitém režimu 24/7 a jsou ideální pro ukládání, ochranu, archivaci a sdílení velkého objemu dat mezi mnoha uživateli a zvládnou množství aplikací náročných na data, jako je sdílení a synchronizace složek a dokumentů, zálohování a archivace dat, multimediální centrum a privátní cloudové úložiště. Řada disků WD Red Pro je nyní k dostání v kapacitách od 2 TB až po 22 TB1.

 

Pevné disky WD Purple Pro určené pro pokročilá chytrá úložiště videozáznamu v nepřetržitém provozu s umělou inteligencí a analýzou dat a pro související aplikace a video servery

Význam chytrého video dohledu roste a přináší zvýšené požadavky na úložiště. Například fotoaparáty a kamery s vysokým rozlišením zachycují video z více zdrojů, ukládají fotky a streamují metadata. Umělá inteligence a analýza video záznamů kladou nové požadavky na kvantitu, kvalitu a zachycení video dat. Řešení hlubokého učení potřebují vice video záznamu pro výpočet algoritmů umělé inteligence. Zákazníci ze segmentu VSaaS (video-surveillance-as-a-service) požadují na míru stavěná úložiště pro efektivní zpracovávání dat s možností škálovatelnosti. Pevné disky s kapacitou 22 TB WD Purple Pro CMR a s technologií OptiNAND poskytují požadovanou vysokou kapacitu a reagují na tyto trendy. Tyto disky podnikové třídy jsou vytvořeny pro potřeby serverů pro analýzu videa a systémy s umělou inteligencí a hlubokým učením. Disky mají originální technologii AllFrame™ AI, která podporuje 32 video streamů umělé inteligence pro analýzu hlubokého učení přímo v systému a pomáhá minimalizovat ztráty jednotlivých snímků. Disky WD Purple Pro jsou optimalizované pro až 64 kamer v režimu single stream v HD kvalitě3 a také pro mnoho nejnovějších kamer, které přenášejí současně více streamů. Disky nabízejí vysokou spolehlivost s hodnotami 2,5 milionu hodin MTBF2 pro chytrá video řešení v prostředí s nepřetržitým provozem 24/7. Pevné disky WD Purple Pro jsou nyní k dostání v kapacitách 8 TB až 22 TB1.

Pevné disky s odvětvovým prvenstvím Ultrastar 22 TB CMR a 26 TB Ultra SMR jsou dodávány vybraným zákazníkům pro cloudová řešení již od června 2022.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com