Zprávy

Western Digital představuje nový klientský SSD disk s výkonem nové generace QLC

Digitální svět se neustále rozšiřuje a vyžaduje, aby se datová úložiště, která jsou základem budoucích technologií, neustále vyvíjela. Western Digital reaguje na rostoucí poptávku po vyšším výkonu, větší spolehlivosti a kapacitě při zachování cenové dostupnosti a přináší nový SSD disk Western Digital® PC SN5000S NVMe s výkonem nové generace QLC (quad-level cell). Nový SSD disk poskytuje OEM výrobcům počítačů řešení PCIe® Gen4x4, které je připraveno snadno zvládnout náročná pracovní zatížení.

 

Podle výzkumů společnosti IDC* se očekává, že QLC NAND bude do roku 2026 pohánět více než 50 % klientských SSD. Technologie QLC NAND je jednou z nejnovějších technologií, která přináší SSD diskům vyšší kapacitu, robustnost a cenovou dostupnost, což vyvolalo poptávku po těchto discích od prémiové a důvěryhodné značky. Díky využití jedinečné vertikální integrace společnosti Western Digital je nový SSD Western Digital PC SN5000S NVMe výzvou možného. Nový disk zvyšuje laťku technologie QLC tím, že poskytuje vysoký výkon a silnou odolnost a nekompromisní spolehlivost.

Western Digital PC SN5000S NVMe SSD je cenově výhodný DRAM-less SSD disk QLC PCIe Gen4 určený pro notebooky a stolní počítače, který nabízí OEM výrobcům:

  • 17%, respektive 16% nárůst rychlosti sekvenčního čtení a zápisu. **
  • 15%, respektive 13% zvýšení rychlosti náhodného čtení a zápisu oproti předchozí generaci.**
  • Vyšší rychlosti I/O a nižší latenci čtení/zápisu ve srovnání s předchozí generací TLC, což zvyšuje uživatelský komfort při náročných operacích, jako je načítání, kopírování a spouštění systému.
  • Vlastní řadič a firmware společnosti Western Digital pro plně optimalizované řešení umožňující rychlejší uvedení na trh a kontrolu kvality.
  • Až o 20 % vylepšenou energetickou účinnost zařízení při aktivním používání oproti předchozí generaci** díky vylepšené správě napájení pro vysoce optimalizovaná mobilní řešení.
  • Dedikovaný bootovací oddíl s možnostmi TCG OPAL 2.02 a zabezpečení ATA pomocí RSA-3K a SHA-384 pro dodatečnou ochranu.

Další specifikace a podrobnosti o produktu naleznete zde.

*IDC, Worldwide Solid State Drive Forecast Update, 2023-2027, Doc #US50021623, prosinec 2023.

**Srovnání vychází z modelu Western Digital PC SN740 2TB.

Exit mobile version