Connect with us

Zprávy

Western Digital představuje novou strukturu způsobu ukládání dat v průběhu pracovního datového cyklu AI

Společnost Western Digital představila šestistupňovou strukturu systému pro práci s daty využitelnou při cyklu zpracování dat pro AI. Představená struktura definuje optimální skladbu úložišť pro pracovní zátěže AI. Tato struktura pomůže zákazníkům plánovat a rozvíjet pokročilá úložná řešení pro maximalizaci investice do AI, zvyší efektivitu a sníží celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Modely AI pracují v nepřetržité smyčce načítání a generování dat. Zpracovávají mimo jiné text, obrázky, zvuk a video a současně vytvářejí nová unikátní data. Technologie AI se stávají stále pokročilejšími a systémy pro ukládání dat musí nutně poskytovat potřebnou kapacitu a výkon a podporovat výpočetní zátěž a rychlost potřebnou pro velké a sofistikované modely AI. Společnost Western Digital strategicky přizpůsobila svoji nabídku požadavkům na úložiště v jednotlivých kritických fázích cyklu při zpracování dat pro AI a představuje:

  • Výkonný disk SSD PCIe Gen5 pro trénink a inference AI
  • Vysokokapacitní 64TB SSD pro rychlá datová jezera AI
  • Pevný disk ePMR UltraSMR 32TB* HDD s nejvyšší kapacitou na světě pro nákladově efektivní úložiště

„Není pochyb o tom, že generativní umělá inteligence je další transformační technologií a datové úložiště je jejím klíčovým prostředkem. Očekává se, že důsledky pro úložiště budou významné. Uloha úložiště a přístup k datům ovlivňuje rychlost, efektivitu a přesnost modelů AI,“ řekl Ed Burns, ředitel výzkumu ve společnosti IDC. „Pro společnost Western Digital jako lídra v oblasti pamětí flash a pevných disků vzniká velká příležitost. V rostoucím prostředí AI může těžit ze své silné pozice na trhu a ze svého širokého portfolia, které splňuje potřeby různých fází datového cyklu AI.”

„Data jsou palivem AI. Technologie AI se prosazují prakticky ve všech průmyslových odvětvích a datová úložiště se stávají stále důležitější a dynamičtější součástí hardwaru pro AI,“ řekl Rob Soderbery, výkonný viceprezident a generální ředitel divize Flash společnosti Western Digital. „Nová struktura způsobu ukládání dat v průběhu cyklu práce AI umožní našim zákazníkům vybudovat úložnou infrastrukturu, která ovlivní výkon, škálovatelnost a nasazení aplikací AI. To vše dokládá náš závazek poskytovat našim zákazníkům bezkonkurenční přidanou hodnotu.“

Rostoucí portfolio podnikových úložných řešení pro AI

Nový SSD disk Ultrastar DC SN861 je prvním podnikovým řešením PCIe Gen 5.0 společnosti Western Digital s nejlepším výkonem náhodného čtení v odvětví a předpokládanou nejlepší energetickou účinností ve své třídě pro pracovní zátěže s umělou inteligencí. S kapacitou až 16 TB přináší až trojnásobný nárůst výkonu náhodného čtení oproti předchozí generaci s ultra nízkou latencí a neuvěřitelnou odezvou pro trénink rozsáhlého jazykového modelu (LLM), inferenci a nasazení služeb AI. Nízký profil napájení navíc přináší vyšší počet IOPS/Watt, což snižuje celkové TCO. Technologie PCIe Gen5.0 reaguje na poptávku trhu s umělou inteligencí po vysokorychlostních akcelerovaných výpočtech v kombinaci s nízkou latencí pro obsluhu výpočetně náročných prostředí umělé inteligence. Ultrastar DC SN861 je navržen pro kritické pracovní zátěže a poskytuje bohatou sadu funkcí, včetně podpory NVMe® 2.0 a OCP 2.0, 1 a 3 DWPD a pětileté omezené záruky1. Produkty Ultrastar DC SN861 E1.S se nyní dodávají v testovacích vzorcích. Následovat bude formát U.2. Sériové dodávky budou zahájeny ve třetím čtvrtletí roku 2024. Další podrobnosti o formátech E1.S a E3.S budou představeny později.

SSD disk Ultrastar DC SN655 je určen pro aplikace náročné na ukládání dat. Nové varianty SSD U.3 budou dosahovat kapacity až 64 TB, což umožní vyšší výkon a kapacitu pro správu dat umělé inteligence a rychlejší a větší datová jezera. Nové varianty SSD disku DC SN655 se dodávají na trh v testovací verzi již nyní.

Western Digital začal vybraným zákazníkům dodávat testovací vzorky podnikového pevného disku ePMR s nejvyšší kapacitou v odvětví, a to 32 TB. Nový vysokokapacitní pevný disk Ultrastar DC HC690 UltraSMR je určen pro masivní ukládání dat v hyperškálových cloudových a podnikových datových centrech a bude hrát důležitou roli v pracovních postupech umělé inteligence, kde je nejdůležitější ukládání velkých objemů dat a nízké TCO. Nový 32TB disk využívá osvědčené konstrukce a poskytuje bezkonkurenční kapacitu s bezproblémovou kvalifikací a integrací pro rychlé nasazení při zachování vynikající spolehlivosti a odolnosti. Další podrobnosti o disku budou k dispozici později v létě tohoto roku.

„Každá fáze datového cyklu umělé inteligence je jedinečná a má jiné požadavky na infrastrukturu a výpočetní výkon. Díky pochopení dynamické souhry mezi umělou inteligencí a datovým úložištěm přináší společnost Western Digital řešení, která nejen nabízejí vyšší kapacity, ale jsou také navržena tak, aby podporovala extrémní výkon a poskytovala odolnost pro pracovní zátěž u příští generace umělé inteligence,“ řekl Soderbery. „Díky našemu rostoucímu portfoliu, dlouhodobému plánu a neustálým inovacím je naším cílem pomáhat zákazníkům odemknout transformační možnosti AI.“

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com