Connect with us

Zprávy

Výsledky společnosti Universal Robots za 3. čtvrtletí odrážejí zpomalující se ekonomiku

Universal Robots, dánská společnost vyrábějící kolaborativní roboty (koboty), vykázala za 3. čtvrtletí tržby ve výši 73 milionů USD, což je v celkovém vyjádření o 5 % méně než tržby za 3. čtvrtletí 2021. Od 3. čtvrtletí 2021 došlo k výrazné změně směnných kurzů, což se na výsledcích hospodaření projevilo. Na konstantní měnové bázi činil růst ve 3. čtvrtletí oproti 3. čtvrtletí 2021 3 % a růst za prvních devět měsíců roku 2022 činil 17 %.

„Globální nejistota je pro společnosti výzvou, ale pomalejší trh také poskytuje příležitost zaměřit se na věci, které můžeme ovlivnit, a zdokonalit naši strategii tak, aby odrážela rostoucí technologické schopnosti,“ uvedl finanční ředitel společnosti Universal Robots Kim Andreasen.

Začátkem tohoto měsíce Mezinárodní federace robotiky uvedla, že počet celosvětových instalací průmyslových robotů poroste v roce 2022 pomaleji než v roce 2021, ale že celková poptávka po robotech zůstává vysoká. „V tomto čtvrtletí jsme zaznamenali určité zpomalení růstu, ale náš celkový výhled je dobrý,“ řekl Andreasen.

Budování odborných znalostí kolem klíčových segmentů

Technologie kolaborativních robotů se stává pokročilejší a zároveň jednodušší na používání díky spolupráci mezi Universal Robots a jejími partnery z ekosystému. Vzhledem k tomu, že rozsah dostupných aplikací je již velmi široký, zaměřila se společnost ve třetím čtvrtletí na budování vlastních odborných znalostí kolem tří hlavních segmentů – svařování, paletizace a obsluha strojů. Jak vysvětluje Kim Andreasen: „Vytváříme nové způsoby podpory podniků v těch oblastech práce, kde vidíme největší potenciál pro nasazení kobotů. Právě jsme jmenovali globální vedoucí pracovníky pro tyto tři klíčové segmenty. Budou řídit tzv. Centra excelence, aby vytvořili další dynamiku pro tyto důležité oblasti pro naše zákazníky a partnery.“

Společnost Universal Robots nedávno začala přijímat objednávky na svého nového kobota o hmotnosti 20 kg. Model UR20, který má dosah 1750 mm a zcela novou konstrukci kloubu pro vysoký výkon, bude nasazen do podniků v roce 2023.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com