Connect with us

Zprávy

Vylepšená platforma HPE GreenLake přináší větší výběr a jednoduchost, nové cloudové služby a rozšířený partnerský ekosystém

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) zdokonalila svou platformu HPE GreenLake. Vlajková loď společnosti, která umožňuje firmám modernizovat všechny jejich aplikace a data – od edge až po cloud – je nyní ještě lepší. Přední hybridní cloudová platforma získala jednotné provozní prostředí, nové cloudové služby a došlo i na rozšíření on-line prodeje HPE GreenLake u několika předních distributorů.

Platforma HPE GreenLake kombinuje několik cloudových výpočetních služeb v rámci jedné architektury, a to včetně cloud computingu. Pracuje jak
v on-premise, tak na okraji sítě, v kolokaci a ve veřejném cloudu, a i nadále uspokojuje silnou celosvětovou poptávku firem po tomto druhu řešení. V prvním čtvrtletí 2022 HPE meziročně navýšilo počet objednávek poskytovaných služeb o 136 %, přičemž celková hodnota smluv na HPE GreenLake přesáhla 6,5 ​​miliardy USD.

Společnost HPE nadále pokračuje v investicích a inovacích do HPE GreenLake tak, aby organizacím poskytla jednu snadno použitelnou platformu vedoucí k transformaci a modernizaci jejich IT. Aktualizace platformy přináší:

  • Konvergenci Aruba Central (nativní cloudové řešení správy sítě založené na umělé inteligenci), s platformou HPE GreenLake. Díky tomu může více než 120 000 zákazníků Aruba Networks platformu HPE GreenLake využívat ke správě svých aktiv a objednat ji on-line.
  • Nové provozní prostředí poskytuje zjednodušený přístup ke všem cloudovým službám portfolia společnosti HPE. Využívá systému jednotného přihlášení a nabízí jednotné zabezpečení, dodržování předpisů, pružnost a ochranu dat.

Platforma HPE GreenLake aktuálně poskytuje základ pro více než 50 cloudových služeb, včetně ML Ops, plateb, jednotné analytiky či systému SAP HANA. Navíc plní nezbytné úlohy ve zdravotnictví a umožňuje provozovat širokou škálu partnerských cloudových služeb.

HPE GreenLake pro Aruba Networks

Jako přední odborník a poskytovatel rozsáhlých síťových řešení pro připojení edge zařízení v rámci NaaS (síť jako služba) buduje společnost HPE vlastní model prodeje. Osm nových služeb v rámci HPE GreenLake pro Aruba Networks zjednodušuje proces pořizování a zavádění NaaS a organizacím umožňuje sladit výdaje na síť s potřebami na využití a zároveň zajistit, že síť bude vždy připravena plnit požadované firemní cíle.

Vylepšené funkce jsou nově optimalizovány pro distribuční partnery, kteří se snaží přejít na model prodeje formou služeb a zároveň svým zákazníkům pomáhají dosáhnout maximální návratnosti investic v případě síťové infrastruktury. Inovované služby pokrývají celé spektrum případů použití v organizacích – jak bezdrátové, tak drátové či softwarově definovaných poboček – poskytují bezprecedentní úroveň rychlosti a flexibility, čímž akcelerují dobu potřebnou k dosažení výnosů.

Rozšíření partnerského ekosystému

HPE GreenLake přitahuje široký ekosystém partnerů, kteří chtějí na této platformě dodávat své aplikace a služby třetím stranám. HPE nadále investuje do společného vývoje s klíčovými distribučními partnery. V rámci již dříve ohlášené spolupráce se společnostmi ALSO Group, Arrow Electronics, Ingram Micro a TD Synnex se platforma HPE GreenLake stala dostupnou pro více jak 100 000 partnerů, kteří ji mohou implementovat do prostředí svých zákazníků. Nová aktualizace vylepšuje katalog předdefinovaných cloudových služeb a vylepšuje automatizaci při objednávání a fakturaci.

V neposlední řadě společnost HPE uzavřela globální dohodu s investiční společností Digital Realty. Ta se zaměřuje na poskytování cloudových a datových center a také kolokačních a propojovacích řešení, která buduje po celém světě. Díky tomu Digital Realty umožňuje zákazníkům provozovat jakoukoli službu HPE GreenLake s kolokací ve více než 285 datových centrech na šesti kontinentech. Poskytuje tak bohatý ekosystém nabídek a prvotřídní obchodní a cloudová partnerství. Zákazníci mohou těžit
z bezproblémového procesu s jednou smlouvou a fakturou, a také integrované správy služeb, která urychluje dosažení hodnoty, cílů udržitelnosti a inovací.

Nová verze platformy HPE GreenLake bude k dispozici v dubnu 2022.

 

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com