Zprávy

VMware představuje řešení VMware Carbon Black XDR

Společnost VMware představila technologii VMware Carbon Black XDR, která rozšiřuje schopnosti VMware Carbon Black Enterprise EDR o síťovou viditelnost a detekci. Výrazně tak zlepšuje odhalování a prevenci hrozeb na koncových bodech a v sítích.

Toto nové řešení XDR výrazně posiluje laterální kontrolu tím, že využívá telemetrické funkce cloudové služby VMware Contexa, která shromažďuje informace o hrozbách týkajících se sítí, koncových bodů a uživatelských technologií VMware. Bezpečnostní týmy mohou využít řešení VMware Carbon Black XDR k rychlé identifikaci hrozeb v celém prostředí a k informovanějšímu rozhodování při uplatňování zásad prevence, takže se útočníci nemají kam ukrýt.

„S rostoucí složitostí multicloudových prostředí čelí bezpečnostní týmy stále důmyslnějším a rozsáhlejším útokům. Již se nemohou spoléhat na různorodé přístupy k zabezpečení, které zanechávají slepá místa,“ říká Tom Gillis, viceprezident a generální ředitel obchodní skupiny zaměřené na sítě a pokročilou bezpečnost společnosti VMware. „VMware Carbon Black XDR upevňujeme naše vedoucí postavení v oblasti zabezpečení cest laterálního pohybu tradičních i moderních aplikací tím, že zákazníkům umožňujeme kontrolovat každý koncový bod, paket a proces ve svých prostředích.“

Letos představená cloudová služba VMware Contexa denně zaznamenává a zpracovává více než 1,5 bilionu událostí na koncových bodech a více než 10 miliard síťových přenosů(1) spolu se strategickými údaji o hrozbách získávanými prostřednictvím technologických partnerství. Tento široký kontext je dále analyzován pomocí strojového učení a poznatků více než 500 výzkumníků z jednotky pro analýzu hrozeb společnosti VMware a partnerů pro řešení bezpečnostních incidentů.

Podle nedávné studie společnosti Forrester(2), 3 ze 4 podniků dosud nezavedly XDR, ale 27 % tak plánuje učinit v příštích 12 měsících. Studie tvrdí, že prvotní uživatelé XDR zaznamenali přínosy z automatizace, jednotné detekce a zvýšené návratnosti investic. Analytici proto věří, že tento typ řešení je do budoucna velmi perspektivní a trh XDR poroste. První uživatelé také zjistili, že XDR vhodně doplňuje další řešení v jejich souboru technologií, což umožňuje jejich pracovníkům soustředit pozornost na cílenější útoky.

Exit mobile version