Connect with us

Zprávy

VMware pomáhá platformním týmům chytře využívat cloud

Zavedení multicloudové strategie je zásadním předpokladem úspěchu moderních podniků. Podporuje růst a inovace tím, že zvyšuje flexibilitu a současně řeší zásadní požadavky na zabezpečení a soulad s předpisy. Souběžně s tím roste potřeba konzistentně poskytovat, provozovat a řídit rostoucí množství aplikací ve veřejných a privátních cloudech nebo edge prostředích, aby bylo možné zvládat exponenciálně stoupající složitost. Společnost VMware (NYSE: VMW) na konferenci VMware Explore 2022 Europe oznámila vylepšení svého portfolia cloud-native aplikací VMware Tanzu® a platformy pro cloudovou správu VMware Aria. Cílem je nabídnout chytrý přístup k využití cloudu při vývoji, poskytování a správě cloud-native aplikací, který bude podporovat zákazníky na každém kroku – u všech implementací Kubernetes a všech typů cloudu.

„Víme, že žádné dvě cesty modernizace aplikací nejsou stejné a podniky potřebují svobodu při výběru správného cloudu, softwarových komponent a služeb pro konkrétní aplikace podle jejich specifických potřeb. Ale jak podniky rozšiřují své systémy do dalších cloudů, aby využily výhod jejich jedinečných služeb, stává se závažným problémem nedostatek kvalifikovaných vývojářů, znalostí Kubernetes, zabezpečení, compliance a složitost celkového řízení provozu v různých cloudech,“ říká Ajay Patel, viceprezident a generální ředitel divize moderních aplikací a správy společnosti VMware. „Platformní týmy potřebují řešení, která umožní vývojářům postupovat rychle v rámci bezpečného procesu ve standardně nastavených mantinelech a zkrátí celý vývojový cyklus, rozšíří možnosti samoobsluhy a zároveň sjednotí přehled a správu, aby bylo možné využít výhod multicloudu. Dnešní vylepšení souborů nástrojů VMware Tanzu, VMware Image Builder™ a VMware Aria představují nejnovější milník v úsilí společnosti VMware podporovat transformaci u svých zákazníků pomocí inteligentních, holistických řešení, která poskytují větší flexibilitu, konzistentnost a možnost volby.

Open source je jádrem podnikových inovací. Rychle získává na oblibě po potřeby vývoje, ale v produkčním nasazení jeho zavádění zpomalilo kvůli obavám o bezpečnost a řízení životního cyklu, jak popisuje výzkumná studie společnosti VMware State of Secure Supply Chain Survey 2022.(1) Aby bylo možné reagovat na rostoucí potřeby týkající se správy obsahu, který vstupuje do výrobního řetězce podnikového softwaru, společnost VMware oznamuje spuštění beta verze služby VMware Image Builder založené na jádru Bitnami, která umožňuje automatizovat balíčkování, ověřování a distribucí artefaktů z katalogu VMware Application Catalog™. VMware Image Builder je řešení SaaS dostupné primárně prostřednictvím rozhraní API, které umožňuje automatizovat vytváření bezpečných, důvěryhodných a průběžně udržovaných softwarových artefaktů v souladu s podnikovými standardy a pravidly, které lze publikovat programátorům jako stavební bloky k vývoji softwaru. VMware Image Builder umožňuje balit artefakty do různých formátů (kontejnery, Helm, Carvel, OVA), spouštět řadu ověřovacích testů včetně kontroly shody, funkčních testů, testů výkonu a skenování zranitelnosti v různých distribucích Kubernetes a VMware vSphere® na všech hlavních cloudových platformách.

Studie společnosti VMware State of Kubernetes (2) zjistila, že více než 40 % respondentů využívá hybridní cloudové modely a 52 % volí vícero poskytovatelů veřejného cloudu. To ukazuje, s jakým cloudovým chaosem se dnes řada podniků snaží pracovat. Soubor nástrojů VMware Tanzu for Kubernetes Operations pomáhá poskytovat správné prostředí Kubernetes kdekoli a zároveň standardizovat a zjednodušovat správu a zabezpečení těchto aplikací a prostředí.

Společnost VMware na konferenci VMware Explore Europe oznámila aktualizace klíčových komponent Tanzu for Kubernetes Operations – včetně VMware Tanzu® Kubernetes Grid ™, VMware Tanzu® Mission Control ™ a VMware Tanzu® Service Mesh ™ Advanced edition. Cílem aktualizací je optimalizace provozu všech odnoží Kubernetes v jakémkoli cloudu nebo edge prostředí a v důsledku urychlení vývojových cyklů aplikačních prostředí, na kterých závisí podnikání zákazníků. Nová vylepšení VMware Tanzu optimalizují Kubernetes pro edge prostředí, poskytují konzistentní správu Kubernetes v lokálním prostředí izolovaném od vnějšího světa a umožňují provoz Kubernetes v širším okruhu veřejných cloudů.

Společnost VMware oznámila Tanzu Kubernetes Grid 2.1, který kromě stávající podpory pro AWS, Azure a vSphere zavádí podporu pro Oracle Cloud Infrastructure, což zákazníkům poskytuje ještě větší flexibilitu a konzistentnost při rozvoji multicloudových prostředí. Další novou iniciativou společnosti VMware je návrh a nabídka samostatně spravované, privátní implementace VMware Tanzu MissionControl, která zákazníkům poskytuje automatizovanou, pravidly řízenou správu a podporu zabezpečení při škálování klastrů Kubernetes. Zákazníci, kteří jsou omezeni na lokální a zcela izolovaná prostředí, tím získají plnou kontrolu nad všemi svými klastry a konektivitou síťové infrastruktury. Vedle těchto aktualizací bude Tanzu Service Mesh Advanced obsahovat další funkce, které operátorům umožní automaticky zjišťovat klastry Kubernetes, umožní začlenění a bezpečné připojení těchto klastrů a využití nové podpory GitOps k dalšímu sjednocení provozu s klastry Kubernetes.

Zatímco IT týmy urychlují vývoj aplikací a využívají multicloudové prostředí, platformní týmy musí stále více spoléhat na údaje o nákladech, výkonu, zabezpečení a konfiguraci – mnohdy rozptýlená v různých nástrojích – aby plně porozuměly charakteristikám aplikace, kterou budují. Nová vylepšení portfolia VMware Tanzu doplňují nové a rozšířené schopnosti nástrojů VMware Aria pro cloud-native aplikace a správu multicloudu.

Nástroj VMware Aria Graph, představený na konferenci VMware Explore US v San Franciscu, je technologie pro ukládání dat založená na grafech, která poskytuje mapu aplikací a cloudů téměř v reálném čase, včetně souhrnných informací pro správu ze stávajících řešení VMware Aria i z řešení jiných výrobců. VMware Aria Graph je k dispozici jako součást centra VMware Aria Hub – nové platformy, která poskytuje centralizované přehledy a ovládací prvky pro správu celého multicloudového prostředí. Portfolio VMware Aria, včetně VMware Aria Hub a VMware Aria Graph, společně umožňuje správu veřejných a hybridních cloudů zohledňující aplikace a pomáhá zákazníkům řešit problémy v oblasti disciplíny, nástrojů a týmů.

Na konferenci VMware Explore Europe společnost VMware oznámila také dostupnost nové bezplatné nabídky VMware Aria Hub založené na VMware Aria Graph. Tato nová bezplatná nabídka umožní zákazníkům inventarizovat, mapovat, filtrovat a vyhledávat prostředky ve dvou svých účtech v nativních veřejných cloudech Amazon Web Services nebo Microsoft Azure. Nabídka typu „freemium“, tedy s bezplatnými základními funkcemi, umožní uživatelům porozumět vztahům jejich prostředků k jiným zdrojům, zásadám a dalším klíčovým komponentám cloudových prostředí. Mezi další bezplatné funkce bude patřit zobrazení údajů o porušení bezpečnostních standardů CIS, které dodává nástroj VMware Aria Automation™ for Secure Clouds, a také výpočet nákladů na cloudové prostředky z katalogových cen, které poskytne nástroj VMware Aria Cost™ využívající CloudHealth®. Na základní bezplatné úrovni budou zákazníci moci ručně uspořádávat své podnikové aplikace a lépe porozumět jejich závislostem a vztahům. Dostupnost této nabídky se základními funkcemi zdarma se očekává ve 4. čtvrtletí fiskálního roku 2023 společnosti VMware. VMware také oznamuje dostupnost beta verze služby VMware Aria Migration™. Ta byla již dříve na konferenci VMware Explore v San Franciscu představena ve fázi technologického preview. jedná se o novou komplexní službu, která může využít VMware Aria Hub a VMware Aria Graph k urychlení a zjednodušení přechodu na multicloud pomocí automatizace vyhodnocení, plánování a realizace.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com