Connect with us

Zprávy

VMware na veletrhu Mobile World Congress 2023 představil novinky, které poskytovatelům služeb a podnikům umožní rozšířit využití technologií 5G

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) oznámila novinky a rozšíření partnerství v oblasti produktů pro poskytovatele komunikačních služeb a edge zařízení, kterými vychází vstříc vývoji potřeb poskytovatelů komunikačních služeb (CSP) i podniků.

„Doba se pro poskytovatele služeb mění. Ti dnes modernizují své sítě a monetizují služby,“ říká Sanjay Uppal, viceprezident a generální ředitel divize produktů pro poskytovatele služeb a edge společnosti VMware. „Podniky mezitím hledají bezpečnější, spolehlivější a lepší způsob poskytování aplikací, dat a služeb v periferních prostředích poboček, výrobních provozů, klinik nebo maloobchodních provozoven. Na veletrhu Mobile World Congress 2023 oznamujeme inovace, které podpoří naše zákazníky v jejich transformačním úsilí tím, že poskytovatelům služeb nabídneme multicloudová řešení a vylepšené síťové a bezpečnostní funkce pro potřeby edge prostředí.“

Podpora poskytovatelů komunikačních služeb při modernizaci sítí pro využití možností 5G

Společnost VMware představila implementaci platformy VMware Telco Cloud poskytovateli komunikačních služeb, vylepšení produktů a rostoucí partnerský ekosystém. Hlavní zprávy:

  • Společnost VMware představila inovace a vylepšené nabídky, které pomáhají poskytovatelům komunikačních služeb rychleji modernizovat sítě. Společnost VMware představila svou vizi rámce pro správu a orchestraci služeb (SMO), který vychází ze snahy aliance O-RAN o zjednodušení, optimalizaci a automatizaci sítí RAN a jejích aplikací, a dále předběžný technický náhled nového řešení, které umožní poskytovatelům komunikačních služeb doplnit VMware ESXi o provozování disagregovaných a virtualizovaných funkcí RAN přímo na fyzickém serveru prostřednictvím VMware Tanzu.
  • Mimoto poskytuje VMware sítě nové generace v rámci platformy VMware Telco Cloud s VMware NSX, která nabízí inteligentní síťové funkce a laterální zabezpečení operátorské třídy. Díky nedávným pokrokům, včetně zrychlení založeného na využití datového procesoru (DPU), které bylo oznámeno loni v srpnu, nabízí VMware zrychlení síťových přenosů a vyšší výkon zabezpečení virtuálních (VNF) a nativně cloudových (CNF) síťových funkcí a zároveň zlepšuje přehled o síti a zvyšuje kapacitu serverových prostředků dostupných aplikacím. Společnost VMware oznámila dostupnost funkcí laterálního zabezpečení založených na DPU, jako je distribuovaný firewall nebo distribuovaná detekce a prevence průniku, spolu s vyrovnáváním zátěže jádra 4G/5G zvyšujícím energetickou efektivitu.

Lepší mobilita, konektivita a možnosti volby pro podniky

Společnost VMware také oznámila, že svým zákazníkům v oblasti SD-WAN a SASE nabízí novou a vylepšenou konektivitu pro edge a inteligentní bezdrátové funkce. Hlavní zprávy:

  • Společnost VMware nyní zve vybrané zákazníky a partnery, aby vyzkoušeli klienta VMware SD-WAN pro potřeby vzdálených uživatelů a edge zařízení. Očekává se, že klient VMware SD-WAN bude k dispozici v 1. čtvrtletí účetního roku 2024 společnosti VMware.
  • Testy z praxe ukázaly, že VMware SD-WAN může poskytnout více než 40% zlepšení kvality uživatelské zkušenosti u hlasových a video aplikací při použití satelitního a mobilního připojení1. Vedle kvalitnějšího poskytování aplikací umožňuje platforma dosáhnout vyšší míry využití sítě pomocí adaptivních prahových hodnot nastavených na základě poznatků z reálného provozu více než 100 000 mobilních a satelitních připojení, která v současné době užívají zákazníci společnosti VMware.
  • Společnost VMware představila vzdělávací program VMware Certified Professional a certifikát pro VMware SD-WAN a SASE, který pomáhá partnerům a zákazníkům nacházet odborníky s dovednostmi a odbornými znalostmi nezbytnými pro efektivní nasazení a správu řešení VMware SD-WAN.

VMware na Světovém mobilním kongresu 2023

Multicloudová řešení VMware jsou k vidění na stánku firmy na Světovém mobilním kongresu v hale č. 3.0, stánek 3M11. Navštivte stránky VMware News & Stories, kde naleznete veškerá oznámení společnosti VMware z veletrhu, stejně jako reference zákazníků, aktualizace okruhu partnerů a další informace.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com