Connect with us

Zprávy

VMware je partnerem stáje McLaren Racing

Sezóna Formule 1 bývá někdy připodobňována ke kočovnému cirkusu. Členové týmu zajištují komplikovaný přesun a přípravu veškeré potřebné infrastruktury pro každou závodní štaci. Dělají to více než dvacetkrát za sezónu, ve dvou desítkách zemí na pěti kontinentech.

Jako oficiální partner pomůže VMware svými multicloudovými řešeními týmu McLaren formule 1 pracovat rychle a s jistotou bez ohledu na to, kde na světě právě závodí. VMware poskytne flexibilitu a kontrolu, kterou McLaren u svých aplikací a dat potřebuje, což mu pomůže získat konkurenční výhodu a dosáhnou lepších výkonů.

Matt Dennington, ředitel pro partnerství stáje McLaren Racing, řekl: „Je fantastické že právě technologie společnosti VMware budou hrát klíčovou roli při zajišťování konektivity týmu McLaren F1. Pracujeme závodním tempem na trati i mimo ni. Toto partnerství nám pomůže flexibilně používat všechny aplikace, které potřebujeme, a to z jakéhokoli zařízení a místa, abychom ze sebe v den závodu vydali to nejlepší.“

Partnerství pro vysoký výkon

VMware a McLaren Racing se vydávají na cestu zavádění nových technologií, která umožní závodní stáji svobodně, flexibilně a s patřičnou rychlostí spravovat, zpřístupňovat, chránit a poskytovat cloudové aplikace a pracovní zátěže, na které se její týmy spoléhají, ať jsou kdekoli.

Tým McLaren Racing využije technologie VMware několika způsoby:

• Optimalizace aplikací pro běh ve vícero cloudech: McLaren Racing provozuje aplikace ve svých vlastních datových centrech, ve veřejném cloudu a v edge prostředí u závodního okruhu. Multicloudová řešení společnosti VMware umožní týmu McLaren Racing lépe zmapovat, optimalizovat a zabezpečit svoje aktuální cloudové prostředí a zároveň navrhnout architekturu prostředí do budoucna tak, aby splňovalo dynamické požadavky týmu, který pracuje s absolutní špičkou techniky.

• Konektivita Edge lokalit: VMware SD-WAN umožní týmu McLaren Racing propojit více sítí najednou a využít inteligentní management síťového provozu k zajištění spolehlivé konektivity i v těch nejextrémnějších podmínkách.

• Pracovní prostor kdekoli: Řešení VMware Anywhere Workspace umožní stáji McLaren Racing poskytovat členům týmu uživatelské prostředí pro bezproblémový přístup k aplikacím z vícero různých zařízení jak na základně, tak na cestách. To v kombinaci se zprovozňováním nových zařízení bez asistence umožní IT oddělení poskytovat podporu globálnímu týmu a zároveň získat úplný přehled o výkonu zařízení i kvalitě uživatelské zkušenosti.

Laura Heisman, marketingová ředitelka společnosti VMware (LinkedIn, Twitter), uvedla: „McLaren Racing a VMware sdílejí snahu o dokonalost, ochotu přijímat největší výzvy a touhu posouvat hranice možného. Na základě této víceleté smlouvy budeme týmu McLaren Racing pomáhat zavádět inovace a podporovat jejich snahu o světový mistrovský titul.“

McLaren Racing

Stáj McLaren Racing založil v roce 1963 novozélandský automobilový závodník Bruce McLaren. Tým se zúčastnil svého prvního závodu formule 1 v roce 1966 a od té doby zvítězil ve 20 světových šampionátech, získal více než 180 velkých cen formule 1, třikrát zvítězil v závodě Indianapolis 500 a na první pokus vyhrál vytrvalostní 24hodinovku v Le Mans.

Tým soutěží v mistrovství světa FIA Formule 1 s Landem Norrisem a Danielem Ricciardem, v sérii NTT INDYCAR s jezdci týmu Arrow McLaren SP Pato O’Wardem a Felixem Rosenqvistem a v šampionátu Extreme E s Emmou Gilmour a Tannerem Foustem.

McLaren byl první stájí F1, která získala v roce 2010 certifikát Carbon Trust Standard za omezování uhlíkové stopy a od té doby si jej udržuje na dvouleté bázi, naposledy v únoru 2021. Byla také ve světě F1 první, která v roce 2013 získala ocenění za udržitelnost FIA Sustainability Accreditation Award na tříhvězdičkové úrovni v rámci environmentální certifikace FIA, než se v roce 2021 stala signatářem závazku OSN na podporu opatření v oblasti sportu proti změnám klimatu.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com