Connect with us

Zprávy

Veeam představil novou Veeam Data Platform, která udrží podniky v provozu i při rostoucí intenzitě ransomwarových útoků

Veeam® Software, lídr v oblasti Modern Data Protection, dnes uvedl nové řešení Veeam Data Platform, které představuje jednotnou platformu poskytující pokročilejší zabezpečení dat a jejich obnovu, stejně jako nové možnosti pro hybridní cloud než kdykoliv předtím. Řešení Veeam Data Platform, které zahrnuje Veeam Backup & Replication™ (VBR) v12, poskytuje ve své třídě nejlepší bezpečné zálohování a rychlé, spolehlivé obnovení dat, které udrží firmy v provozu. Spojuje nejnovější funkce nabízené společností Veeam do jediného robustního řešení, které je nabízeno ve třech edicích na ochranu cloudových, virtuálních, fyzických, SaaS a Kubernetes aplikací v komplexních a rozšiřujících se prostředích IT a v době rostoucího množství výzev v podobě výpadků, chyb či ransomwaru, kterým každá organizace čelí.

Veeam Data Platform splňuje tři klíčové požadavky na udržení firem v provozu: zabezpečení dat, obnovu dat a svobodu zálohování a používání dat odkudkoli bez omezení na jednu platformu nebo cloud. K dispozici jsou tři edice tohoto podnikového řešení: Foundation, Advanced a Premium. Všechny edice obsahují oceňované technologie Veeam VBR a Instant Recovery; edice Advanced a Premium navíc přinášejí pokročilé funkce na zvýšení odolnosti včetně monitorování, analýzy a obnovy.

 • Foundation Edition nabízí nejkomplexnější ochranu dat v oboru díky řešení VBR v12, které přidává více než 500 nových funkcí a vylepšení.
 • Advanced Edition kombinuje VBR s řešením Veeam ONE (ONE) a poskytuje zákazníkům hloubkové, inteligentní monitorování a pozorování, které umožňuje identifikovat a vyřešit jakékoli problémy se zálohováním nebo obnovou dat ještě než nastanou.
 • Premium Edition nabízí dokonalé řešení typu Modern Data Protection se stejnými možnostmi obnovy dat jako poskytují prémiové nástroje VBR, ONE a Veeam Recovery Orchestrator (VRO). V návaznosti na ostatní edice přidává varianta Premium plnou automatizaci komplexního procesu obnovy dat s téměř nulovými Recovery Point Objectives (RPO) a zároveň automatizuje testování a poskytuje kompletní odolnost dat s jistotou obnovy na jedno kliknutí. Zákazníci edice Premium mají také nárok na novou záruku Veeam Ransomware Warranty, která pokrývá náklady na obnovu dat až do výše 5 milionů dolarů v případě úspěšného ransomwarového či jiného kybernetického útoku.

„Organizace jsou zranitelnější než kdy dříve. Za posledních dvanáct měsíců bylo alespoň jednou napadeno 85 % organizací, zatímco v loňském roce to bylo 76 %[1],“ řekl Danny Allan, technický ředitel a senior viceprezident pro produktovou strategii společnosti Veeam. „Chápeme, že manažeři IT mají pocit, že nejsou dostatečně chráněni, a protože prostředí IT jsou stále složitější a náročnější, je nyní zřejmé, že do celkového plánu kybernetické připravenosti musí být začleněna i moderní ochrana dat. Veeam Data Platform spojuje to nejlepší z řešení Veeam a poskytuje jedinou platformu s nekompromisním zabezpečením, spolehlivou obnovou dat i důvěryhodnou svobodou dat a je navržena tak, aby naši zákazníci měli možnost volby a mohli využít to správné řešení, které vyhovuje jejich potřebám a udržuje jejich podnikání v chodu.“

Všechny edice Veeam Data Platform využívají jako základ nejnovější špičkovou technologii zálohování a obnovy VBR v12. Nové funkce, které rozšiřují možnosti obnovy na podnikové úrovni, zajišťují jistotu v případě havárie nebo kybernetického útoku v hybridním cloudu, včetně následujících vlastností:

 • Nové zálohování přímo do objektového úložiště: Nabízí neomezenou škálovatelnost lokálního a cloudového objektového úložiště bez ztráty výkonu. Umožňuje odesílat zálohy přímo do širokého ekosystému partnerů společnosti Veeam pro lokální objektová úložiště s výkonem potřebným pro splnění cílů nebo zálohování lokalit na okrajích sítě přímo do cloudového objektového úložiště.
 • Důvěryhodná neměnnost pro každou úlohu: Zajišťuje, aby bylo po kybernetickém útoku vždy možné obnovit zálohy díky komplexním možnostem neměnnosti dat na podnikové úrovni od důvěryhodných dodavatelů, včetně lokálních objektových, blokových a souborových úložišť, zabezpečených úložišť a deduplikačních úložných zařízení, cloudových objektových úložišť i pásek.
 • Kybernetická odolnost: Umožňuje nejrychlejší reakci na ransomwarové útoky díky identifikaci, upozorněním a obnově pouze čistých dat, včetně automatizace a osvědčené orchestrace obnovy pro všechny úlohy. Usnadňuje cestu k řešením s nulovou důvěrou pomocí vícefaktorového ověřování (MFA), servisních účtů bez hesla (gMSA) pro systém Windows a jednorázových pověření pro systém Linux a posiluje obranu proti kybernetickým útokům pomocí podpory prostředí s vynuceným použitím autentizačního protokolu Kerberos a IPv6.
 • Optimalizace pro hybridní cloud: Dosahuje ještě vyšší efektivity a míry zabezpečení v hybridním cloudu díky neměnným zálohám pro nativně cloudové úlohy v AWS a Microsoft Azure, novým, do cloudu integrovaným agentům pro úlohy typu lift-and-shift a jednotnému monitorování a reportování cloudu.
 • Skvělý ekosystém: Veeam Universal Storage API 2.0 a nové rozhraní Smart Object Storage API poskytují do budoucna ještě větší škálovatelnost a odolnost i mimo lokality podniku. Ekosystém dodavatelů zahrnuje Pure Storage, Scality a Object First jako první partnery, kteří se s těmito novými rozhraními integrují.

Komplexní monitorovací a analytické řešení Veeam poskytuje inteligentní přehled v rámci Veeam Data Platform Advanced a Premium Edition, kde pomáhá identifikovat a řešit problémy dříve než nastanou, a zajišťuje tak nejvyšší míru ochrany kriticky důležitých dat. Nejnovější verze rozšiřuje možnosti a zahrnuje podporu pro více zálohovacích řešení Veeam (včetně Veeam Backup for Microsoft 365). Nové funkce pro monitorování a přehled navíc zahrnují hlášení o neměnnosti a stavu ochrany dat v multi-cloudovém prostředí. Tyto novinky přinášejí větší hodnotu a přehled o strategii ochrany dat ve firmách než kdykoli předtím.

Nové řešení Veeam Data Platform Premium Edition zahrnuje také orchestraci obnovy, jeden z nejmocnějších nástrojů pro zkrácení doby obnovy, který poskytuje podniku jistotu odolnosti. Automatizací plánování, testování a orchestrace kroků potřebných k obnově po havárii mohou podniky zjednodušit provoz a zajistit zálohování ve shodě s předpisy. Veeam Data Platform nyní poskytuje automatizované, orchestrované obnovení do prostředí Microsoft Azure, okamžité obnovení záloh Veeam Agents jako virtuálních počítačů (VM) a automatizované obnovení čistých dat bez ransomwaru.

Rozšíření platformy lze přidat k libovolné edici řešení Veeam Data Platform nebo je provozovat samostatně, včetně zálohování pro Kubernetes pomocí Kasten K10 by Veeam, Veeam Backup for Microsoft 365 a Veeam Backup for Salesforce.

Nová záruka na ransomware

Společnost Veeam, jako hlavní partner v oblasti obnovy po ransomwarových útocích, přistupuje k ransomwaru komplexně, aby měly firmy jistotu a byly připraveny na nejhorší scénáře. Nová záruka Veeam Ransomware Warranty, která doplňuje řešení Veeam Data Platform, je závazkem společnosti Veeam k zákazníkům, v rámci kterého v případě ransomwarového útoku uhradí náklady na obnovu dat až do výše 5 milionů dolarů. Pro oprávněné uživatele[2] Veeam Ransomware Warranty záruka zahrnuje 30minutovou smlouvu o úrovni služeb (SLA), vyhrazeného manažera podpory, čtvrtletní kontroly stavu pro zajištění nejlepších provozních postupů a volitelné služby návrhu a instalace prostřednictvím akreditovaného poskytovatele služeb Veeam. Společnost Veeam navíc nasadí Veeam Ransomware SWAT, specializovaný tým odborníků na bezpečnostní podporu vyškolený v oblasti obnovy po ransomwarových útocích, který v případě útoku pomůže firmě v boji.

Připojte se v úterý 14. února v 16 hodin odpoledne k odborníkům společnosti Veeam na online setkání, kde se bude diskutovat o novém řešení Veeam Data Platform a kde si vyslechnete i informace od klíčových zákazníků o tom, jak Veeam udržuje jejich podniky v chodu a zajišťuje jim jistotu tváří v tvář katastrofám a kybernetickým útokům. Zde se můžete zdarma zaregistrovat. Pro další informace navštivte prosím stránky www.veeam.com.

„V dnešním světě musí všechno začít zabezpečením, protože kybernetičtí útočníci jsou neúprosní. Potvrzují to i výsledky zprávy Veeam Data Protection Trends Report 2023, ve které východoevropské organizace uvedly, že 39 % celého souboru jejich produkčních dat bylo úspěšně zašifrováno nebo zničeno a pouze 55 % zašifrovaných či zničených dat bylo možné obnovit. Vzhledem k tomu, že prostředí IT jsou stále složitější, je spolehlivé a flexibilní end-to-end řešení klíčové pro podporu jakéhokoli scénáře IT bez ohledu na to, kde se data nacházejí. Veeam Data Platform poskytuje rozšířené možnosti ochrany proti ransomwaru a velké množství nových funkcí, které pomohou organizacím zabránit ztrátě kritických dat nyní i v budoucnu,“ vysvětlil hlavní přínosy pro české zákazníky Martin Štětka, regionální ředitel pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko ve společnosti Veeam.

„Vzhledem k tomu, že hybridní cloud se stává oblíbenou architekturou pro nasazení a kybernetické bezpečnostní hrozby se stávají všudypřítomnými, je pro podniky klíčová potřeba robustního zálohování a replikace. Společnost Veeam je v této oblasti lídrem na trhu a uvedení nové platformy Veeam Data Platform je důkazem jejího odhodlání inovovat,“ řekl Steven Dickens, senior analytik, Futurum Research.

„52 % podniků nyní využívá kontejnery v produkčních prostředích[3]. Společnost Kasten K10 by Veeam se stala lídrem v poskytování řešení pro zálohování, obnovu po havárii a mobilitu aplikací pro kontejnery provozované v prostředí Kubernetes. Nová datová platforma Veeam poskytuje organizacím centralizované řešení, které nabízí bezproblémový provoz ochrany dat a ochranu investic, a zároveň řeší jedinečné požadavky prostředí Kubernetes, čímž poskytuje organizacím maximální svobodu v oblasti dat,“ řekl Gaurav Rishi, viceprezident pro správu produktů, Kasten by Veeam.

„Vzhledem k tomu, že organizace stále více investují do modernizace svých technologických infrastruktur, je flexibilita klíčovou potřebou pro jejich aplikace a data, aby bylo možné zabránit rizikům. Společně s rozšířenou integrací pro USAPI a Veeam Direct to Object umožňují Veeam a Pure Storage společným zákazníkům využívat bezkonkurenční výkon, granularitu a jednoduchost pro zotavení po havárii a v konečném důsledku pomáhají těmto organizacím posílit jejich kybernetickou odolnost v dnešním složitém a dynamickém podnikovém prostředí. Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat ve spolupráci se společností Veeam a poskytovat inovativní a bezpečná řešení pro všechna odvětví,“ řekl David Harvey, viceprezident pro řešení a aliance ve společnosti Pure Storage.

 

###

 1. Veeam Data Protection Trends Report 2023; leden 2023. https://vee.am/DPR23
 2. Požadavky na způsobilost pro novou záruku Veeam Ransomware Warranty
 3. Veeam Data Protection Trends Report 2023; January 17, 2023. https://vee.am/DPR23

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com