Connect with us

Zprávy

Veeam jmenoval Ananda Eswarana generálním ředitelem

Společnost Veeam Software jmenovala Ananda Eswarana novým generálním ředitelem (CEO) a členem představenstva společnosti. William H. Largent (Bill Largent) odstoupí z pozice generálního ředitele a bude se věnovat své funkci předsedy představenstva. Společnost Veeam, která letos překročila hranici 1 miliardy dolarů ročního obratu z pravidelných výnosů (Annual Recurring Revenue, ARR) a má více než 400 000 zákazníků, je v samém srdci datového ekosystému a zajišťuje pohyb dat, jejich kontrolu a důvěryhodnou ochranu v jakémkoli prostředí a napříč hybridním cloudem.

Eswaran přichází do společnosti Veeam z úspěšného působení ve společnosti RingCentral, kde na pozici prezidenta a provozního ředitele (COO) dohlížel na exponenciální růst a rozšiřování počtu zákazníků. V posledních finančních výsledcích pod Eswaranovým vedením vykázala společnost ARR ve výši 1,6 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 39 %.

Bill Largent byl v uplynulých 15 letech klíčovým pilířem společnosti Veeam. Pod jeho vedením zaznamenal Veeam v roce 2021 rekordní nárůst zisku a společnost Gartner ho již popáté označila za lídra v Magickém kvadrantu řešení zálohování a obnovy podnikových dat pro rok 2021 a uvedla, že již druhým rokem se jedná o řešení s nejvyšší schopností realizace, které si díky svému vedoucímu růstu na trhu zajistilo druhou příčku na světě z hlediska tržního podílu.

„Oblast správy dat se vyvíjí exponenciálním tempem. Veeam je jednoznačným lídrem trhu a nejdůvěryhodnějším partnerem, který pomáhá zákazníkům bezpečně zvládnout složitou ochranu jejich dat, aby udržel jejich podnikání v chodu. Abychom tuto pozici posílili, pokračujeme v překonávání současného stavu, inovujeme a snažíme se předvídat potřeby zákazníků,“ řekl Bill Largent, předseda představenstva společnosti Veeam. „Jsem nadšený, že mohu Ananda přivítat jako nového generálního ředitele společnosti Veeam. Anand přináší rozsáhlé zkušenosti s vývojem nových obchodních modelů, realizací expanze na trhu a řízením růstu s inkluzivní kulturou zaměřenou na cíle a lidi. To, že máme v týmu někoho s Anandovými zkušenostmi, nás dovede do nové éry úspěchu, protože budeme dále akcelerovat v oblasti cloudu a vyhodnocovat možnost, že se Veeam v budoucnu stane veřejně obchodovanou společností.“

„Veeam je unikátní společnost, která roste výrazně rychleji než trh. Jsem potěšen, že se mohu připojit k tak talentovanému týmu ve vzrušujícím období jeho cesty,“ dodává Anand Eswaran, generální ředitel společnosti Veeam. „Dat přibývá a stávají se jedním z nejdůležitějších aktiv všech organizací. Správa, zabezpečení a ochrana dat jsou proto klíčové pro fungování dnešních organizací a selhání při tvorbě robustní strategie může mít katastrofální následky. Veeam má jedinečnou příležitost se prosadit, protože se nachází uprostřed datového ekosystému a má nejrobustnější ochranu proti ransomwaru i schopnost chránit data, ať už se nacházejí kdekoli.“

Eswaranova strategická vize, inkluzivní vedení a výsledky v oblasti řízení růstu jsou dobře známé, a má dokonalé zázemí pro vedení společnosti Veeam k dosažení dalšího miliardového, možná vyššího ARR. Ve společnosti RingCentral vedl oddělení produktů, vývoje, prodeje, marketingu, služeb, péče o zákazníky, provozu, IT a lidských zdrojů. Před příchodem do společnosti RingCentral byl Eswaran zodpovědný za globální prodeje společnosti Microsoft v komerčním i veřejném sektoru; a ještě dříve vedl ve společnosti Microsoft oddělení služeb, průmyslových řešení, digitálních technologií, péče o zákazníky a spokojenosti zákazníků – s globálním týmem 24 000 odborníků.

Před nástupem do Microsoftu byl Eswaran výkonným viceprezidentem divize globálních služeb společnosti SAP s globálním obratem 5,4 miliardy dolarů, kde vedl 17 000 odborníků na obchodní procesy a technologie, kteří urychlovali vytváření hodnot pro zákazníky a partnery prostřednictvím podnikových aplikací SAP. V minulosti zastával řadu dalších vedoucích funkcí, mimo jiné viceprezidenta pro globální softwarové služby ve společnosti HP, viceprezidenta pro globální profesionální služby ve společnosti Vignette (nyní OpenText) a senior manažera ve společnosti Braun Consulting (nyní Fair Isaac).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com