Connect with us

Zprávy

Třetí ročník Women in Tech je tu! Zájemkyně se mohou hlásit do 8. dubna

Vzdělání od špiček v oboru, individuální mentoring a pomoc na cestě k podnikatelskému úspěchu – to vše nabízí účastnicím jedinečný výběrový program Women in Tech. Projekt, který vznikl ve spolupráci Hospodářské komory České republiky s technologickou společností Huawei, má již za sebou dva podařené ročníky. Letošní třetí startuje právě teď. Máte vlastní podnikání spjaté s technologiemi, nebo znáte ideální kandidátku ve svém okolí? Přihlaste se a posuňte své podnikání na vyšší úroveň.

Program Women in Tech je určen pro ženy, jejichž projekt je ve fázi realizovaného podnikání a jeho součástí je práce s technologiemi. Podmínkou je také vazba k jednomu ze základních pilířů iniciativy Huawei Tech4All, jimiž jsou zdraví, vzdělání, osobnostní rozvoj, životní prostředí a nově také mobilita. Pět účastnic, jejichž projekty nejvíce zaujmou odbornou porotu, poté čeká atraktivní celoroční program a individuální podpora jejich podnikání. Hospodářská komora prostřednictvím svého Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace (VUPI) společně s Huawei provedou účastnice vzdělávacím kurzem, součástí programu bude také na míru šitý mentoring, propojení s absolventkami v rámci platformy Mastermind, osvojení prezentačních dovedností i možnost představení projektů na setkáních s investory známých z uplynulých ročníků jako Inspirational Breakfast.

„Dlouhodobě podporujeme ženy, aby se jejich postavení v byznysu zlepšovalo. Projekt Women in Tech je ukázkou toho, jak může Hospodářská komora ve spolupráci se soukromým sektorem poskytnout ženám konkrétní pomoc, aby byly ve svém podnikání úspěšné,“ říká prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček.

„Třetí ročník WIT bude opravdu nabitý. Energií, událostmi a množstvím událostí a organizací, které se k projektu přidávají,“ říká mentorka a podnikatelka Linda Štucbartová, která je i v tomto roce hlavní koordinátorkou a ambasadorkou programu. Jednou z velkých novinek, kterou si organizátoři pro letošek přichystali, je série čtyř online kurzů pro veřejnost pod hlavičkou nové platformy Hospodářské komory Women4Business. Tyto kurzy představí účastnicím programu i dalším zájemcům například nástroje pro zvýšení efektivity, platformu pro snadnou tvorbu grafických designů či praktický úvod do AI.

„Máme ohromnou radost, že v rámci třetího ročníku Women in Tech nabídneme vzdělání nejen vybraným účastnicím, ale také dalším podnikatelkám, které si chtějí rozšířit obzory,“ říká manažerka pro CSR projekty ve společnosti Huawei Gabriela Löbel. „Podpora žen v oblasti technologické edukace je zásadní pro překonávání stereotypů a genderových rozdílů nejen na pracovišti. I proto hledáme v odvětví ženské vzory, se kterými se naše účastnice mohou potkat v rámci workshopů, a budujeme nové díky platformě Mastermind, která sdružuje absolventky předchozích ročníků programu a umožňuje jim jít příkladem,“ vysvětluje Löbel.

Zájemkyně o účast v programu Women in Tech se mohou přihlásit do 8. dubna 2024. Přihlašovací formulář najdou na internetových stránkách letošního ročníku https://vupi.cz/women-in-tech-2024/. Přihlášky jsou otevřeny všem zakladatelkám, spoluzakladatelkám či manažerkám startupů, jejichž produkty či řešení využívají technologie.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com