Connect with us

Zprávy

Tech Data v Česku nabízí partnerům kompletní software NVIDIA pro podnikovou sféru

Tech Data a TD SYNNEX Company díky evropské distribuční smlouvě se společností NVIDIA, může partnerům v Česku a na Slovensku nabídnout unikátní software, který světový lídr v accelerated computing vyvíjí pro podnikovou sféru.

Portfolio softwarových řešení, které Tech Data – A TD SYNNEX Company převzala do distribuce, zahrnuje především softwarový balík NVIDIA AI Enterprise Software Suite, platformu NVIDIA Omniverse™ Enterprise a virtualizační řešení NVIDIA vGPU.

„Specializovaný software NVIDIA vyžaduje nasazení certifikovaných serverů. Pro partnery Tech Data je výhodné, že mohou současně s NVIDIA zvolit z možností Dell, HPE, Lenovo, Cisco, IBM nebo Fujitsu. K tomu přidáváme samozřejmě i síťové prvky a předprodejní konzultační služby,“ uvedl Martin Panák z divize Data Analytics and IoT společnosti Tech Data.

Tech Data distribuuje v ČR tři pilíře softwarového portfolia NVIDIA:

NVIDIA vGPU

NVIDIA vGPU je specializované softwarové řešení, které dovoluje pracovní zátěže s vysokými nároky na přesnou grafiku a výkony grafické karty přenést i do virtuálního prostředí, které se v podnikové sféře stále častěji používá. Hardware pro náročné grafické operace, který je instalován ve firemním datovém centru nebo v cloudu, může být díky vGPU sdílen více virtuálními stroji, k nimž lze přistupovat z různých míst. To je výhodné v modelu hybridní práce, kdy mohou pracovníci i ze svých notebooků řešit úlohy vyhrazené za jiných okolností pouze velmi výkonným počítačům. vGPU je tak ideální k nasazení všude tam, kde záleží na dokonalých a přesných vizualizacích: využijí jej animátoři, designéři, architekti, vývojáři virtuální nebo rozšířené reality. vGPU lze rovněž použít pro výpočetně vysoce náročné úkoly jako jsou deep learning, machine learning nebo AI.

AI Enterprise Software Suite

NVIDIA AI Enterprise je komplexní sada softwaru, která je optimalizována tak, aby umožnila nasazení a využití potenciálu umělé inteligence prakticky v jakékoli firmě. Sadu lze nasadit na běžných platformách datových center (například VMware), ale i dalších NVIDIA certifikovaných systémech, a to jak přímo ve firemním datovém centru, tak i třeba v cloudu. Díky NVIDIA AI Enterprise mohou firmy používat ucelené AI řešení na stávající podnikové virtualizační platformě, místo aby realizovaly oddělené AI projekty v různých IT prostředích. Virtualizace dovoluje začlenit vývoj AI do stávající podnikové infrastruktury. To výrazně proces zavádění AI řešení výrazně urychluje například u AI aplikací pro analýzu dat, automatizaci, strojové učení.

NVIDIA Omniverse™ Enterprise

NVIDIA Omniverse je otevřená platforma pro virtuální 3D spolupráci a fyzicky přesnou simulaci. NVIDIA Omniverse nejen zrychluje složité 3D pracovní postupy, ale také umožňuje nové způsoby vizualizace a simulace v reálném čase. NVIDIA Omniverse Enterprise dokáže propojit informace získané z řady designérských a plánovacích nástrojů a v jediném virtuálním prostředí umožňuje souběžnou spolupráci 3D designérů z různých míst a využívajících třeba i rozdílný software. Veškeré změny hned vidí všichni členové týmu. Velký zájem vzbudilo v poslední době využití Omniverse při vytváření digitálních dvojčat velkých továren, logistických areálů nebo infrastrukturních projektů. Kompletní dvojče svých provozů vytvořila v Omniverse třeba automobilka BMW. Řešení umožňuje například testovat pracovní úkony nebo upravovat konfiguraci výrobních linek. Ambice NVIDIA jdou ale ještě dál a s pomocí Omniverse vytváří digitální dvojče celé naší Země.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com