Connect with us

Zprávy

Tech Data rozšiřuje své služby díky akvizici ATTCo a její dceřiné společnosti EKM

Online platformy umožňují partnerům poskytovat firemním zákazníkům plně integrované technologie ve formě služby a řízené tiskové služby.

Společnost Tech Data – A TD SYNNEX Company převzala poskytovatele specializovaných hostovaných platforem Advanced Technology Trading (ATTCo) a jeho dceřinou společnost EKM Global Limited (EKM). Díky transakci posílí Tech Data svoji nabídku pro partnery v ekosystému IT o inovativní a flexibilní technologie formou služby (TaaS) a možnost automatizace vzdálených služeb. Trh založený na pořizování hardware, software i dalších řešení formou (předplacené) služby (XaaS) přitom patří v současné době mezi nejrychleji rostoucí segmenty v IT.

Online platforma ATTCo je plně integrována s ecommerce Tech Data a současně propojena s rozsáhlým okruhem respektovaných finančních partnerů. Tím umožňuje koncovým zákazníkům efektivně a s plnou automatizací spravovat veškerý hardware, software či služby, které pořizují formou předplatného. Řešení společnosti EKM, která je další součástí akvizice, umožňuje partnerům vzdáleně spravovat pro koncové zákazníky rozsáhlé soubory tiskových a obrazových zařízení. Platformy ATTCo a EKM umožní partnerům Tech Data posilovat pozice na rychle rostoucích trzích XaaS a řízených tiskových služeb. „Tato akvizice je dalším důkazem odhodlání Tech Data investovat do digitálních schopností, které podporují růst ekosystému IT,“ uvedl Roman Rudolf, viceprezident pro strategii a služby pro koncová řešení společnosti Tech Data v Evropě.

Poskytování řešení, hardware, software formou služeb patří k raketově rostoucí oblasti IT. Podle výzkumu MarketsandMarkets dosáhne v letošním roce trh řešení poskytovaných formou služby hodnoty 50,3 miliardy USD a do roku 2026 vzroste na 303,6 miliardy USD při průměrném meziročním tempu růstu 43,2 %. Tato dynamika bude výrazně tažena malými a středními podniky, které budou při pořizování IT, smartphonů a periferií stále častěji volit model založený na předplatném.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com