Connect with us

Zprávy

TCL na veletrhu CES 2023 představila inovativní technologie, nový zážitek z domácího kina a ekosystém chytře propojeného životního stylu

Značka TCL, jeden z dominantních hráčů na globálním trhu televizí a přední společnost v oblasti spotřební elektroniky, chce jako účastník veletrhu CES 2023 i nadále inspirovat k jedinečnosti (Inspire Greatness), a to nejen v rámci své expozice na 1 600 m2 výstavní plochy v americkém Las Vegas. Návštěvníci zde mohli zažít technologie TCL a ucelenou produktovou řadu doslova z první ruky.

Výstavní expozice značky TCL jsou vždy tou nejlepší příležitostí, jak se seznámit s pokračujícím odhodláním této společnosti dosahovat dalších a dalších inovací. Na veletrhu CES 2023 byla k vidění řada velkoformátových televizorů Mini LED QLED a nejnovější oceňované soundbary, které přinášejí kvalitu velkého kina pro kino domácí. Rostoucí dostupnost sítě 5G byla na veletrhu CES potvrzena nejnovějšími mobilními telefony TCL. Nechyběla ani rozšířená realita (AR) a produkty pro individuální sledování obsahu ve velkém formátu. Poprvé se mohli návštěvníci veletrhu CES 2023 dozvědět více o aktivitách společnosti TCL podporujících trvalou udržitelnost v rámci projektu TCL Green.

Pohlcující zážitek domácího kina

Neuvěřitelný, pohlcující zážitek z domácího kina TCL představený na veletrhu CES 2023 je výsledkem pokračujícího rozvoje technologie Mini LED. V rámci expozice byla i vlajková loď z řady televizorů TCL Mini LED ve velikosti 98 palců pro to nejlepší zobrazení digitálního obsahu. Velkoformátové obrazovky s technologií Mini LED se budou prosazovat u všech prémiových modelů televizí TCL. Obrazovky Mini LED s minimálně 2 000 stmívacími zónami přinášejí vysoký kontrast a až 2 000 nitů při maximu jasu. Algoritmus ovládání podsvícení TCL napomáhá zobrazit každý detail ve světlých i tmavých záběrech.

V sekci domácího kina v rámci expozice byly také k vidění televize TCL QLED ve formátech od 75 do 98 palců s technologií lokálního stmívání a s ohromujícím kontrastem. Hráči her ocenili televize s nízkou latencí a optimalizací pro hraní na úrovni nové generace. Pro všechny návštěvníky byly pak určeny oceňované soundbary RAY•DANZ Dolby Atmos.

Chytrý životní styl propojeného domova

V sekci chytrý životní styl mohli návštěvníci objevit technologii klimatizace FreshIN AC pro 2023, která představuje vlastní systém FreshIN Plus, který pomáhá transportovat čerstvý vzduch z venkovního prostředí do domácnosti. Vylepšená technologie FreshIN je vice intuitivní, vestavěné senzory monitorují kvalitu vzduchu a na ovládacím panelu se zobrazují výsledky a hodnoty v reálném čase. Výkonný motor zlepšuje úroveň kyslíku a vlhkosti a má výkon 60 krychlových metrů za hodinu.

Během veletrhu CES 2023 byla také představena nová řada chytrých telefonů TCL 40 včetně TCL 40 R 5G, TCL 40 SE a TCL 408. Jednotlivá zařízení využívají u displejů vylepšenou technologii NXTVISION, mají vysokokapacitní baterie a 50mpx kameru podporující umělou inteligenci pro nekonečnou zábavu ve dne i v noci. S vizí dostupnosti sítí 5G má model TCL 40 R 5G vysoce výkonný 7nm 5G procesor pro ultra rychlé přenosy dat za dostupnou cenu. Model TCL 40 SE je ideální na dlouhé cesty a dojíždění, má 6,75 palců velký displej a duální stereo reproduktory pro pohlcující obraz a zvuk. Displej má obnovovací frekvenci 90 Hz pro plynulé zobrazení.

K vidění byla také vylepšená technologie NXTPAPER, například u představeného tabletu TCL NXTPAPER 12 Pro, která přináší o 100 % vyšší jas ve srovnání s předchozí generací. Technologie zajišťuje vysokou ostrost zobrazení a nadále eliminuje škodlivé modré světlo. Tablet ve spojení s perem TCL E-Pen pak přináší jedinečný pocit psaní a kreslení, ale také čtení, srovnatelný s tradičním papírem.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com