Connect with us

Zprávy

Střední škola v Jablunkově učí studenty IT bezpečnosti s Kerio Control

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že Střední škola Jablunkov učí své studenty praktické IT bezpečnosti s řešením GFI Kerio Control. Studenti se mohou na konkrétních příkladech naučit nastavení firewallu, rozhraní, virtuálních sítí a dalších parametrů správy sítí a získané znalosti uplatnit v pozdější praxi.

Škola před 3 lety otevřela obor „IT v průmyslu“, který má připravit studenty na to, aby pronikli do světa technologií, jako jsou počítačové sítě, robotika, 3D tisk, modelování, elektronika atd. Na škole k tomuto účelu využívají technologie Cisco, Mikrotik, FANUC a řady dalších. Na základě dobrých zkušeností z partnerských firem, které využívají technologie GFI Software, přibylo k těmto řešením také Kerio Control.

IT bezpečnost se vyučuje průběžně k daným tématům, typicky v rámci tématu počítačových sítí, a Kerio Control je začleněno do výuky ve 3. a 4. ročníku. Studenti v prostředí učebny využívají k výuce boxy NG 300, kde se mohou v praxi naučit nastavit zařízení dalšího výrobce, NAT, DHCP, QoS, směrování, port forwarding, zpřístupnit interní servery z internetu, pracovat s logy, a dále nastavovat pravidla s detailní specifikací, IPS a filtrování obsahu apod.

„Vzhledem k rozšíření technologií Kerio mají studenti velkou šanci, že se s řešeními GFI/Kerio setkají i v praxi, takže budou mít na startu své kariéry určitou výhodu,“ řekl Martin Lisztwan vyučující na Střední škole Jablunkov. „U nás se naučí nastavení nejrůznějších parametrů firewallu a VPN připojení a kombinace s dalšími technologiemi. Jako hlavní výhody řešení vidíme jednoduchost ovládání, uživatelskou přívětivost a možnost konfigurace během pár kliků. V plánu máme i maturitní práce s využitím boxu Kerio Control.“

Do budoucna má škola v plánu nasadit jeden box NG 300 i na školní síť a ukázat studentům reálné hodnoty na daném řešení, tedy demonstrovat co dokáže v praxi na školním provozu. „Technologie GFI/Kerio je v tomto pro nás velkým přínosem a jsme velmi vděčni společnosti GFI Software za podporu naší školy,“ dodává Martin Lisztwan.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com