Connect with us

Zprávy

Střední odborná škola využívá Kerio Control k výuce budoucích IT správců

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že Střední škola elektrotechnická a energetická (SŠEE) Sokolnice využívá GFI Kerio Control k výuce svých studentů. Díky možnosti si osahat zařízení typu Kerio Control během praktických cvičení získávají studenti důležité znalosti pro případnou kariéru správce počítačové sítě.

Kerio Control ve formě hardwarového boxu NG510 poskytuje studentům SŠEE Sokolnice možnost se naučit například napojení Windows serveru na doménu přes LDAP, dvoufaktorové ověřování přes aplikaci na telefonu pro připojení do podnikové sítě, vytváření pravidel, nastavení filtrování závadných webových stránek, virtuální sítě (VLAN) a další dovednosti nezbytné k práci správce sítě.

Velkou výhodou produktu pro studenty je jednoduché uživatelské rozhraní, díky kterému dokáží rychle pochopit práci s Kerio Control a snadno nastavovat potřebné parametry. Pokud potom přijdou do organizace, kde se technologie Kerio Control využívá, dokáží se pak rychle zorientovat a adaptovat na nové pracovní prostředí.

„Naši absolventi mají velkou výhodu v tom, že kromě IT znalostí vycházejí ze školy jako technici elektrikáři, takže mají oprávnění nejen spravovat počítačové sítě, ale například i zapojovat servery, UPS zařízení a další instalace podléhající vyhlášce o práci s elektrickými zařízeními,“ řekl Jan Žerávek, učitel Odborného výcviku na SŠEE Sokolnice. „Pokud navíc získají praktické zkušenosti se sofistikovanými nástroji pro správu a zabezpečení sítě, jako je právě například Kerio Control, mohou být pro své zaměstnavatele velkým přínosem již od počátku pracovního poměru.“

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com