Connect with us

Zprávy

Srovnávací test STAC-M3 prokázal bezkonkurenční schopnosti řady úložných systémů FlashBlade//S500

V dnešním rychlém světě vysokofrekvenčního a kvantitativního obchodování se počítá každá mikrosekunda. Finanční firmy neustále hledají datové platformy, které nabízejí lepší výkon, škálovatelnost a spolehlivost pro jejich kvantitativní analytiky, datové vědce, manažery rizik a další zaměstnance podporující obchodní týmy.

Společnost Pure Storage, lídr v oblasti řešení připravených pro cloud, nedávno předložila svá řešení FlashBlade//S500 pro srovnávací testy STAC (Strategic Technology Analysis Center), aby demonstrovala bezkonkurenční schopnosti řady FlashBlade//S500.

Testované řešení obsahovalo systém DBMS kdb+ 4.0 KX, který využíval systém NFS verze 3 pro přístup k působivým 266 TiB celkových použitelných dat v jednom šasi FlashBlade//S500 (10x FlashBlade se dvěma 24TB moduly flash na blade; blade servery jsou servery optimalizované pro minimalizaci potřebného prostoru a spotřeby energie). Software kdb+ byl distribuován na osm serverů Dell PowerEdge R740xd, z nichž každý byl vybaven dvěma procesory Intel Xeon Platinum 8260 a 256 GB paměti.

Sada benchmarků STAC-M3 společnosti STAC je průmyslovým standardem speciálně navrženým pro databázové softwarové/hardwarové zásobníky zpracovávající velké časové řady dat z finančních trhů. Výsledky ze základní (Antuco) i škálované (Kanaga) sady testů dokazují intenzivní úsilí společnosti Pure Storage poskytovat obchodníkům výjimečný výkon.

Jedná se o první řešení, které společnost Pure Storage předložila k auditu STAC-M3. Mnoho účastníků těchto testů přitom s cílem dosáhnout co nejlepších výsledků svůj infrastrukturní balíček a operační systém intenzivně ladí. Naproti tomu společnost Pure Storage se rozhodla nechat proběhnout sady benchmarků se základním systémem FlashBlade//S500, běžnou serverovou a síťovou architekturou a minimálním laděním konfigurace – což dokazuje, že zákazníci Pure mohou dosáhnout maximálního výkonu bez nutnosti dalšího složitého ladění.

Platforma FlashBlade//S500 umožňuje provádět složité dotazy na datových sadách libovolného rozsahu s maximální propustností a minimální latencí. S rostoucím objemem a počtem vláken úloh prokázala řada Pure Storage FlashBlade//S500 schopnost efektivně zvládat i vysoce paralelní úlohy. Architektura systému umožnila bezproblémovou škálovatelnost, což je pro náročné požadavky kvantitativního a vysokofrekvenčního obchodování klíčová funkcionalita.

Výsledky ve verzi testu STAC-M3 Antuco byly získány s celou sadou dat centralizovanou v jediném adresáři, což dokládá efektivitu, kterou mohou zákazníci získat tím, že eliminují nutnost distribuovat pro optimální výkon data do více specifických adresářů. Tento přístup podtrhuje zjednodušenou a efektivní správu dat v řešení Pure Storage.

Společnost Pure Storage je i nadále odhodlána dodávat nejlepší řešení ve své třídě pro finanční sektor. Kromě FlashBlade//S nabízí řadu dalších systémů a platforem, které se ideálně hodí pro splnění náročných datových požadavků vysokofrekvenčního obchodování.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com