Connect with us

Zprávy

Společnost VMware zabránila při testech kritickým útokům

Společnost VMware oznámila výsledky úspěšně absolvovaného hodnocení MITRE Engenuity ATT&CK. Bezpečnostní řešení VMware byla testována na schopnost detekovat a blokovat útočné techniky užívané finančně motivovanou kyberzločineckou skupinou Wizard Spider a destruktivní skupinou Sandworm, které USA a Velká Británie připisují Rusku.

Důmyslné, vícestupňové moderní kybernetické útoky provádí aktéři, kteří se skrývají v šumu multicloudových prostředí. Při hodnocení řešení společnosti VMware beze změn konfigurace zablokovaly 100 % testovaných případů. Kombinace řešení VMware pro zabezpečení koncových bodů a sítě poskytuje zákazníkům efektivní ochranu, která je jednodušší na obsluhu a je koncipovaná speciálně proti hrozbám, jimž dnes čelí podniky i veřejný sektor.

„Náročné testování MITRE Engenuity odráží typ hrozeb, se kterými se naši zákazníci setkávají v reálném světě, kde nelze nic vrátit a zkusit znovu,“ říká Scott Lundgren, technologický ředitel divize bezpečnosti společnosti VMware. „Výsledky řešení VMware vykazují vysoce účinnou detekci a prevenci a dokazují sílu komplexní ochrany koncových bodů a sítí, která funguje nejen ihned po instalaci, ale také hned napoprvé.“ Nejdůležitější výsledky hodnocení MITRE ATT&CK:

  • Společnost VMware prokázala detailní přehled o koncových bodech a sítích v každém kroku emulovaných útoků – zůstává průkopníkem souběžného využití detekce a reakce na koncových bodech (EDR) a detekce a reakce v síti (NDR), čímž je možné odhalit jak klíčový laterální pohyb, tak pokusy o zvýšení oprávnění.
  • Společnost VMware zajistila kritickou prevenci ve 100 % testovaných případů – ve všech testovaných scénářích zabránila společnost VMware všem útokům pomocí stejného nenáročného agenta a cloudové konzole jako naše špičkové řešení pro detekci a reakci.
  • Společnost VMware požadovala, aby kvůli maximální účinnosti nebyly provedeny žádné změny tovární konfigurace – s rostoucím objemem a sofistikovaností kybernetických útoků je velmi důležité, aby podniková bezpečnostní řešení fungovala v maximálním rozsahu od prvního dne. Bezpečnostní řešení VMware fungovala ihned po nasazení a blokovala nejsofistikovanější hrozby současnosti bez nutnosti dalšího ladění.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com