Connect with us

Zprávy

Společnost Schneider Electric zavádí eConversion jako výchozí režim pro UPS řady Galaxy V

Společnost Schneider Electric se aktivně zasazuje o zvyšování udržitelnosti v datových centrech a kritických prostředích. Nyní oznámila uvedení nové, patentované verze režimu eConversion (dříve známého jako ECOnversion), který je preferovaným režimem ochrany zvyšujícím udržitelnost třífázových UPS řady Galaxy V. Systém eConversion se na trhu velmi rychle uchytil již před osmi lety. Od té doby ho používají tisíce zákazníků po celém světě. Po letech provozních zkoušek jsou od června 2022 všechny UPS řady Galaxy V dodávány zákazníkům s eConversion jako výchozím režimem.

Schneider Electric jako jediná společnost nabízí patentovanou kombinaci výkonu a účinnosti. Jako první výrobce nasazuje třífázové UPS, které používají režim vysoké účinnosti jako výchozí režim ochrany kritických zátěží s třídou 1 (certifikace UL), což vede k úsporám ve výši až trojnásobku ceny UPS,“ popisuje výhody režimu Pavel Blahut, specialista na datová centra společnosti Schneider Electric.

Řešení eConversion řady Galaxy V, které poskytuje kritické záložní napájení pro IT a non-IT systémy, včetně například průmyslových aplikací edge computingu, zajišťuje spolehlivou ochranu napájení a pomáhá dosáhnout nové úrovně udržitelnosti. Vylepšená verze nabízí až trojnásobné snížení spotřeby elektrické energie nepřerušitelných zdrojů napájení (UPS) s 99% účinností bez snížení dostupnosti. Režim byl certifikován tak, aby dosáhl třídy ochrany 1 podle normy IEC® 62040-3, což je maximální úroveň stejná jako u dvojité konverze.

„Díky eConversion jako výchozímu režimu třífázových UPS řady Galaxy V očekáváme, že pomůžeme dosáhnout úspor ve výši 175 GWh elektrické energie ročně – což odpovídá energii vyrobené téměř 60 000 střešními solárními instalacemi,“ říká Pavel Blahut. „Těší nás, že můžeme zákazníkům pomáhat plnit jejich cíle v oblasti udržitelnosti a zároveň snižovat jejich výdaje za elektřinu a odpovídající emise CO2,“ dodává.

Galaxy VL (eConversion) může životnímu prostředí ulehčit jako 30 solárních panelů (zdroj: Schneider Electric)

Kalkulátor ukáže úspory

Světová banka předpokládá, že ceny energií koncem roku 2022 vzrostou o více než 50 %. Využití eConversion umožňuje provozovatelům zmírnit část nákladů a zároveň nadále využívat nejvyšší úroveň ochrany kritických zátěží. Díky kalkulátoru úspor eConversion mohou zákazníci monitorovat úspory elektrické energie přímo na displeji UPS.

Používat režim dvojité konverze je i nadále možné, ale zkušenosti z praxe ukazují, že moderní elektroinstalace neospravedlňují tak vysokou trvalou spotřebu elektřiny. Vzhledem k tomu, že poptávka po digitálních řešeních bude i nadále růst, řešení musí být extrémně odolná. Aby bylo možné využívat výhod automatizace, budou muset profesionálové z oblasti datových center, OT a IT realizovat postupné změny směrem k čistým nulovým emisím. Jedním z takových kroků je právě řešení eConversion, které je k dispozici jako funkce ve všech UPS řady Galaxy V po celém světě.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com