Connect with us

Zprávy

Společnost Lenovo dosáhla v desátém čtvrtletí po sobě meziročně lepší ziskovosti

Skupina Lenovo dnes oznámila výsledky za druhé čtvrtletí s meziročně lepší ziskovostí již desáté čtvrtletí v řadě. Čistý zisk za druhé čtvrtletí vzrostl meziročně o 6 % na 541 milionů USD a tržby skupiny vzrostly na 17,1 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 3 % v konstantní měně.

Všechny hlavní segmenty přispěly ke kladnému provoznímu zisku. Pro Lenovo to znamená krok směrem k cíli, kterým je zdvojnásobení ziskovosti ve střednědobém horizontu. Oblast řešení, služeb a byznysové infrastruktury taktéž zaznamenaly meziroční růst, a to hned dvouciferný. Oblasti, které se netýkají osobních počítačů nyní tvoří více než 37 % celkových příjmů skupiny. Hotovostní bilance skupiny naznačuje, že je společnost i nadále odhodlána ve střednědobém horizontu zdvojnásobit investice do výzkumu a vývoje (R&D), přičemž ve čtvrtletí zvýšila výdaje na výzkum a vývoj o 15 % oproti předchozímu roku.

Přestože současné výzvy přetrvávají, společnost Lenovo zůstává agilní a soustředí se na realizaci své strategie a zajištění trvalé ziskovosti přerozdělením zdrojů mezi rostoucí segmenty, zvýšením efektivity a snížením nákladů v rámci společnosti. Lenovo vidí dlouhodobé příležitosti postavené na svém základu New IT – klient, edge, cloud, síť a inteligence, s tím, jak se zrychlují globální trendy digitalizace a inteligentní transformace. Výsledky za poslední čtvrtletí, stejně jako za poslední tři roky ukázaly, že kombinace strategie, silné realizace a stabilních operací společnosti Lenovo umožňují překonat průmyslový cyklus. To v kombinaci s kvalitním a inovativním portfoliem, hybridním výrobním a dodavatelským řetězcem a schopnostmi, jakož i zdravou likviditou pomůže rozvíjet další příležitosti k dosažení udržitelného růstu a zlepšit ziskovost.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com