Connect with us

Zprávy

Společnost Epson vyvíjí průmyslovou 3D tiskárnu, která dokáže využívat běžně dostupné materiály

パソコンの画面 中程度の精度で自動的に生成された説明

Společnost Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, dále jen „Epson“) vyvinula průmyslovou 3D tiskárnu, která dokáže využívat běžně dostupné materiály třetích stran k výrobě pevných a přesných průmyslových dílů různých velikostí a funkcí. 3D tiskárny s těmito vlastnostmi najdou široké možnosti uplatnění, včetně výroby dílů pro finální produkty, a umožní uživatelům hromadně přizpůsobovat zboží na míru, čímž podpoří malosériovou výrobu.

パソコンの画面

中程度の精度で自動的に生成された説明 屋内, 窓, 金属, 座る が含まれている画像

自動的に生成された説明

 

Na 3D tiskárnách lze v krátkém čase vyrobit širokou škálu zboží v malých sériích. Výrobci na tento příslib reagovali urychlením vývoje a uvedením 3D tiskáren pro průmyslový trh, který bude podle předpokladů v budoucnu rychle růst. Běžné průmyslové 3D tiskárny však vyžadují použití speciálních modelovacích materiálů. Navíc nejsou dobře uzpůsobeny k výrobě předmětů, které vyžadují pevnost i přesnost, takže je jejich použití při výrobě průmyslových dílů pro finální výrobky bývá omezené.

Nová 3D tiskárna vyvinutá společností Epson využívá jedinečnou metodu extrudování materiálu, která využívá ploché trysky, jenž se používá v přesných vstřikovacích strojích společnosti Epson. Tato metoda umožňuje použití tiskárny s řadou běžných materiálů třetích stran, jako jsou pryskyřice nebo kovové pelety, které jsou obecně dostupné za nižší cenu než jiné materiály, ekologicky šetrné pelety z biomasy a materiály PEEK, které jsou vysoce odolné proti teplu. Kromě toho je množství vstřikovaného materiálu přesně řízeno regulací tlaku v hlavě a regulací působení ventilu v součinnosti s rychlostí modelování. Aby bylo dosaženo požadované pevnosti, musí být řízena také teplota na povrchu tištěného produktu. Společnost Epson využívá jedinečný mechanismus pro přesné řízení této teploty a dosažení pevnosti i přesnosti. Tato 3D tiskárna je tedy konstruována tak, aby mohla vyrábět pevné a přesné předměty z běžně dostupných materiálů, což usnadňuje použití tiskárny při výrobě průmyslových dílů pro finální výrobky. Ideálně se hodí k individualizaci výroby ve velkém měřítku, protože dokáže vyrábět malé série dílů na míru podle potřeb zákazníků ve vyšší kvalitě, s kratšími dodacími lhůtami a za zlomek nákladů oproti tradičním výrobním postupům.

Společnost Epson hodlá tiskárnu uvést na trh poté, co nejprve provede potřebná vylepšení a zároveň ji interně využije k sériové výrobě některých dílů pro komerční a průmyslová zařízení.

Tato 3D tiskárna je vystavena ve stánku společnosti Epson na výstavě International Robot Exhibition 2022, která začala 9. března na výstavišti Tokyo Big Sight.

Kromě průmyslových 3D tiskáren chce společnost Epson inovovat výrobu spoluvytvářením flexibilních, vysoce výkonných výrobních systémů, které snižují dopady na životní prostředí.

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com