Connect with us

Zprávy

Společnost Epson slaví 80 let od založení a otevírá Muzeum Epson v Suwě

Společnost Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, dále jen „Epson“), která slaví 80. výročí svého působení na trhu, otevře ve svém sídle ve městě Suwa v prefektuře Nagano v Japonsku muzeum Epson Museum Suwa. Muzeum, které se skládá ze dvou částí: zrekonstruovaného muzea Monozukuri a nové pamětní síně, poskytne návštěvníkům možnost seznámit se s historií společnosti Epson a jejími výrobky z minulosti. Pamětní síň je umístěna v původní administrativní budově, jejíž stavba byla dokončena v říjnu 1945. Tato nedávno zrekonstruovaná historická budova bude ode dneška přístupná veřejnosti.

Muzeum Epson v Suwě, Pamětní síň

Předchůdce společnosti Epson, společnost Daiwa Kogyo, Ltd., byla založena v květnu 1942. Během následujících osmi desetiletí se společnost vyvíjela a upevnila své postavení inovátora a výrobce. Zdokonalování technologií mikroobrábění a přesného zpracování, které společnost Epson vyvinula pro výrobu hodinek, a jejich využití v dalších oblastech je tím, co podpořilo růst společnosti. Díky preciznosti a inovativnosti se společnost Epson (tehdy ještě Daiwa Kogyo, Ltd.) stala dokonce hlavním dodavatelem časomíry pro olympiádu v Tokiu v roce 1964. Měla za úkol zaznamenávat a tisknout výsledky a ukázalo se, že právě v tisku společnost  vyniká.

Stavba administrativní budovy pro „Továrnu 1“ společnosti Daiwa Kogyo byla dokončena v roce 1945. (Fotografie byla pořízena v roce 1949)

Pro vybudování muzea jsme zrekonstruovali původní administrativní budovu z doby založení společnosti a znovu ji otevřeme jako pamětní síň, abychom návštěvníkům umožnili vrátit se v čase a seznámit se s historií a příběhy výrobků z minulých dob.

Exponáty v pamětní síni pokrývají období do 70. let 20. století, tedy dobu, kdy byla budova skutečně využívána. Návštěvníci se mohou retrospektivně seznámit s efektivními, kompaktními a přesnými technologiemi, které společnost Epson od svého založení vyvinula, od technologie a dovedností, které se využívají při výrobě mechanických hodinek, přes první quartzové hodinky na světě až po první kompaktní digitální tiskárnu EP-101 sestrojenou v 60. letech. Ve své době bylo toto zařízení nejmenší digitální tiskárnou na světě a díky svému předchůdci EP získala tiskárna přezdívku EP`son, která dala následně jméno celé společnosti.

 

Výstava originálních mechanických hodinek a výrobního zařízení

Výstava quartzových hodinek zmenšených do kompaktní, přenosné velikosti

Návštěvníci muzea Epson v Suwě si mohou prohlédnout muzeum Monozukuri i pamětní síň.

Současně spouštíme také speciální webové stránky k 80. výročí založení společnosti, na kterých mapujeme její filozofii a historii od založení.

https://80th.epson.com/en

Společnost Epson funguje již osm desetiletí díky neustálé kreativitě a překonávání výzev. Společnost se zavázala řešit společenské problémy tím, že pracuje na dosažení udržitelnosti a obohacování komunit.

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com