Connect with us

Zprávy

Společnost Epson představila novou řadu firemních tiskáren s rychlostí 40–60 stran za minutu. Otevřeně se hlásí k udržitelným výhodám technologie Heat-Free v inkoustových tiskárnách a celosvětově upouští od prodeje laserových tiskáren

Společnost Epson znovu potvrzuje své rozhodnutí využívat inkoustovou technologii tisku a uvádí na trh novou řadu produktů WorkForce Enterprise AM s rychlostí tisku 40–60 stran za minutu. Tato řada vychází z technologie inkoustových tiskáren Heat-Free a zaplňuje mezeru v nabídce firemních produktů formátu A3. Zároveň společnost Epson oznámila konec prodeje laserových tiskáren kvůli omezené schopnosti této technologie přispět k udržitelnému rozvoji.

Poprvé v České republice nové modely společnost Epson představila 24. ledna v pražském hotelu Mama Shelter na tiskové konferenci určené vybraným novinářům a partnerům. Zástupci společnosti Epson prezentovali zásadní vlastnosti tiskáren, a především předvedli tato zařízení během praktické ukázky.

Marcel Divín, Branch Office Manager společnosti Epson Europe CZ&SK, se navíc věnoval udržitelným a ekonomickým aspektům tiskáren, jako jsou nízké celkové náklady na vlastnictví či snížení nákladů na tisk. Díky těmto vlastnostem jsou zařízení schopna ušetřit firmám na provozu až stovky tisíc ročně.

„Nová řada WorkForce Enterprise AM doplňuje naši nabídku firemních inkoustových tiskáren od malých pracovních skupin až po vysokorychlostní zařízení pro oddělení. To znamená, že bez ohledu na účel tisku pro vás máme vhodný produkt. Díky kompletní podpoře v oblasti MPS řízené tiskové služby, pracovních workflow a řešení vzdáleného servisu umožňují tyto produkty vytvořit spolehlivý a udržitelný systém tisku s nízkými nároky na údržbu a vysokou kvalitou,“ uvedl k nové řadě Marcel Divín. „Jsem rád, že jsme mohli jedinečné vlastnosti našich tiskáren představit naživo, rozhodně stojí za pozornost každé firmy.“

Nové produkty představují technologii statické liniové hlavy pro střední segment trhu. Obchodním partnerům společnosti Epson usnadní proces prodeje a zajistí, aby koncoví uživatelé měli ty nejlepší produkty, které potřebují a které zároveň plně respektují atributy udržitelnosti.

Inkoustová technologie může oproti laserové snížit spotřebu energie. Kompaktní rozměry a lehká konstrukce dále umožňují omezit potřebu zdrojů použitých při výrobě a přepravě. Díky kompaktním rozměrům lze zařízení bez problému umístit do kanceláře a šetřit místo. Zásobníky inkoustu s vysokou výtěžností snižují spotřebu, náklady na přepravu, skladování materiálu a potřebu řízení skladu spotřebních materiálů po skončení jejich používání.

Tyto produkty jsou významným krokem vpřed ve strategii společnosti Epson v oblasti tisku a podporují její závazek k udržitelnosti. Uvedení na trh je v souladu s rozhodnutím společnosti plně přejít na inkoustový tisk a do roku 2026 přestat celosvětově prodávat laserové tiskárny.

Tento záměr byl učiněn rok poté, co společnost Epson ohlásila investici ve výši 100 miliard jenů do udržitelných inovací, a vyplývá z omezené schopnosti laserové technologie významněji přispět k lepší udržitelnosti kvůli potřebě tepla při tiskovém procesu a s tím spojené zvýšené spotřebě energie.

V porovnání s laserovými tiskárnami je po dobu životnosti inkoustové tiskárny potřeba vyměnit méně spotřebních součástí, což výrazně omezuje potřebu servisu a údržby inkoustových tiskáren Epson a s tím související odstávky tiskáren. Současně zvyšují produktivitu a spokojenost koncových uživatelů.

Další informace o nové řadě

 • Nejkompaktnější půdorys ve třídě a mnohem nižší hmotnost
 • Podávání papíru ve tvaru C snižuje pravděpodobnost uvíznutí papíru a zvyšuje spolehlivost
 • 10,1palcový panel rozhraní – chytřejší a intuitivnější s ekologickým nastavením tisku
 • Snadné a jednoduché použití díky automatické detekci velikosti papíru a tichým zásobníkům papíru
 • Snadné vkládání, kompaktní vysokokapacitní zásobníky inkoustu
 • Vysoká kapacita manipulace s papírem – až 5150 listů
 • Omezení prostojů – vytvořeno pro snadný přístup a rychlou a účinnou údržbu
 • Možnost snímání rychlostí 60 stran za minutu / 120 obrázků za minutu a volitelná integrovaná funkce OCR
 • Vnitřní finišer – kompaktní zařízení šetřící místo na kompletování a sešívání dokumentů.
 • Dostupné také s volitelnou děrovačkou
 • Připojitelný vnější finišer na brožury – pro sešívání, děrování, tisk obálek, sedlové sešívání a středové a trojité skládání

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com