Connect with us

Zprávy

Společnost Acer se zavazuje k uhlíkové neutralitě u řady notebooků Vero

Společnost Acer se dnes podělila o svůj závazek o uhlíkové neutralitě[[1]] , který byl splněn i díky řadě notebooků Aspire Vero – počínaje novým modelem Aspire Vero 16 (AV16-51P). V souladu s mezinárodními standardy[[2]] pro výpočet uhlíkové stopy a uhlíkové neutrality se v každé fázi životního cyklu[[3]] zařízení přijímají opatření k minimalizaci uhlíkové stopy [[4]], a poté se použijí vysoce kvalitní uhlíkové kredity k dosažení uhlíkové neutrality.

„Aby společnost Acer pomohla řešit rostoucí problémy spojené se změnou klimatu, pro své výrobky navrhuje tzv. uvědomělou technologii vyrobenou s ohledem na budoucnost,“ řekl Jerry Kao, provozní ředitel společnosti Acer Inc. „Pokud jde o společnost Acer, připojila se k iniciativě RE100 a zavázala se, že do roku 2035 bude vyrábět 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů. Rovněž jsme se zavázali, že do roku 2050 dosáhneme nulových emisí.“

Notebooky Aspire Vero jsou od počátku své řady navrhovány s ohledem na životní prostředí s cílem minimalizovat uhlíkovou stopu po celou dobu jejich životnosti. Každý proces, od výroby přes balení až po recyklaci po skončení životnosti, byl zkoumán a průběžně dolaďován tak, aby přispěl ke snížení emisí. Nejnovější pozorovací metody produktu Aspire Vero 16 (AV16-51P) zaznamenala následující úsilí:

 • Barva, material a povrchová úprava: Šasi je vyrobeno z více než 60 % ze směsi recyklovaného plastu (oproti 30 % u první generace) a jeho povrch neobsahuje žádné těkavé organické látky, barvy ani aditiva. Na povrch touchpadu byly použity plastové odpady vázané na oceán [5].
 • Součásti: Jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel® Core Ultra, které jsou energeticky úspornější než předchozí generace. Nová integrovaná jednotka pro zpracování dat (NPU) Intel AI Boost přináší nové možnosti využívající umělou inteligenci s extrémní energetickou účinností.
 • Balení: Recyklací odpadu vzniklého při výrobě a používáním 100% recyklovatelných obalů se snižuje uhlíková stopa. Promyšlený design umožňuje snadné opakované použití 100% recyklovatelné papírové krabice s certifikátem FSC.
 • Přeprava: Společnost Acer navázala spolupráci s poskytovateli logistických služeb s cílem snížit emise běžných námořních kontejnerů díky používání biopaliva během různých tras.
 • Použití: Software pro správu baterie AcerSense™ se zaměřuje na energetickou účinnost pomocí čtyř režimů výkonu: „Eco+“, „Eco“, „vyvážení“ a „výkonnost“.
 • Recyklace a opravy: Pro rychlou a snadnou demontáž za účelem opravy, modernizace nebo recyklace se používají standardní šrouby.

Po provedení těchto opatření na snížení emisí společnost Acer zajistí uhlíkové kredity, aby dosáhla uhlíkové neutrality.

Další podrobnosti o notebooku Acer Aspire Vero 16 budou se zveřejní v lednu v Las Vegas. Přesné specifikace, ceny a dostupnost se budou lišit podle regionu. Chcete-li se dozvědět více informací o dostupnosti, specifikacích a cenách výrobků na konkrétních trzích, kontaktujte nejbližší pobočku Acer na adrese www.acer.com.

 1. Společnost Acer přijala iniciativu ke snížení dopadu na životní prostředí při výrobě surovin, výrobě, používání a distribuci svých zařízení, přičemž veškeré zbývající emise uhlíku budou kompenzovány vysoce kvalitními uhlíkovými kredity, aby bylo dosaženo uhlíkové neutrality.
 2. Včetně norem ISO 14067 a PAS2060, ale nejen jich.
 3. Životní cyklus zahrnuje suroviny, výrobu, distribuci, používání a likvidaci.
 4. Uhlíková stopa bude ověřena třetí stranou v souladu s normou ISO 14067). Po provedení výše uvedených opatření ke snížení emisí pak společnost Acer zajistí uhlíkové kredity, aby dosáhla uhlíkové neutrality a získala certifikaci třetí strany.
 5. Vázaný plastový odpad je druh plastového odpadu, u něhož existuje riziko, že skončí v oceánu.

 

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com