Connect with us

Zprávy

Špičkový inkubátor mladých fotoreportérů – Canon vyhlašuje studentský rozvojový program na rok 2022

Obsah obrázku osoba, mobilní telefon, telefon, ruka Popis byl vytvořen automaticky
  • Začínající fotografové dostanou k dispozici vynikající platformu pro prezentaci své práce, budou moci přímo komunikovat s uznávanými odborníky a získávat od nich zpětnou vazbu a účastnit se důležitých akcí v oboru.
  • Stovka studentů získá mentoring od renomovaných profesionálů v oboru fotografie – včetně fotografa oceněného Nobelovou cenou za mír Finbarra O’Reillyho, badatele National Geographic a člena agentury VII Anushe Babajanyana, oceňované dokumentární fotografky a autorky knih Laury El-Tantawy a uznávaného fotografa agentury Magnum Jérôma Sessiniho, jehož snímky se pravidelně objevují v nejprestižnějších světových zpravodajských médiích.
  • 30 nejlepších studentů se zúčastní pětidenního workshopu Canon, který může mít zásadní vliv na jejich budoucí kariéru, a navštíví jeden z nejvýznamnějších světových festivalů reportážní fotografie Visa pour l’image ve francouzském Perpignanu.
  • Nakonec bude vybráno 5 studentů, kteří získají exkluzivní možnost představit svá portfolia v Hamburku na přehlídce pořádané společností Canon, dlouhodobé odborné mentorství po dobu dalších šesti měsíců, grant ve výši 2000 EUR a špičkové vybavení značky Canon.
  • Přihlášky mohou studenti z celé Evropy, Blízkého východu a Afriky podávat od pondělka 28. března.

Praha, 24. března 2022 – Společnost Canon Europe zahajuje prestižní program rozvoje studentů Canon Student Development Programme pro rok 2022. Šestý ročník předního studentského inkubátoru nabízí neocenitelný přístup ke zkušeným profesionálům z fotografické komunity a možnost účastnit se klíčových akcí v oboru.

Vzdělávací program, jehož cílem je vychovat novou generaci fotožurnalistů, trvá šest až dvanáct měsíců v závislosti na pokrocích studenta. Program propojí vypravěče vizuálních příběhů. Bude spolupracovat se skupinou mezinárodních odborníků, kteří budou podporovat letošní studenty, předávat jim znalosti a nabízet inspiraci, jež potřebují k zahájení své kariéry.

Do programu se mohou od 28. března do 29. dubna přihlásit studenti a stážisté[1] z Evropy, Blízkého východu a Afriky. Určitý omezený počet míst bude k dispozici také na doporučení profesionálních fotografů. Přihlášené snímky bude posuzovat porota složená z redaktorů agentur AFP, Getty Images a Reuters, kteří vyberou 100 nejslibnějších mladých fotoreportérů z regionu.

Základy budoucí kariéry díky osobnímu mentoringu

Každému ze sta vybraných studentů bude přidělen odborný mentor. V průběhu června a července absolvují tři virtuální sezení, na nichž budou zdokonalovat své portfolio a popis projektu – se zvláštním důrazem na zkoumání různých možností úprav a způsobů, jak dále posílit vypravěčské dovednosti a rozvinout autorský rukopis.

Na základě těchto sezení každý mentor nominuje své nejslibnější kandidáty a nezávislá komise následně vybere 30člennou skupinu do další fáze programu.

Finbarr O’Reilly, mentor programu a ambasador společnosti Canon, uvedl: „Je to skvělá příležitost učit se od nejlepších odborníků v našem oboru. Studentský rozvojový program společnosti Canon umožňuje fotografům na začátku jejich kariéry přímý přístup k nejzkušenějším fotožurnalistům, kteří se mohou podělit o to, co se naučili za desítky let práce v oboru, a o některé tipy a techniky, které používají pro vyprávění příběhů obrazem. Studenti se seznámí s různými fázemi zpracování nápadu, výzkumu, tvorby konceptu, realizace, následných úprav a sdílení své práce s redaktory a širší veřejností. Vedle tvůrčích aspektů se do jisté míry učí i o obchodní stránce – jak se prezentovat a prodávat.“

Praktické workshopy a prohlídky portfolia

Třicet nejlepších studentů z užšího výběru bude pozváno na prestižní workshop společnosti Canon, který se uskuteční v rámci festivalu Visa pour l’image ve francouzském Perpignanu – jednoho z nejvýznamnějších světových festivalů reportážní fotografie. Workshop nabídne intimní prostor pro výměnu nápadů, budování vztahů a rozvíjení talentu. Studenti se zúčastní přednášek a praktických lekcí, které povedou uznávaní fotografové včetně ambasadora společnosti Canon Paola Verzoneho, který povede mistrovskou lekci o technikách portrétního osvětlení.

Předposlední den se studenti zúčastní skupinového hodnocení portfolia, které povedou uznávaní odborníci z oboru, například Benoit Baume (Fisheye), Chiara Bardelli Nonino (Vogue Italia) a Fiona Shields (The Guardian), a budou mít jedinečnou příležitost prezentovat svou práci a komentovat dílo svých kolegů na exkluzivním fóru pro sdílení znalostí. Na závěr se účastníci zúčastní zahajovacího dne festivalu Visa pour l’image.

Hamburská přehlídka portfolií

V závěrečné fázi procesu se pět finalistů vydá do Hamburku, kde sídlí nejnovější evropská profesní rozvojová platforma Hamburg Portfolio Review. Během třídenní cesty se pět finalistů zúčastní čtyř individuálních hodnocení portfolia, jejich práce budou fyzicky vystaveny na přehlídce a zúčastní se řady exkluzivních schůzek s předními redaktory významných médií. V následujících šesti měsících budou moci využít dlouhodobějšího mentoringu a získají grant ve výši 2 000 eur a špičkové vybavení Canon na podporu jejich další tvůrčí práce.

Susie Donaldson, marketingová ředitelka společnosti Canon pro region EMEA, uvedla: „Program Canon Student Development Programme slaví skutečně mimořádné úspěchy, kdy můžeme sledovat, jak absolventi předchozích ročníků postupují ve své kariéře. Vytváříme něco výjimečného – vysoce efektivní program sdílení znalostí a rozvoje talentů, který se sám udržuje v chodu. Úspěšní absolventi se totiž vracejí, aby se programu odvděčili za to, že jim pomohl vydat se správným směrem.

„Neustále se učíme a program zdokonalujeme, aby co nejlépe sloužil tvůrčí komunitě, kterou se snažíme kultivovat a podporovat. Například pro letošní rok jsme do celkového balíčku přidali nové aktivity, které mají studenty dlouhodobě podporovat s cílem skutečně ovlivnit jejich kariérní rozvoj. Letošní ročník bude také první od roku 2019, který nebude narušen pandemií a do kterého se vrátí akce a zážitky s osobní účastí.“

Od roku 2017 se programu zúčastnilo více než 1 000 studentů. Výsledkem jsou skutečné úspěchy talentovaných jedinců, kteří se dokázali prosadit a vydat na profesní dráhu. Mezi ně patří například absolventi jako Ksenia Kuleshova (2017), která se stala úspěšnou fotoreportérkou a pravidelně spolupracuje s deníky The New York Times a The Wall Street Journal, nebo Michele Spatari (2018), oceňovaná dokumentární a zpravodajská fotografka agentury AFP, která zachytila některé z nejvýznamnějších událostí nedávné historie, včetně pandemie Covid-19. Obě fotografky se po absolvování programu staly také ambasadorkami společnosti Canon.

Chcete-li se přihlásit do programu Canon Student Development Programme 2022 nebo si pročíst vstupní kritéria, můžete tak učinit na stránce: https://www.canon.cz/get-involved/student-development-programme/

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com