Connect with us

Zprávy

Sony představuje nový objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II

Společnost Sony dnes představila 67. objektiv náležející do portfolia objektivů typu E-mount určených pro bezzrcadlovky – očekávaný FE 24-70 mm F2.8 GM II (model SEL2470GM2). Společnost Sony vyvinula nejlehčí standardní zoomový objektiv se světelností F2,8 na světě s využitím své špičkové technologie, která přináší ohromující rozlišení a krásný bokeh, jenž je pro řadu „G Master“ společnosti Sony charakteristický. Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II je jedním z nejuniverzálnějších objektivů této řady a byl vytvořen pro fotografy, kameramany a hybridní tvůrce.

„Od doby, kdy společnost Sony uvedla na trh první model objektivu 24-70 mm F2,8 G Master, uplynulo šest let a za tu dobu se potřeby našich zákazníků proměnily,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, Product Marketing Director divize Imaging Solutions společnosti Sony. „Neustále nasloucháme naší komunitě a nový model FE 24-70 mm F2.8 GM II jsme navrhli na základě zpětné vazby od našich uživatelů. Protože víme, že je objektiv s ohniskovou vzdáleností 24-70 mm mimořádně oblíbený, bylo naprosto nezbytné, pokračovat v jeho zdokonalování a abychom při konstrukci tohoto objektivu, který je tak důležitou součástí výbavy našich zákazníků, použili tu nejpokročilejší technologii. Dnes s potěšením představujeme nejmenší a nejlehčí standardní zoomový objektiv se světelností F2,8 na světě.“

Zdokonalená obrazová kvalita

Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II se skvěle hodí pro kompaktní, a přitom všestrannou výbavu a umožňuje uživatelům pořizovat mimořádně ostré a detailní záběry, a to fotografie i video. Nový objektiv se vyznačuje vysokým rozlišením po celém snímku – i při plně otevřené cloně. Zcela přepracovaná optická konstrukce obsahuje pět asférických členů, včetně dvou vysoce přesných členů XA (extrémní asférické členy). Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II obsahuje také dva prvky ED (s velmi nízkým rozptylem) a dva skleněné prvky Super ED. V kombinaci s novým mechanismem floating ostření potlačuje objektiv účinně chromatickou aberaci, astigmatismus, zkreslení a koma, takže je dosaženo vynikajícího rozlišení v celé ploše snímku při všech ohniskových vzdálenostech zoomu a clony.

I při fotografování v náročných světelných podmínkách dosahuje objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II vynikající kvality obrazu díky účinnému potlačení odlesků a duchů. Za tyto vlastnosti vděčí originální povrchové úpravě Nano AR Coating II od společnosti Sony, která vytváří na povrchu objektivu rovnoměrnou antireflexní vrstvu. Díky pokročilé optické konstrukci a nově vyvinuté 11lamelové clonové jednotce vytváří objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II úžasný bokeh s krásným a téměř dokonale kruhovým rozostřením v celém rozsahu zoomu.

Tento objektiv 24-70 mm v novém provedení poskytuje vynikající výkon při fotografování zblízka s minimální zaostřovací vzdáleností 0,21 m při 24 mm a 0,30 m při 70 mm a s maximálním zvětšením 0,32x.

Rychlé a přesné ostření

Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II spolehlivě ostří díky čtyřem originálním lineárním motorům XD (extreme dynamic) společnosti Sony, plovoucímu zaostřovacímu mechanismu a pokročilému systému ovládání objektivu, a to i při fotografování rychle se pohybujících objektů. Objektiv navíc podporuje sériové snímání až 30 snímků za sekundu pro fotografie a záznam videa v rozlišení 4K 120p s automatickým ostřením.

Fotoaparát FE 24-70 mm F2.8 GM II umožňuje plný AF tracking i při fotografování se zavřenou clonou, takže je možné použít větší hloubku ostrosti a zajistit, aby pohybující se objekty zůstaly ostré i při kontinuálním snímání . Výkon AF trackingu objektivu při zoomování je přibližně dvakrát lepší než u předchozího modelu .

Vytříbené schopnosti pro kreativní natáčení filmů

Díky konstantní maximální cloně F2,8, úžasnému výkonu systému ostření, všestrannému ovládání a spolehlivosti je objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II určen pro všechny typy nahrávání videí. Model FE 24-70 mm F2.8 GM II nabízí extrémně tichý provoz AF díky lineárním motorům XD a nově vyvinuté clonové jednotce. Použití nejnovější technologie omezuje u objektivu FE 24-70 mm F2.8 GM II efekt „focus breathing“, posun zaostření a axiální posun při zoomování a zajišťuje tak plynulé natáčení videozáznamů. Tento objektiv také podporuje funkci kompenzace dýchání , kterou poskytují kompatibilní fotoaparáty řady Alpha.

Další výhodou pro pokročilou tvorbu videa je, že nejnovější objektiv je vybaven funkcí Linear Response MF (manuální zaostřování), která zajišťuje vysokou míru přesnosti při manuálním zaostřování, protože zaostřovací kroužek reaguje přímo a opakovaně na jemné ovládání. Model je také vybaven clonovým kroužkem, který umožňuje rychlé, přímé a snadné manuální ovládání clony. Speciální clonový kroužek umožňuje ovládání bez cvakání, takže je možné docílit plynulé přechody hloubky ostrosti.

Úžasně přenosný

Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II je navržen pro dokonalé spojení s kompaktními fotoaparáty Sony Alpha™ s bajonetem E-mount, je nejmenším a nejlehčím zoomovým objektivem 24-70 mm F2,8 na světě ve své třídě a nabízí nebývalou flexibilitu a svobodu při fotografování v nejrůznějších situacích. FE 24-70 mm F2.8 GM II váží pouhých 695 gramů, což je přibližně o 20 % méně než původní model 24-70 mm F2,8 G Master. Délka objektivu byla zkrácena o 16 mm a celkový objem se zmenšil přibližně o 18 %.

Spolehlivost a lepší ovládání

Nový model FE 24-70 mm F2.8 GM II byl vyvinut na základě zpětné vazby od profesionálů, aby nabízel ještě lepší ovladatelnost a použitelnost než předchozí modely. Tento model nabízí:

  • Přepínač plynulosti zoomu pro nastavení otáčení kroužku zoomu na tužší (Tight) nebo plynulé (Smooth)
  • Nově přidaný clonový kroužek s možností zapnutí/vypnutí cvakání a přepínačem zámku clony
  • Dvě přizpůsobitelná tlačítka pro zamknutí ostření
  • Ostřící kroužek, který přímo a lineárně reaguje na jemné ovládání při ručním ostření
  • Nová konstrukce sluneční clony objektivu s otvorem pro ovládání kruhových polarizačních filtrů (průměr 82 mm)
  • Těžiště je blízko bajonetu pro lepší manipulaci a ovládání

Inovovaná konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje větší spolehlivost při venkovním použití v náročných podmínkách. Tlačítka a spínače jsou opatřeny gumovými těsněními a gumový kroužek utěsňuje objímku objektivu. Přední prvek objektivu je navíc opatřen fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty a zároveň usnadňuje odstraňování nečistot nebo otisků prstů, které ulpí na povrchu objektivu.

Nový objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II bude v prodeji od konce května za doporučenou cenu 61 990 Kč u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com