Zprávy

Slavná budova Casa Batlló v Barceloně oživuje tvůrčí svět Gaudího ve spolupráci se společností

Casa Batlló, architektonicky proslulé dílo barcelonského modernisty Antoniho Gaudího, spojilo projekční technologii Panasonic s nevšedním kulturním programem a vytvořilo tak jedinečný zážitek pro návštěvníky. V tomto multisenzorickém muzeu lze díky strhujícímu uměleckému zážitku nahlédnout do mysli nejvýznamnějšího představitele katalánského modernismu.

V budově Casa Batlló byly pomocí technologie Panasonic originálně upraveny některé prostory. Například v kopuli domu bylo využito její zajímavé konstrukce a pomocí 36 projektorů Panasonic (modely PT-RZ660 a PT-JS200) spolu s 1 000 pláten je zde originálním způsobem umožněno divákům nahlédnout do mysli mladého Gaudího. Otevírá se jim pohled do světa přírodních krás, které inspirovaly katalánského architekta, a návštěvníci se mohou stát součástí tvůrčího zážitku. Projektory jsou vybaveny objektivy s velmi krátkou projekční vzdáleností, které umožňují promítat videa na povrchy, které by bylo obtížné zmapovat jinou technologií. Navíc díky těmto ultra krátkým objektivům nedochází k zastínění obrazu návštěvníky.

V podkrovním prostoru oživují projekce virtuální reality běžné domácí práce, jako je praní a žehlení očima dobových pracovníků. Na nádvoří se ve večerních hodinách zobrazuje oslňující souvislý vodopád díky projekčnímu mapování pomocí 7 výkonných laserových projektorů PT-RS20K, z nichž každý poskytuje živý a realistický obraz s jasem 20 000 lumenů. Každá oblast je mapována zvlášť pomocí objektivů Panasonic ET-D3LEF70 s rybím okem.

„Naším cílem bylo nadchnout návštěvníky a umocnit kouzlo odkazu, který nám Antoni Gaudí zanechal,“ uvedl Gary Gautier, generální ředitel Casa Batlló. „Vybavili jsme jednotlivé prostory neviditelnými AV technologiemi a citlivě je integrovali do prostoru, což představovalo velkou výzvu, protože tato lokalita je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví.“

Oriol Massague, Field Marketing Manager společnosti Panasonic, dodal: „Většina muzeí a historických budov nebyla koncipována s ohledem na imerzivní zážitky, ale projektory a objektivy Panasonic dokážou vytvořit dokonalý imerzivní efekt v místnostech jakékoli velikosti nebo tvaru, s nízkými nebo vysokými stropy. Naše ultra krátké objektivy umožňují návštěvníkům přiblížit se k promítanému obsahu, aniž by vrhali stín, a zároveň je zajištěno, že použitá technologie nikdy neodvádí pozornost od vizuálního zážitku.“

Exit mobile version