Connect with us

Zprávy

Schneider Electric patří již dvanáctým rokem v řadě mezi 100 nejudržitelnějších společností světa

Společnost Schneider Electric se již po dvanácté v řadě umístila na žebříčku 100 nejudržitelnějších korporací světa roku 2023, který sestavuje organizace Corporate Knights. Podle Corporate Knights obdržela 1. místo ve skupině srovnatelných společností a 7. místo v oblasti udržitelnosti na světě. Uznání přichází v návaznosti na nejvyšší hodnocení jednoho z hlavních pilířů udržitelnosti ESG, které bylo oznámeno již v prosinci.

Dobré výsledky v oblasti klimatických a sociálních závazků, jako jsou udržitelný růst výnosů a investice, genderová rozmanitost a navázání odměňování na oblast udržitelnosti, pomohly společnosti Schneider Electric zajistit si vedoucí pozici ve skupině srovnatelných společností v tomto každoročním indexu sestavovaném výzkumnou skupinou pro udržitelnost Corporate Knights. Index Global 100 je založen na přísném hodnocení veřejně obchodovatelných společností s příjmy nad 1 miliardu USD. Schneider Electric je jedinou společností ve své kategorii, která se od roku 2012 každoročně umisťuje v žebříčku Global 100, a v roce 2021 byla společností Corporate Knights vyhodnocena jako nejudržitelnější korporace na světě.

Tento úspěch navazuje na předchozí oznámení, že společnost Schneider Electric získala nejvyší hodnocení Environmental Societal a Governance (ESG) od společností Standard & Poor’s, CDP a Moody’s ESG Solutions za vliv na oblast udržitelnosti a své osvědčené postupy. Například klimatická strategie společnosti Schneider Electric a její závazek k environmentální transparentnosti byly jako jedny z prvních platných dokumentů v souladu se standardem průvodce pro nulové emise podniků SBTi Corporate Net-Zero v polovině roku 2022.

Schneider Electric je také jedním z 19 firemních držitelů letošní pečeti Terra Carta, která je udělována globálním společnostem, jež jsou hnací silou inovací na skutečně udržitelných trzích. Pečeť je součástí iniciativy Udržitelné trhy, kterou Jeho Veličenstvo král Karel III. založil v lednu 2021, když ještě byl princem z Walesu, aby povzbudil soukromý sektor k přijmutí naléhavějších opatření v oblasti změny klimatu.

„Tyto úspěchy v oblasti udržitelnosti jsou do začátku roku 2023 skutečně povzbuzující,“ řekla Gwenaelle Avice-Huet, ředitelka pro strategii a udržitelnost ve společnosti Schneider Electric. „Ukazují, že naše důslednost, odhodlání a konkrétní dopady nezůstávají bez povšimnutí, a připomínají, že společnosti, jako jsme my a nám podobné z žebříčku Global 100, mění věci k lepšímu na všech úrovních,” dodává.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com