Connect with us

Zprávy

Řešení společnosti Datera založené na IBM watsonx urychluje papírování

Zatímco se firmy snaží o zrychlení a optimalizaci svých procesů, objem administrativy neustále narůstá. Zahlceny papírováním přitom jsou také úřady a další instituce státní správy.

Výrazně zefektivnit administrativní procesy lze pomocí pokročilých nástrojů jako je řešení od společnosti Datera, které je založeno na IBM watsonx a jazykovém modelu Llama 2. Systém dokáže v dokumentech vyhledávat informace a rozpoznávat vztahy mezi nimi, a následně generovat požadované dokumenty. Zaměstnanci či úředníci se tak mohou soustředit na jádro svojí práce namísto toho, aby se, obrazně řečeno, topili v hromadách lejster.

Platforma IBM watsonx dává firmám k dispozici nástroje a technologie umělé inteligence, které dokáží třídit složité detaily a rychle zpracovávat velké objemy informací. watsonx je přitom založen na principech transparentnosti a důvěryhodnosti. V souvislosti s rychlým nástupem AI potřebují mít podniky jistotu, že se jejich modely mohou spolehnout na důvěryhodná data, která pocházejí ze zabezpečených zdrojů. Přístup IBM proto spočívá v zavedení odpovídající úrovně přísnosti, procesních technologií a nástrojů, které se pružně přizpůsobí vyvíjejícímu se právnímu a regulačnímu prostředí.

„Toto softwarové řešení, které společnost Datera vytvořila s pomocí IBM watsonx, pomáhá snadno a rychle získávat cenné informace z neutříděných dat. Poskytuje uživatelům nástroje potřebné ke zpracování zdrojových dokumentů a vstupních datových souborů, vyhledávání informací pomocí klíčových slov nebo metadat, objevování skrytých vzorců, odhalování souvislostí a usnadnění rychlého a přesného rozhodování na základě dat. Řešení počítá s člověkem jako rozhodovatelem, tedy podává návrhy s tím, že je to uživatel, kdo má poslední slovo ohledně výstupů systému. Základem jeho fungování je přitom přísná a spolehlivá kontrola vstupních dat, s nimiž řešení pracuje a následně z nich vytváří požadované dokumenty,“ říká Walter Pavlis ze společnosti Datera.

„Pomocí nových architektur hlubokého učení vyvinula společnost IBM modely watsonx AI, které pomáhají organizacím, podnikům a datovým vědcům snadno těžit data z rozsáhlých sbírek dokumentů. Platforma nové generace watsonx AI poskytuje zákazníkům z různých odvětví přístup k vysoce kvalitním a důvěryhodným datům a umožňuje různým uživatelům spolupracovat v rámci jediné platformy,“ říká Fridrich Matejík, generální ředitel IBM Česká republika.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com