Connect with us

Zprávy

Red Hat uvolňuje potenciál střední a východní Evropy

Red Hat, přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, který své celosvětově největší výzkumné a vývojové centrum provozuje v České republice, oznámil v lednu 2023 nové regionální uspořádání. Ke stávajícím 15 státům střední a východní Evropy se připojily státy DACH (Německo, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko) a vznikl nový region, do jehož vedení byl na pozici viceprezidenta pro oblast centrální Evropy jmenován Dinko Eror.

Podniky v tomto novém, silném a dynamickém regionu usilují o větší digitalizaci a technologie společnosti Red Hat pro hybridní cloud jim dávají příležitost posunout se na další úroveň a dostat se do čela svých odvětví. Organizace v tomto regionu již dobře znají výhody strategie hybridního cloudu, hodnotu podnikové kontejnerové platformy Kubernetes, mikroslužeb nebo automatizace jako základních schopností moderního provozu DevOps.

„Red Hat zvyšuje své zaměření na střední a východní Evropu, aby uvolnil potenciál, který zde vidíme,“ říká Dinko Eror. „Tyto snahy začaly již před několika lety, kdy jsme v celém regionu uskutečnili významné investice do výzkumu a vývoje, marketingu a náboru zaměstnanců. V další fázi jde o to, abychom z těchto investic vytěžili co nejvíce. Díky začlenění regionu do naší evropské řídicí struktury budeme moci místním podnikům lépe sloužit. Bližší fyzická přítomnost znamená i možnost intenzivněji spolupracovat a strávit více času tváří v tvář, abychom porozuměli jedinečným výzvám a příležitostem každého zákazníka a abychom mohli rozvíjet partnerský ekosystém, na který se naši zákazníci spoléhají.

Schopnosti, které společnosti ze střední a východní Evropy poptávají, se nijak neliší od zbytku světa – jsou to nejlepší možné vývojové nástroje ve své třídě, které umožňují rychlé a nákladově efektivní inovace, produkty a služby vyvíjené v souladu s požadavky zákazníků, a infrastruktura, která se libovolně škáluje. A to je parketa společnosti Red Hat, což v regionu potvrzuje řada známých světových firem, včetně více než 90 % ze žebříčku Fortune 500, přičemž mnohé z nich jsou dceřinými společnostmi zákazníků Red Hat s ústředím v USA, západní Evropě nebo Asii,“ dodává Dinko Eror.

Know-how firem v centrální Evropě

Region střední a východní Evropy je vysoce znalostní a podnikavou částí světa. V loňském roce byly technologické společnosti z tohoto regionu oceněny na více než 186 miliard eur, což je 19násobný nárůst od roku 2010, a start-upy získaly více než 4 miliardy eur v rámci financování rizikovým kapitálem. V tomto regionu se zrodily společnosti jako Skype, Avast, AVG, Allegro nebo Socialbakers, které zde nadále působí. Jen v České republice je více než 100 000 softwarových vývojářů, kteří jsou hodnoceni jako 6. nejkvalitnější na světě.

„Ambice těchto společností a portfolio společnosti Red Hat se dokonale a dlouhodobě shodují,“ říká Dinko Eror. Potvrzují to i významné české a slovenské organizace, jako Česká spořitelna, Raiffeisenbank, Fortuna nebo Slovenská sporiteľňa, kterým technologie Red Hat významně pomáhají rozvíjet jejich podnikání.

Do nově vzniklého regionu centrální Evropy společnosti Red Hat patří 19 zemí z oblastí DACH a CEE včetně České republiky a Slovenska.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com