Connect with us

Zprávy

Red Hat rozšiřuje spolupráci se společností NVIDIA na rozvoji řešení AI a 5G v hybridních a multicloudových prostředích

redhat

Red Hat, Inc., přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, dnes oznámil spolupráci se společností NVIDIA, jejíž cílem je podporovat nasazení rádiových přístupových sítí (Radio Access Network, RAN) na standardních serverech napříč hybridními a multicloudovými prostředími. Red Hat OpenShift, přední podniková platforma Kubernetes, nyní podporuje konvergované akcelerátory NVIDIA a NVIDIA Aerial™ SDK pro softwarově definované virtuální rádiové přístupové sítě 5G (vRAN) a podnikové aplikace s umělou inteligencí (Artificial Intelligence, AI) od privátních datových center, přes více veřejných cloudů, až po okraj sítě. Zákazníkům tak přináší kombinovatelnou infrastrukturu, která jim umožňuje lépe plnit datové nároky výpočetně náročných aplikací pro edge computing, privátní sítě 5G, umělou inteligenci (AI) a mnoho dalších, a to s větší flexibilitou a interoperabilitou, zmírněním rizik a rychlejší návratností investic.

Kombinovatelná infrastruktura pomáhá zefektivnit zdroje a optimalizovat stávající prostředí IT tím, že odstraňuje potřebu specializovaného, prostorově náročného hardwaru a specifického softwaru. Grafické procesory NVIDIA, DPU a konvergované akcelerátory, které kombinují grafický procesor NVIDIA Ampere a NVIDIA BlueField-2 v jediném vysoce výkonném balíčku, mohou odlehčit tradičním CPU tím, že rozdělí výpočetní, úložné a síťové zdroje a zpracovávají pakety rychleji a s většími bezpečnostními opatřeními díky izolaci úloh náročných na infrastrukturu.

Díky podpoře společnosti Red Hat pro konvergované akcelerátory NVIDIA a sadě NVIDIA Aerial™ SDK mohou zákazníci těžit z následujících výhod:

  • Nižší celkové náklady na vlastnictví (TCO), které snižují celkové náklady na systémy spojené s nasazením a údržbou RAN a AI ve velkém měřítku.
  • Větší akcelerace nasazení sítí v hybridním a multicloudovém prostředí, což vytváří předpoklady pro multi-tenantní služby a RAN-as-a-service.
  • Kombinovatelná infrastruktura, která zmírňuje potřebu specializovaného hardwaru, což v kombinaci s Red Hat Enterprise Linuxem zajišťuje nízkou latenci a zvýšenou konzistenci.
  • Konektivita pro miliardy zařízení, která rozšiřuje dosah schopností a aplikací umělé inteligence na všechna zařízení na okraji sítě.
  • Urychlení dalších možností použití, včetně multi-access edge computingu (MEC), autonomních vozidel a průmyslových či zemědělských zařízení, díky podpoře AI a strojového učení (machine learning, ML) na okraji sítě.

NVIDIA Aerial je aplikační rámec pro budování vysoce výkonných, softwarově definovaných, nativně cloudových aplikací 5G RAN ve velkém měřítku, které uspokojí rostoucí poptávku spotřebitelů. Kromě Red Hat OpenShift a Red Hat Enterprise Linuxu pomáhá Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes a Red Hat Advanced Cluster Security lépe řídit a zabezpečovat jejich multiklastrové aplikace, aniž by to omezovalo jejich výkon. Poskytovatelé služeb tak budou moci lépe uspokojit datové nároky výpočetně náročných aplikací, aniž by přitom museli obětovat možnosti zabezpečení a správy.

Společnost Mavenir, poskytovatel komplexního síťového softwaru, se v příštím roce chystá implementovat technologie Red Hat a NVIDIA pro své jedinečné řešení AI-on-5G. Cílem tohoto předpřipraveného síťového řešení bude poskytnout jednotný ovládací panel s analytickými funkcemi, které umožní bezproblémovou a nákladově efektivní správu a provoz privátní sítě 5G.

Více informací o nejnovější spolupráci společnosti Red Hat se společností NVIDIA najdete v detailním technickém blogu věnovaném tomuto řešení nebo navštivte stánek společnosti Red Hat (#2F30) na MWC v Barceloně.

„Od AI/ML po edge computing a pokročilou softwarově definovanou architekturu – nové technologie jsou motorem dalšího vývoje 5G. Moderní sítě proto vyžadují robustní a spolupracující ekosystém, který jim dnes poskytne špičkové možnosti a zároveň urychlí transformaci podniků pro jejich budoucí úspěch. Díky podpoře grafických procesorů NVIDIA a NVIDIA Aerial™ SDK na platformě Red Hat OpenShift mohou organizace naplno využít potenciál projektů založených na 5G v hybridních a multicloudových prostředích a realizovat nové služby a aplikace na okraji sítě pro rychlou transformaci. A to vše díky open source inovacím,“ řekla Honoré LaBourdette, viceprezidentka divize Telco, Media, Entertainment & Edge Ecosystem společnosti Red Hat.

„Je nezbytné, aby poskytovatelé služeb adoptovali nativně cloudovou infrastrukturu a mohli tak splnit rostoucí výpočetní nároky 5G a edge computingu. Výpočetní výkon konvergovaných akcelerátorů NVIDIA s Red Hat OpenShift umožňuje společnostem realizovat aplikace 5G RAN a AI v optimálním řešení určeném na podporu současných i budoucích případů použití,“ řekl Ronnie Vashita, senior vicepresident pro telekomunikace ve společnosti NVIDIA.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com