Connect with us

Zprávy

Red Hat rozšiřuje komplexní platformu Kubernetes o konzistentní a trvalé úložiště

Red Hat oznámil, že Red Hat OpenShift Data Foundation je nyní součástí platformy Red Hat OpenShift Platform Plus. Red Hat OpenShift Data Foundation přináší datové služby, včetně softwarově definovaného úložiště, do přední podnikové platformy Kubernetes v jediném uceleném řešení. Red Hat OpenShift Platform Plus poskytuje kompletní, předpřipravenou multi-cloudovou sadu nástrojů pro Kubernetes a řeší tak klíčové potřeby profesionálů z oblasti DevSecOps a vývoje aplikací. Doplnění Red Hat OpenShift Data Foundation poskytuje vývojářům konzistentní datovou platformu s trvalým úložištěm, která může pokrývat cloudy a infrastrukturu, v kombinaci s možnostmi správy dat pro týmy zajišťující provoz IT.

Kubernetes je de facto standardem v oblasti orchestrace kontejnerů a poskytuje výkonný prostředek, který umožňuje orchestraci ve velkém měřítku, ale vyžaduje další komponenty, aby skutečně odpovídal podnikovým potřebám na vytváření a provoz moderních aplikací. Red Hat OpenShift Platform Plus sdružuje potřebné funkce, které poskytují konzistentní způsob zabezpečení, ochrany a správy aplikací v celém životním cyklu softwaru napříč clustery Kubernetes – dokonce i v různých cloudových infrastrukturách.

Red Hat OpenShift Platform Plus zahrnuje:

• Red Hat OpenShift Container Platform, konzistentní hybridní cloudový základ postavený na platformě Kubernetes, který pomáhá vývojářům rychle kódovat a dodávat aplikace a zároveň poskytuje flexibilitu a efektivitu týmům zajišťujícím provoz IT.

• Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes, který pomáhá zabezpečit dodavatelské řetězce softwaru, infrastrukturu a úlohy.

• Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes pro kompletní přehled, správu a řízení klastrů Kubernetes v rámci hybridního a multi-cloudového prostředí.

• Red Hat Quay pro poskytování globálního a škálovatelného registru kontejnerů pro konzistentní proces vývoje, který zahrnuje infrastruktury s obrazy analyzovanými z hlediska bezpečnostních zranitelností a identifikuje potenciální problémy, které mohou pomoci zmírnit bezpečnostní rizika.

• Red Hat OpenShift Data Foundation Essentials, který poskytuje vestavěnou správu dat v clusteru pro kontejnerizované úlohy – jednotně v hybridních a multi-cloudových prostředích.

S Red Hat OpenShift Platform Plus mají organizace k dispozici jediné řešení s nástroji a funkcemi pro urychlení nativně cloudových iniciativ a zavedení DevSecOps v celém hybridním cloudu včetně edge computingu.

Datové služby určené pro kontejnery a hybridní cloud

Moderní nativně cloudové aplikace potřebují distribuované služby na správu dat, které nejen že poskytují konzistentní prostředí pro pracovní úlohy v hybridních a multi-cloudových prostředích, ale také mají schopnost dynamického škálování podle měnících se požadavků. Díky Red Hat OpenShift Data Foundation, integrované s Red Hat OpenShift Platform Plus, získávají organizace jednotný přístup ke společným datovým službám, které fungují napříč kontejnerovým prostředím organizace a pomáhají předcházet vzniku izolovaných úložišť. Nejnovější verze datového úložiště Red Hat OpenShift Data Foundation 4.9 obsahuje nové funkce, které organizacím pomáhají rychleji a efektivněji vyvíjet a nasazovat aplikace, včetně následujících:

• Multicloudová objektová brána řeší problémy s dostupností dat tím, že nabízejí flexibilní způsob řešení datových potřeb v různých cloudových lokalitách. Data mohou být uložena v jednom umístění a zároveň mohou být dostupná v alternativních lokalitách, kde k nim aplikace potřebují přistupovat, aniž by bylo nutné data do alternativních umístění kopírovat.

• Šifrování trvalých svazků umožňuje uživatelům spravovat a držet šifrovací klíče odděleně od jejich klastru. To zajišťuje lepší granularitu a zároveň nabízí uživatelům flexibilitu v použití jejich vlastního KMS klíče.

Dostupnost

Red Hat OpenShift Platform Plus je ihned k dispozici. Zákazníci společnosti Red Hat, kteří mají aktivní předplatné Red Hat OpenShift Platform Plus, získají OpenShift Data Foundation Essentials v rámci svého stávajícího předplatného bez dalších nákladů.

Ihned k dispozici je také balíček Red Hat OpenShift Platform Plus s Red Hat OpenShift Data Foundation Advanced, který k možnostem OpenShift Data Foundation Essentials přidává pokročilé bezpečnostní funkce, podporu víceklastrových úloh, zotavení po havárii a podporu samostatných a smíšených úložišť.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com