Connect with us

Zprávy

Red Hat a Samsung spolupracují na novém řešení rádiové přístupové sítě

redhat

Red Hat, Inc., přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, dnes oznámil rozšíření spolupráce se společností Samsung, jejíž cílem je nabídnout virtualizované řešení rádiové přístupové sítě (vRAN) s rozšířenými možnostmi integrace a automatizace. Tato technologie bude navržena tak, aby poskytovatelům služeb pomohla lépe a ve velkém měřítku spravovat sítě a zároveň řešit požadavky 5G prostřednictvím vyšší flexibility a provozní efektivity. Díky společnosti Red Hat, jako jednomu z klíčových partnerů společnosti Samsung v oblasti platforem, budou moci poskytovatelé služeb využívat toto řešení k rychlejšímu dosažení návratnosti investic (ROI) a zároveň ke zmírnění produkčních rizik při budování konzistentnějších a regulacím vyhovujících nasazení a provozu v potenciálně desítkách tisíc lokalit. Zákazníci tak mohou platformu využít k budování inovací založených na privátních sítích 5G, multi-access edge computingu (MEC), páteřních sítích 5G a dalším.

Open source software je hnací silou 5G RAN, protože poskytovatelé služeb se snaží úspěšně konkurovat, zvyšovat příjmy a plnit rostoucí požadavky zákazníků v dnešním na cloud orientovaném světě. Nesourodé komponenty RAN jsou poháněny robustními výpočetními funkcemi, které vyžadují konzistentní cloudovou infrastrukturu. Poskytovatelé služeb musí ověřit, že jednotlivé komponenty RAN spolupracují, aby podporovaly koncové uživatele, ať už jde o jednotlivce používající mobilní telefon, nebo velkou telekomunikační organizaci podporující chod firem.

Samsung a Red Hat společně pomáhají řešit neustálou potřebu poskytovatelů služeb ověřovat funkčnost sítě, interoperabilitu a výkonnost komplexního řešení vRAN. Společné řešení bude navrženo tak, aby zákazníkům poskytovalo:

  • Komplexní virtualizované řešení, které pomáhá zjednodušovat prostředí a zmírňovat provozní a implementační rizika díky rozšířeným možnostem automatizace a integrace.
  • Flexibilní, na budoucnost připravenou síť, která se dokáže přizpůsobit rychle se měnícím požadavkům, protože administrátoři budou moci aplikovat aktualizace na dálku.

Toto řešení bude postaveno na řadě otevřených hybridních cloudových technologií Red Hat, včetně přední podnikové platformy Kubernetes Red Hat OpenShift, Red Hat Enterprise Linuxu, Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes a Red Hat Ansible Automation Platform.

Rozšířená spolupráce se společností Samsung ukazuje rozsah výzev, které lze řešit díky robustnímu partnerskému ekosystému společnosti Red Hat poskytujícímu řešení a služby, které zákazníkům umožňují výběr na všech úrovních architektury. Poskytovatelům služeb to pomáhá realizovat hybridní nebo multicloudovou strategii s flexibilitou pro vývoj a provoz v jakémkoli cloudovém prostředí a také přizpůsobovat infrastrukturu strategii a obchodním nebo technologickým potřebám v závislosti na jejich vývoji.

Jak se poskytovatelé služeb dále vyvíjejí, hodnotí vedle inovací také udržitelnost. Podle studie udržitelnosti sponzorované společností Red Hat jsou RAN zodpovědné za 75 % celkové spotřeby energie poskytovatelů služeb, což naznačuje potenciální potřebu poskytovatelů služeb tuto spotřebu optimalizovat. S Red Hat OpenShift budou poskytovatelé služeb schopni optimalizovat spotřebu energie v několika dimenzích, včetně optimalizace na úrovni uzlu, klastru, systému a domény. Ke znatelnému snížení spotřeby energie povede například vypnutí nepoužívaných komponent v síti poskytovatele služeb.

Řešení vRAN od společností Red Hat a Samsung bude pro zákazníky k dispozici jako ověřený koncept ve druhé polovině roku 2023. Více informací o nejnovější spolupráci společností Red Hat a Samsung se dozvíte na stánku společnosti Red Hat (#2F30) na veletrhu MWC v Barceloně.

„Vzhledem k tomu, že všechna odvětví pokračují v transformaci k 5G, zjistili jsme, že žádný jednotlivý dodavatel nedokáže sám uspokojit poptávku po technologiích RAN. Rozšířením naší spolupráce se společností Samsung, která je průkopníkem na globálním trhu vRAN, můžeme poskytovatele služeb vybavit řešením s potřebným rozsahem a efektivitu pro jakoukoli konkrétní rádiovou síť,“ řekla Honoré LaBourdette, viceprezident divize Telco, Media, Entertainment & Edge Ecosystem společnosti Red Hat.

„S využitím špičkového portfolia open source technologií společnosti Red Hat pomůže Samsung operátorům a poskytovatelům služeb dosáhnout další hranice inovací vRAN. Těšíme se na pokračování naší spolupráce se společností Red Hat, díky níž budeme moci globálním operátorům nabídnout základní vrstvu konzistence, flexibility a škálovatelnosti pro nasazení 5G RAN,“ řekl Kicheol Lee, Vice President and Head of System S/W R&D, Networks Business ve společnosti Samsung Electronics.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com