Connect with us

Zprávy

Red Hat a Oracle rozšiřují spolupráci

Red Hat, Inc., přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, a Oracle oznámily víceúrovňovou alianci, která zákazníkům nabídne větší výběr operačních systémů pro provoz v Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Strategická spolupráce začíná možností provozovat Red Hat Enterprise Linux v OCI jako podporovaný operační systém, což zlepší možnosti organizací, které se spoléhají na OCI i Red Hat Enterprise Linux při digitální transformaci a migraci kriticky důležitých aplikací do cloudu.

Studie společnosti Gartner „Forecast: Public Cloud Services, Worldwide, 2020–2026, 4Q22 Update“ uvádí, že „celosvětově se v roce 2023 předpokládá růst veřejných cloudových služeb o 18,5 %“, zatímco „organizace budou pokračovat ve zrychlování zavádění cloudu, což bude hnací silou pětileté složené roční míry růstu na úrovni 19,6 %“. Tento růst naznačuje potřebu široce podporovat možnost výběru pro zákazníky, a to jak z hlediska poskytovatele cloudových služeb, tak i operačního systému, který bude základem cloudových prostředí.

Na řešení Red Hat a Oracle dnes spoléhá 90 % společností ze žebříčku Fortune 500. V mnoha těchto společnostech slouží Red Hat Enterprise Linux jako základní operační systém a OCI jim nabízí vysoce výkonné, kriticky důležité cloudové služby, které podporují směrování k digitalizaci provozu. Nyní mohou tyto organizace standardizovat svůj cloudový provoz pomocí systému Red Hat Enterprise Linux provozovaného v OCI, což zákazníkům umožňuje získat společnou platformu, která sahá od jejich datového centra až po distribuovaný cloud OCI.

Díky této strategické spolupráci mohou nyní certifikované konfigurace flexibilních virtuálních strojů OCI provozovat Red Hat Enterprise Linux a zákazníci mohou také s větší jistotou stávající úlohy běžící na Red Hat Enterprise Linuxu migrovat na Red Hat Enterprise Linux v OCI. Flexibilní virtuální stroje OCI lze škálovat v přírůstcích o velikosti jednoho procesoru, aby se optimalizoval poměr cena/výkon a minimalizovalo plýtvání zdroji. Zákazníci se také mohou obrátit na podporu společností Red Hat i Oracle pro pomoc s řešením případných problémů, a to díky rozšířené transparentní dohodě o společné podpoře.

Red Hat Enterprise Linux tvoří páteř portfolia technologií společnosti Red Hat pro hybridní cloud, jehož součástí jsou i Red Hat OpenShift, Red Hat Ansible Automation Platform a další moderní, nativně cloudové technologie. Díky této spolupráci mohou nyní společní zákazníci Red Hat a Oracle vytvořit základ pro budoucí nasazení výpočetní techniky na systému Red Hat Enterprise Linux a zároveň zachovat hodnotu stávajících investic do IT.

Red Hat Enterprise Linux je nyní certifikován na flexibilních virtuálních strojích OCI, které nabízejí od jednoho až do 80 procesorových jader, v krocích po jednom procesoru, a od 1 GB paměti na procesor až po celkem 1024 GB (v závislosti na procesorech). Red Hat Enterprise Linux je zpočátku podporován na nejnovějších typech virtuálních strojů OCI využívajících procesory AMD, Intel a Arm.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com