Connect with us

Zprávy

Red Hat a Intel spolupracují na inovacích v oblasti edge computingu pro systémy Průmyslu 4.0

Organizace se dnes potýkají s rostoucím objemem dat shromážděných z různých strojů i zařízení a senzorů internetu věcí, která musí dešifrovat a použít k efektivnímu běhu inteligentních podnikových operací. Tento fenomén je jádrem revoluce Průmyslu 4.0, kdy se organizace obracejí k digitálním technologiím založeným na datech, aby změnily způsoby, jakými vyvíjejí, vyrábějí a dodávají produkty. Provoz na okrajích sítě musí organizace uvolnit a využít rozsáhlá data, což vyžaduje strategii pro hybridní cloud založenou na otevřených a propojených systémech, od datového centra přes okraj sítě až po cloud, aby bylo možné získat užitečné poznatky a skutečné obchodní výsledky.

Edge computing je přirozeným rozšířením otevřeného hybridního cloudu a pro mnoho organizací představuje další hranici. Založením společně podporovaných laboratoří a inovačních center chtějí společnosti Red Hat a Intel pomoci organizacím vyvíjet řešení a aplikace založené na datech, které budou podporovat kontejnerizované hybridní cloudové úlohy a posílí průmyslový ekosystém o udržitelnější provoz a větší flexibilitu.

Společnosti Red Hat a Intel spojily síly, aby společně se svými zákazníky a partnery vytvořily praktická laboratorní prostředí po celém světě a urychlily tak inovace cloud computingu, od 5G přes AI/ML až po případy průmyslového využití:

Evropa – Stockholm: Red Hat a Intel spolupracují v rámci Inovačního centra 5G, které se nachází v kancelářích společnosti Intel ve švédském Stockholmu, a kde se zaměřují na realizaci následujících projektů a demonstrací pro zákazníky:

● Demonstrace komplexních pracovních postupů založených na 5G, AI/ML a inteligentních úlohách edge computingu, podporovaných různorodým ekosystémem poskytovatelů služeb, systémových integrátorů a dodavatelů hardwaru a softwaru.

● Podpora hybridních multicloudových úloh s využitím Red Hat OpenShift, Azure Red Hat OpenShift, Red Hat OpenShift Service on AWS a Red Hat Advanced Cluster Management, čímž se u zákazníků posouvají multicloudové inovace.

● Společný vývoj infrastrukturních možností založených na spotřební referenční architektuře a plánech, které poskytují vizuální ukázky špičkových inovací v klíčových oblastech, včetně zabezpečení, AI/ML, automatizace, správy napájení, telemetrie a dalších.

Severní Amerika – Houston, Texas: S cílem pomoci organizacím orientovat se v této nové vlně inovací v oblasti edge computingu spouštějí společnosti Red Hat a Intel Intelligent Edge Solution Center – prostředí pro spolupráci zákazníků a partnerů, kteří zde mohou společně vyvíjet integrovaná řešení pro potřeby edge computingu, AI/ML a průmyslových případů použití. Prostřednictvím praktické spolupráce v reálném testovacím prostředí mohou zákazníci vyvíjet robustní řešení edge computingu, která budou nasazena v továrnách a výrobních zařízeních nové generace.

Intelligent Edge Solution Center sídlí v texaském Houstonu v rámci coworkingového prostoru Energy Corridor v The Cannon a umožňuje zákazníkům spolupracovat přímo se společnostmi Red Hat, Intel a jejich příslušnými partnerskými ekosystémy při vytváření řešení založených na hardwaru Intel, která lze využít ve výrobních a zpracovatelských odvětvích.

Asie a Tichomoří – Singapur: Společnosti Red Hat a Intel modernizovaly laboratorní zařízení v Singapuru, aby urychlily zavádění 5G a edge computingu v asijsko-pacifickém regionu. Zatímco původní laboratoř byla navržena tak, aby podporovala přechod poskytovatelů telekomunikačních služeb na virtuální síťové funkce (VNF) a virtualizaci síťových funkcí (NFV), modernizovaná laboratoř 5G and Edge Technology Lab společností Red Hat a Intel podporuje vytváření nativně cloudových síťových funkcí (CNF) nové generace a případy využití edge computingu.

Nová laboratoř 5G a Edge Technology Lab sdružuje poskytovatele síťových zařízení, nezávislé dodavatele softwaru a systémové integrátory, kteří testují a vyvíjejí řešení CNF, 5G a edge computingu založená na Red Hat OpenShift a hardwaru Intel.

Tyto úlohy, různé pracovní směry a vytvořené plány zahrnují stavební bloky a příspěvky od nezávislých dodavatelů softwaru (ISV, independent software vendor), OEM výrobců (Original Equipment Manufacturer) a partnerů z řad systémových integrátorů, aby bylo možné vytvořit plně ucelená a komerčně životaschopná ekosystémová řešení, která jsou připravena k nasazení v produkčním prostředí.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com