Connect with us

Zprávy

Recenze vysavače Dyson Gen5Detect Absolute

Špičkový bezdrátový vysavač Dyson Gen5Detect překonává očekávání a upevňuje si pozici současného lídra na trhu. Díky pokročilé technologii, silnému výkonu a praktickému příslušenství je vybaven automatickou kalibrací sacího výkonu, pokročilou filtrací HEPA, osvětlením prachu a měřením množství nečistot. Součástí balení vysavače Dyson Gen5Detect Absolute jsou různé čisticí nástavce: Digital Motorbar (pro všechny typy podlah), čisticí hlavici Fluffy Optic (se zeleným světlem, které odhalí neviditelný prach na tvrdých podlahách), kónickou kartáčovou hubici (na pohovky, autosedačky, schody a pelíšky pro domácí mazlíčky), kombinovaný nástroj (se širokou hubicí a kartáčem, mezi kterými můžete přepínat) a tyč se zabudovaným nástrojem na vysávání prachu a štěrbinovou hubicí. Příslušenství se k vysavači a tyči bezpečně připevní kliknutím a lze je snadno odpojit stisknutím tlačítka.

Vysavač Dyson má rozměry 1276 mm x 276 mm x 250 mm a váží 3,5 kg. Sběrná nádoba má objem 0,77 litru. Nabíjecí doba je 4,5 hodiny, přičemž vysavač může pracovat až 70 minut. Ovládání, včetně regulace výkonu, je elegantně integrováno do jednoho tlačítka.

Vysavač snadno přechází do režimu ručního vysavače s vysokým výkonem, včetně vestavěného nástroje na vysávání prachu a štěrbinové hubice. Bezdotykový vyhazovací mechanismus umožňuje hygienické vyprazdňování koše jedním pohybem.

Klíčovým prvkem jsou čtyři vyměnitelné hlavice dodávané s vysavačem. Příslušenství zahrnuje nabíjecí úchyt na stěnu, který nejen dobíjí vysavač, ale také usnadňuje uskladnění příslušenství. Nabíjení může probíhat přímo přes nabíječku, není nutná montáž úchytu na stěnu.

Vysavač je k dispozici ve dvou barvách: Fialová/Stříbrná a Pruská modrá/Měděná (exkluzivně na e-shopu Dyson.cz). Zákazníci získávají prodlouženou lhůtu na vrácení zboží (60 dní) a dodatečné příslušenství. Gen5detect je ekologicky balen v 100% recyklovatelném kartonu, včetně vazeb a vložek.

 

Vysavač Dyson Gen5Detect Absolute je poháněn nejrychlejším a nejsilnějším motorem od Dysonu, otáčejícím se rychlostí 135 000 otáček za minutu – devětkrát rychleji než motor ve Formuli 1. Technologie Radial Root Cyclone využívá 14 rolovacích cyklonů s silou až 100 000 g k zachycení prachu a nečistot z proudu vzduchu. S touto vysokou účinností se vysávání stává neuvěřitelně snadným a rychlým, eliminujíc potřebu přejíždět sem a tam přes nečistoty. Vysavač dokáže doslova přitahovat prach a nečistoty k sobě.

Nejnovější generace hyperdymiového motoru poskytuje vysavači tři úrovně sacího výkonu (Eco, Medium/Auto a Boost) s maximálním výkonem 280 AW (AirWatt) u modelu Gen5 Detect. Tento model překonává výkonem všechny předchozí modely: V15 Detect (230AW), V11 (185AW), V10 (151AW) a V8 (115AW). Navzdory své síle zůstává provoz relativně tichý. V režimu Eco dosahuje nový model hladiny hluku 60 dB, v režimu Auto 64,5 dB a v režimu Boost 78,6 dB.

Dyson Gen5Detect Absolute obsahuje čtyři vyměnitelné příslušenství: Fluffy Optic pro tvrdé podlahy, Digital Motorbar pro koberce, hubici s kónickým kartáčem pro zvířecí chlupy a kombinovaný nástroj pro režim ručního vysavače.

Vysavač lze snadno přeměnit na ruční režim bez složité manipulace. Gen5Detect integruje menší trubici uvnitř větší, což usnadňuje přechod. Příslušenství lze jednoduše odejmout a vyprázdnit.

Nástavec Fluffy Optic je zvlášť zajímavý. S měkkou hubicí, laserovým paprskem a osvětlením umožňuje vidět a čistit i neviditelný prach na tvrdých podlahách. Digital Motorbar účinně vysává na všech typech podlah s funkcemi proti namotávání vlasů. Hubice s kónickým kartáčem se specializuje na odstraňování chlupů z nábytku.

Po zapnutí vysavače zůstane nastavena poslední použitá úroveň sání, kterou lze kdykoli změnit. Hlavní hlavice Digital Motorbar a Fluffy Optic jsou pohyblivé a umožňují snadné vysávání pod nábytkem. Automatická regulace výkonu přizpůsobuje sací sílu v závislosti na typu a množství nečistot, reaguje na různé povrchy a maximalizuje výdrž baterie. Režim Auto je dostupný s nástavci Digital Motorbar a Fluffy Optic. Režim Eco je ideální pro tvrdé podlahy a úsporu baterie v prostorných domácnostech. Režim Turbo se osvědčuje při vysávání aut a odstraňování odolných nečistot, jako jsou zatuchlé chlupy v kobercích a polštářích. Vysavač efektivně odstraňuje prach, zvířecí chlupy a nečistoty z různých povrchů a usnadňuje vysávání na těžko dostupných místech, jako jsou rohy, rámy dveří a stropní ventilátory.

Piezoelektrický snímač vysavače počítá částice 15 tisíckrát za sekundu a automaticky upravuje sací výkon. LCD panel zobrazuje údaje o čistotě podlahy. Gen5 je plně utěsněn podle normy HEPA, odstraňujíc nejméně 99,97 % částic do velikosti 0,3 mikronu. 360stupňový filtr zachytí 99,99 % částic do velikosti 0,1 mikronu/mikrometru, včetně virů. Filtr HEPA je omyvatelný. Vysavač není dezinfekční prostředek, ale odstraňuje alergeny. Vyprazdňování zásobníku je snadné a filtr lze opláchnout. Omyvatelný válec Fluffy Optic a filtr vyžadují kompletní vyschnutí před dalším použitím.

Dyson Gen5Detect Absolute má barevný LCD displej na zadní straně s režimem čištění, životností baterie a grafem částic v reálném čase. Červené tlačítko zapínání, stříbrné tlačítko režimu a malý piezoelektrický snímač umožňují snadné ovládání. Graf na displeji rychle reaguje na znečištění, pomáhá rozeznat čistá a nečistá místa na podlaze. Displej také ukazuje odhadovanou životnost baterie, graf znečištění a informace o HEPA filtru v reálném čase. Celkový počet částic se zobrazuje na konci každého čištění.

Dyson Gen5Detect Absolute nabízí výdrž akumulátoru až 70 minut v režimu Eco, avšak skutečná doba se liší podle režimu, typu podlahy a nástavců. Režim Eco dosahuje uvedené hranice, zatímco v automatickém režimu může klesnout na 30-40 minut. V režimu Boost je určený pro bodové vysávání a má kratší dobu provozu.

Skutečná doba výdrže se pohybuje od méně než 10 minut v režimu Boost po více než hodinu v režimu Auto, až po zmíněných 70 minut v režimu Eco, v závislosti na použité hlavici. Doba provozu se dynamicky mění podle náročnosti úklidu. Akumulátor je vybaven 10 lithium-iontovými články, lze ho vyměnit a úplně nabít za 4,5 hodiny. Nabíjení je snadné díky dobíjecímu držáku na stěnu.

Shrnutí

Dyson Gen5Detect přináší vynikající výkon s unikátními funkcemi. S úžasným sáním zachytí až 99,99 % prachových částic, což zajišťuje čisté prostředí. Ovládání je intuitivní a jednoduché. Ideální pro domácnosti s domácími zvířaty, alergiky a kombinací koberců a tvrdých podlah. Hlavice Fluffy Optic a Digital Motorbar s laserem odhalují neviditelný prach. Silné sání, dlouhá výdrž baterie a bohaté příslušenství činí Gen5Detect vynikající volbou pro rychlý nebo celkový úklid domu. Jde o vlajkový model od Dysonu, ačkoli je cenově náročný, nabízí nejlepší bezdrátový vysavač na trhu s prvotřídním výkonem, který za to rozhodně stojí, pokud si ho můžete dovolit.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com