Connect with us

Zprávy

Pure Storage zvyšuje odolnost dat pro platformu Evergreen//One

Společnost Pure Storage oznámila na konferenci Pure//Accelerate 2023 první nabídku garantované úrovně služeb (SLA) pro obnovu po útoku ransomwaru. Nabídka zákazníkům zaručuje, že po útoku budou mít k dispozici čisté prostředí úložiště.

Podle analytické společnosti IDC více než 90 % organizací přiznává, že byly napadeny malwarem, a z toho v 87 % případů útočníci uspěli. Vzhledem k tomu, že kybernetičtí zločinci stále zdokonalují své techniky, a to včetně využívání nejmodernějších pokroků v oblasti umělé inteligence, potřebují organizace zmírnit rizika a dopady ransomwarových incidentů. Nemělo by to ale být úkor agility, která je potřebná pro zajištění neustálých inovací.

Spolu s novou garancí ochrany před ransomwarem pro platformu Evergreen//One společnosti Pure Storage a vylepšenými funkcemi AIOps (využívání umělé inteligence pro provoz IT) mají nyní podniky k dispozici komplexní strategii ochrany dat podpořenou garantovaným prostředím pro obnovu a výkonnými bezpečnostními funkcemi založenými na strojovém učení a umělé inteligenci (ML/AI), které nejenže zajistí budoucí agilitu a odolnost, ale také urychlí obnovu po útoku.

 • Garantovaná služba obnovy po útoku ransomwaru: Stávající i noví zákazníci Pure Storage Evergreen//One si nyní mohou zakoupit doplňkovou službu zaručující čisté úložné prostředí. Součástí nabídky jsou technické a profesionální služby pro rychlé, jednoduché a bezpečné zotavení z útoku v širokém měřítku.
  • Služba Evergreen//One garantuje dodávku čistých úložných polí následující pracovní den, 48 hodin na dokončení plánu obnovy od jeho zahájení, rychlost přenosu dat (8 TiB/hod.) a také profesionální služby technika na místě.
  • Po útoku jsou úložná pole často zablokována pro účely forenzního vyšetřování ze strany kybernetického pojištění nebo orgánů činných v trestním řízení, takže organizace nemohou obnovit data na infikovaných polích. Zaručením čistých polí umožňuje společnost Pure zákazníkům rychlejší obnovu.
 • AIOps pro moderní ochranu dat: Díky výkonné platformě pro správu úložiště Pure1, která je založena na ML/AI a funguje v modelu služby (SaaS), mohou nyní zákazníci využívat AIOps pro detekci anomálií, hodnocení ochrany dat a samoobslužnou konfiguraci a správu snímků SafeMode. Díky novým samoobslužným upgradům mohou autorizovaní uživatelé také provádět plně automatizované a zabezpečené nerušivé upgrady přímo z prostředí Pure1.
  • Vylepšená detekce anomálií umožňuje organizacím snadno zjistit, kdy a kde dochází k velkým změnám datových struktur, což vede ke zkrácení doby obnovy a minimalizaci ztráty dat.
  • Nové hodnocení ochrany dat umožňuje organizacím porovnávat postupy v celém prostředí produktů Pure Storage s osvědčenými postupy ochrany dat a zároveň získávat užitečné poznatky pro dosažení komplexní ochrany dat.
  • Nová samoobslužná vícefaktorová autentizace PIN pro správu snímků SafeMode umožňuje bezpečné a bezproblémové řízení přístupu, zkrácení cyklů podpory a plnou kontrolu nad zásadami (politikami) SafeMode.
 • Agilita úložiště na bázi SLA: Řešení Evergreen//One neustále zlepšuje způsob ukládání, mobility a ochrany dat. Aktuální vylepšení jsou kombinací sady šesti souběžných smluv SLA a platformy, která spojuje agilitu a pružnost veřejného cloudového úložiště se zabezpečením a výkonem infrastruktury typu all-flash. Smlouvy SLA nyní zahrnují:
  • nulové plánované odstávky pro upgrady nebo údržbu
  • záruku provozu 99,9999 % času
  • 25% kapacitu vyrovnávací paměti úložiště vzhledem k jeho využití
  • bezkonkurenční výkon úložiště přizpůsobený úrovni služeb
  • energetickou účinnost měřenou maximálním počtem wattů na TiB (tebibajt)
  • záruku čistého pole do druhého dne pro obnovu po útoku ransomwaru

„Požadavek na rychlejší dosažení obchodních výsledků je v souvislosti s nárůstem kybernetických útoků stále důležitější. Nejnovější rozšíření Evergreen//One přináší infrastrukturu datových úložišť s vestavěnou odolností, která zákazníkům kromě flexibility, efektivity a neustálých inovací, jež společnost Pure zaručuje již řadu let, dokáže poskytnout i klid a zbavit je obav z ransomwaru,“ uvádí Prakash Darji, viceprezident a generální ředitel divize Digital Experience Business Unit ve společnosti Pure Storage.

„Řešení Evergreen//One společnosti Pure nabízí úložiště skutečně jako službu, která se škáluje společně s námi tak, aby plnila požadavky moderních zdravotnických systémů založených na datech. Díky nové garanci SLA pro obnovu po útoku ransomwaru bude naše schopnost komplexního řízení zdravotní péče a snižování administrativních nákladů dále podpořena výkonnou strategií obnovy po útoku ransomwaru,“ říká Kendra McCormick, senior manažerka pro infrastrukturní inženýrství ve společnosti HealthEdge.

„Využitím obchodního modelu společnosti Pure s platbou podle spotřeby jsme schopni provést klienty současným nejistým obdobím a zároveň zjednodušit obnovu a zajistit konzistentní hodnotu jejich investice. Při současném důrazu na udržitelnost, bezpečnost a škálovatelnost je řešení Evergreen//One od společnosti Pure, které nyní zahrnuje i záruku SLA pro útok ransomwaru, schopno uspokojit potřeby našich klientů,“ vysvětluje Juan Orlandini, technický ředitel pro Severní Ameriku ve společnosti Insight.

„Moderní obchodní cíle vyžadují nepřetržitou dostupnost dat, což znamená, že pokud dojde ke ztrátě dat nebo aplikací, zákazníci musí být schopni rychlé obnovy s nulovým prostojem. Partnerství se společností Pure Storage nám umožňuje nabízet předplatné na inovace, které pro podniky zmírňují rizika ransomwaru; naši společní zákazníci získávají zaručenou spolehlivost, rychlost a výkon,“ dodává Dave Russell, viceprezident pro podnikovou strategii společnosti Veeam.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com