Connect with us

Zprávy

Pure Storage je lídrem v přehledu IDC MarketScape 2023 pro správu dat v kontejnerech

Společnost Pure Storage byla označena za lídra v průzkumu IDC Worldwide Container Data Management 2023 Vendor Assessment. Cílem tohoto průzkumu je poskytnout přehled o konkurenceschopnosti produktů, které poskytují funkce správy dat a úložišť pro kontejnery. Letos společnost IDC tento přehled sestavila vůbec poprvé.

Díky svým platformám Portworx a Data on Kubernetes vytvořila společnost Pure Storage zcela novou kategorii cloudových úložišť pro libovolné aplikace provozované kdekoli v podniku. V úvodu zprávy IDC MarketScape pro tento trh se zdůrazňuje: „Hlavní předností platformy Portworx je obrovská škála možností, které nabízí, a to jak z hlediska způsobů nasazení, tak i co se týče funkcí samotného produktu.“ Analýza společnosti IDC dále také uvádí: „Organizace, které provozují nebo chtějí provozovat kritické aplikace, databáze, nástroje CI/CD nebo pracovní zátěže AI/ML v kontejnerech, budou chtít zvážit použití platformy Portworx společnosti Pure Storage.“

Hlavní silné stránky platformy Portworx

Portworx nabízí bezkonkurenční platformu a plně integrované řešení pro zákazníky provozující kritické aplikace v lokálních, hybridních i multicloudových prostředích. Mezi silné stránky identifikované v nejnovějším hodnocení IDC MarketScape patří:

  • Jedinečná funkcionalita DbaaS (databáze jako služba), která automatizuje nasazení databází, provoz typu day-2 (údržba, monitoring, optimalizace) a ochranu dat s podporou nejoblíbenějších databázových aplikací.
  • Funkce pro výkon úložiště, jako je ladění aplikačních I/O (vstupy/výstupy), lokalizace dat a optimalizovaná I/O cesta pro rozhraní NVMe (PX-Fast).
  • Robustní možnosti pro zajištění dostupnosti dat: synchronní DR (obnova po havárii), několik možností převzetí služeb při selhání DR a ochrana proti ransomwaru prostřednictvím uzamčení objektů.
  • Funkce PX-Security umožňuje autorizaci více nájemců (multitenant), ověřování a RBAC (řízení přístupu na základě rolí) pro Portworx.
  • Široká škála podpory různých orchestrátorů kontejnerů, včetně enginů Mirantis, Nomad od HashiCorp, IBM a Oracle pro Kubernetes.

„Portworx se hodí pro většinu organizací hledajících komplexní řešení pro správu dat v kontejnerech a úložištích. Speciálně je pak vhodný pro zákazníky, kteří již v nasazování kontejnerů výrazněji pokročili. Kombinace více možností nasazení, široké podpory kontejnerových orchestrátorů a řízených služeb Kubernetes znamená, že platforma Portworx může dobře zapadnout do infrastruktury téměř každé organizace,“ uvádí Johnny Yu, manažer výzkumu pro úložiště a související technologie ve společnosti IDC.

„S tím, jak se kontejnery a systém pro jejich správu Kubernetes stávají hlavní volbou pro nasazování aplikací v podnikovém IT, firmy investují do platformového inženýrství. Přitom požadují bezproblémovou platformu pro Kubernetes, nezávislou na konkrétním cloudu, která bude podporovat dlouhodobé inovace a flexibilitu. To, že platforma Portworx byla zařazena do skupiny lídrů ve vůbec prvním průzkumu IDC MarketScape pro správu dat v kontejnerech, podtrhuje naše odhodlání poskytovat globálním zákazníkům škálovatelnou, konzistentní a cloudově nativní platformu pro ukládání a správu dat Kubernetes, nezávislou na struktuře podnikového IT. Dále se tím potvrzuje, že společnost Pure Storage a její řešení představují pro konkurenci základní srovnávací měřítko, ať už jde o datová centra, cloudově nativní pracovní zátěže nebo související aplikace umělé inteligence a strojového učení,“ říká Murli Thirumale, viceprezident a generální ředitel divize Cloud Native Business Unit společnosti Pure Storage.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com