Connect with us

Zprávy

Pracoviště společnosti Atos patří k nejlepším v Evropě, potvrzuje to certifikát Great Place to Work

Organizace Great Place to Work® zařadila společnost Atos na letošní seznam „Europe’s Best Workplaces”. V kategorii nadnárodních společností se Atos umístil na 21. místě. Na seznam nejlepších pracovišť se dostaly také pobočky společnosti Atos v České republice, Polsku, Rakousku nebo Řecku.

Ocenění od organizace Great Place to Work potvrzuje silný závazek společnosti Atos vůči svým zaměstnancům. Certifikace je založena na přímé zpětné vazbě od všech zaměstnanců, kteří hodnotí své zaměstnanecké zkušenosti prostřednictvím indexu důvěry. V rámci něj hodnotí oblasti jako důvěryhodnost, respekt, férovost nebo přátelskost.

Společnost Atos se zaměřuje na profesní rozvoj, který podporuje vlastní myšlení a kreativitu zaměstnanců a vede k rozvoji jejich kariéry. Skupina Atos nabízí svým zaměstnancům flexibilní pracovní prostředí, včetně možnosti pracovat na dálku nebo hybridní práce. Atos získal certifikát Great Place to Work pro 13 zemí a 12 subjektů v Evropě a pro 32 zemí a 42 subjektů na celém světě. Společnost se sídlem ve Francii má 44 500 zaměstnanců v 31 evropských zemích a celosvětově zaměstnává 112 tisíc lidí v 71 zemích.

„Tato certifikace je důkazem našeho odhodlání vytvářet pozitivní a podpůrné pracovní prostředí – místo, kde mají naši zaměstnanci kontrolu nad svou kariérou a mohou se rozvíjet v rámci inkluzivního, kreativního a odpovědného pracoviště, založeného na spolupráci. Naší prioritou je neustále zlepšovat náš způsob práce, který zahrnuje integraci, komunikaci, spolupráci, digitální podporu, rozvoj, angažovanost, společenskou odpovědnost a v konečném důsledku spokojenost zaměstnanců, která vede ke zvýšení spokojenosti zákazníků,“ uvedl k ocenění Paul Peterson, personální ředitel společnosti Atos.

Český Atos získal prestižní certifikaci již podruhé v řadě

Česká pobočka společnosti Atos letos získala certifikát Great Place to Work druhým rokem po sobě. Celkové hodnocení v průzkumu zaměstnanců dosáhlo hodnoty 85 %, což je o 7 procentních bodů více než v minulém roce. Největší pozitivní posun od loňského roku byl v oblasti komunikace managementu a hrdosti na odvedenou práci. Stabilně vysoké procento pozitivních odpovědí dostává lokální Atos v oblasti týmové spolupráce a mezilidských vztahů, stejně tak z hlediska pozitivního vnímání rovného přístupu k zaměstnancům.

„V pořadí již druhá certifikace nás velmi těší, protože se tím potvrzuje vysoký standard naší pracovní kultury a její neustálý vývoj. Komunikace a spolupráce jsou základem pro úspěšné fungování firmy nejen dovnitř, ale i navenek k našim partnerům a zákazníkům, napříč všemi pobočkami, ve kterých v ČR působíme. Rád bych za to svým kolegům poděkoval. Tento úspěch patří jim, protože oni Atos hodnotili, a právě oni tento skvělý tým tvoří,“ říká Vladek Šlezingr, který je generálním ředitelem české pobočky Atos.

Great Place to Work určuje Nejlepší pracoviště v Evropě na základě analýzy pracovních programů firem a průzkumů, které vyhodnocují názory více než půl milionu zaměstnanců v různých zemích na klíčové faktory, jež vytvářejí skvělá pracoviště pro všechny.

„Skvělé pracoviště je o vytváření flexibilního pracovního prostředí, kde se může dařit každému, bez ohledu na to, kdo je a co pro firmu dělá. Naše data ukazují, že skvělá pracoviště těží z lepších finančních výsledků, nižší fluktuace a vyšší spokojenosti zákazníků oproti podobným společnostem. Gratulujeme letošním Nejlepším pracovištím v Evropě,“ dodává Léa Binet-Ferté, zástupkyně generálního ředitele Great Place to Work.

Great Place to Work je globální autoritou v oblasti vysoce důvěryhodných a výkonných pracovišť. Prostřednictvím vlastních hodnotících nástrojů, poradenských služeb a certifikačních programů oceňuje nejlepší pracoviště na světě v rámci národních seznamů. Great Place to Work poskytuje standardy, rámec a odborné znalosti potřebné k vytváření, udržování a oceňování výjimečných kultur na pracovišti.

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com