Connect with us

Zprávy

Poskytovatelé kybernetické bezpečnosti vloni nejvíce řešili ransomwarové útoky

Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, představil výsledky průzkumu, ve kterém více než třetina poskytovatelů IT bezpečnosti v České republice a na Slovensku uvedla, že vloni nejvíce řešili útoky ransomwaru. Průzkum byl proveden v lednu 2023 mezi prodejci společnosti ZEBRA SYSTEMS, která je výhradním distributorem řešení Acronis v ČR, na Slovensku a jihovýchodní Evropě.

Průzkum odhalil, že riziko ransomwarových útoků neustále roste a stává se hlavní hrozbou pro všechny typy a velikosti organizací. I když s nejhorší možností, tedy zaplacením výkupného, se setkalo jen minimum IT poskytovatelů, více než polovina musela u svých zákazníků v důsledku útoků obnovovat ztracená data či posílit zabezpečení IT. 45 % respondentů pak předpovídá, že jedním z hlavních bezpečnostních opatření proti útokům v letošním roce bude zprovoznění či posílení systémů Disaster Recovery. Nejzajímavější zjištění průzkumu zahrnují:

  • 35 % prodejců uvedlo, že ze všech bezpečnostních incidentů nejčastěji vloni řešili útok ransomwaru, 26 % pak ztracené a-maily a 12 % DDoS útoky.
  • Nejčastějším důsledkem těchto incidentů byla obnova ztracených dat (41 % respondentů) a posílení investic do IT bezpečnosti (16 %). Zaplacení výkupného přiznalo 3 % dotázaných a 36 % nepocítili žádné významné následky útoků.
  • Mezi klíčovými bezpečnostními opatřeními vidí respondenti školení uživatelů (68 %), eliminaci softwarových zranitelností (62 %) a investice do Disaster Recovery řešení (47 %).

„To, před čím dlouho varovali odborníci na IT bezpečnost i u nás, je tady: ranosmwarové útoky ovládly žebříček nejčastějších bezpečnostních incidentů,“ řekl Aleš Hok, obchodní ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Velká část našich partnerů a zákazníků tato rizika pochopila a budují komplexní, vícevrstvou ochranu svých IT infrastruktur. Z průzkumu bohužel ale také vyplývá, že je stále mnoho organizací, které tomu nevěnují dostatečnou pozornost a stávají se obětí kyberútoků – a to i opakovaně.“

Continue Reading

ICTrevue.cz přináší zpravodajství a zajímavosti ze světa ICT. Redakci můžete kontaktovat na e-mailu: redakceictrevue gmail.com