Zprávy

Physik Instrumente zpřesní výrobu s moderním cloudovým řešení Infor

Infor, poskytovatel odvětvově-specifických cloudových řešení oznámil, že společnost Physik Instrumente Group se rozhodla implementovat řešení Infor CloudSuite Industrial Enterprise. Výrobce přesných přístrojů tím podpoří svou strategii postavenou na standardizované platformě správy dat využívající techniky umělé inteligence a strojového učení integrované v multitenantním cloudovém ERP systému.

Physik Instrumente (PI) je průmyslový výrobce založený v roce 1970, který vznikl oddělením od Společnosti Maxe Plancka, neziskové asociace předního německého výzkumného institutu. PI Group se sídlem v Karlsruhe dodává především polohovací technologie dosahující přesností nanomentru a komponenty do OEM produktů obsahující piezo či motorové pohony. Postupem let se zákaznická základna posunula od akademických institucí k výrobcům polovodičů, do automotive segmentu, biotechnologického průmyslu, strojírenství, zdravotnictví a procesní výroby. Společnost má čtyři pobočky v Německu a 15 obchodních a servisních zastoupení na třech kontinentech.

V rámci svých podnikových procesů PI Group vyžaduje stejnou přesnost jako u svých produktů. Výrobce se nyní spoléhá na starší podnikovou aplikaci, která zajišťuje neustálou výměnu informací v reálném čase, ale cílem bylo dále zefektivnit a standardizovat procesy a pracovní postupy a zároveň radikálně redukovat počet periferních aplikací. Dalším motivem bylo posílit své kapacity a získat přesnější přehled o dodavatelském řetězci a schopnost zlepšit plánovaní v delším časovém horizontu.

Díky dlouholeté spolupráci se společností Infor se PI Group rozhodla zvolit její řešení Infor CloudSuite Industrial Enterprise, multitenantní cloudové řešení běžící na platformě Amazon Web Services (AWS). Jedná se o řešení ušité na míru potřebám společností ze segmentu diskrétní výroby. Po nasazení bude mít PI Group k dispozici jedinou, centrální instanci s integrovanou databází dostupnou všem pobočkám.

„Se společností Infor jsme partnery od roku 2006 a plně rozumí našim výzvám – a to byl klíčový aspekt výběru,“ řekl Florian Geistdörfer, provozní ředitel ve Physik Instrumente Group. „Infor CloudSuite Industrial Enterprise není pro nás jen softwarový balík, ale fundamentální součást naší skupiny, která nám pomáhá dosahovat ambiciózních obchodních cílů.“

„Physik Instrumente Group je ukázkovým příkladem toho, jak se vyrovnat se zákaznickou poptávkou po standardech nejvyšší kvality,“ řekl Wolfgang Kobek, výkonný viceprezident zodpovědný za obchod ve společnosti Infor. „Můžeme být hrdi na to, že naše softwarové řešení dokáže vyhovět požadavkům společnosti s tak vysokými standardy kvality a podporovat ji v jejich obchodních úspěších.“

Exit mobile version